سرویس دولت الکترونيک
به گفته معاون وزیر ارتباطات، جهت گسترش خدمات پیام‌رسان‌ها به امور شهروندی، خدمات دولت الکترونیکی طی دو هفته آینده از طریق پیام‌رسان‌ها قابل دسترس خواهد بود.
دولت الکترونيک يکي از آن مقوله‌هايي است که علاوه بر کاهش هزينه‌هاي جاري و پرسنلي جوامع به تغيير شکل و ساختار حاکميت و دولت نيز مي‌انجامد. امري که در صورت تحقق مي‌تواند پيامدهايي از دموکراتيک‌تر شدن جوامع تا بيکاري گسترده را به دنبال داشته باشد.
۱۳۹۶/۵/۳۰ - ۱۴ : ۳۹
در راستاي تحقق دولت الکترونيکي، يکي از وزارتخانه‌هايي که به دليل ماهيت آموزشي و تربيتي خود و ضروري بودن انجام حضوري اکثر وظايفش مشارکت مي‌کند، وزارت آموزش و پرورش است. اين وزارتخانه سعي کرده تا ضمن حفظ ماهيت ذاتي خود از فناوري‌هاي نوين نيز براي ايفاي بهتر وظايف آموزشي معلمان خود استفاده کند و با راه‌اندازي بخشي به نام "هوشمندسازي مدارس" سعي کرده تا اولين قدم را در مسير دولت الکترونيک در وزارت‌خانه خود برداشته است.
۱۳۹۶/۵/۲۷ - ۱۸ : ۱۴
در صدر هزينه‌هاي دست‌وپاگير دولت‌ها در ايران هزينه‌هاي پرسنلي ادارات قرار دارد که به نظر مي‌رسد با ورود فناوري‌هاي نويني که امکان دورکاري را افزايش مي‌دهند دولت بتواند از حجم اين هزينه‌ها بکاهد.
۱۳۹۶/۵/۲۵ - ۱۳ : ۳۰
معاون توسعه مديريت، هماهنگي و امور پشتيباني وزارت ارتباطات و فناوري اطلاعات، در جلسه ارزيابي جايزه دولت الکترونيک، اجراي پروژه USO به منظور ايجاد بستر ارتباطي در مناطق کمتر توسعه يافته به خدمات الکترونيکي، يکي از اقدامات مهم در حوزه دولت الکترونيک، در مناطق محروم است.
۱۳۹۶/۵/۲۲ - ۲۱ : ۲۲
يک کارشناس حوزه بانکداري الکترونيکي به بررسي فرصت‌ها و چالش‌هاي بانکداري الکترونيکي در ايران پرداخت و گفت که استفاده از سيستم‌هاي نوين پرداخت مالي و بانکداري الکترونيکي آينده تبادلات مالي در اقتصاد کشور را رقم خواهد زد.
۱۳۹۶/۵/۲۱ - ۱۵ : ۱
دولت الکترونيکي براي کشورهايي مثل ايران به دليل داشتن درآمد از منابع نفتي نوعي پادزهر براي تنبلي و تنبل‌پروري اداري محسوب مي‌شود. به اين صورت که با رفع نياز از حضور نيروي انساني غيرضروري در ادارات، زمينه را براي استفاده از اين منابع انساني در حوزه‌هاي ضروري ديگر که داراي بازده مثبت اقتصادي باشند فراهم مي‌کند.
۱۳۹۶/۵/۱۸ - ۱۴ : ۳۸
سرويس کارت ملي هوشمند در دفاتر پيشخوان سراسر کشور به علت محدوديت اعمال شده سازمان فناوري اطلاعات ايران دچار اختلال شديد شده است.
۱۳۹۶/۵/۱۶ - ۱۴ : ۴
رئيس هيات‌مديره شرکت ارتباطات زيرساخت خبر داد: توسعه سريع‌تر دسترسي به فناوري اطلاعات و ارتباطات در دولت دوازدهم
آذري جهرمي، گزينه مطرح وزارت ارتباطات و رئيس هيات‌مديره شرکت ارتباطات زيرساخت با اشاره به چهاردهم مرداد، سالروز تاسيس اين شرکت و همزماني آن با روز مراسم تحليف رياست جمهوري، از توسعه سريع‌تر دسترسي به فناوري اطلاعات و ارتباطات در دولت دوازدهم خبر داد.
۱۳۹۶/۵/۱۵ - ۳ : ۲۵
آرشيو خبر ها

نظرسنجي