سرویس دولت الکترونيک
در افتتاحیه نمایشگاه تراکنش تاکید شد حرکت از سوی بانکداری الکترونیک به دیجیتال
امروز در افتتاحیه نمایشگاه تراکنش تاکید شد که با ورود بازیگران جدید به این حوزه، بازیگران سنتی باید آن‌ها را بپذیرند و در این زمینه باید تمرکز بر بخش خصوصی باشد و در نهایت از بانکداری الکترونیک به بانکداری دیجیتال برسیم.
فاز نخست سامانه ارزيابي و پايش خدمات دولت الکترونيک در راستاي افزايش کيفيت خدمات الکترونيکي دستگاههاي اجرايي رونمايي شد.
۱۳۹۷/۳/۸ - ۱۶ : ۴۳
با دولت همراه به جای اینکه نیاز باشد مردم برای دریافت خدمات دولتی به سازمان‌ها مراجعه کنند، می‌توانند با مراجعه به یک درگاه و در هر زمان، خدمات مورد نیاز را دریافت کنند؛ موضوعی که می‌تواند علاوه بر شفافیت عملکرد سازمان‌ها، به حل چالش‌هایی مثل آلودگی هوا، اشتغال، محیط زیست و حقوق شهروندی کمک ‌کند.
۱۳۹۷/۳/۸ - ۱۱ : ۳۳
با تصويب هيات وزيران، بانک‌ها و شرکت‌هاي ارايه‌دهنده خدمات پرداخت (PSP) موظف شدند ظرف حداکثر سه ماه دسترسي به خدمات بانکي براي شرکت‌هاي خدمات فناوري مالي (فنم‌ها) فراهم آورند.
۱۳۹۷/۳/۶ - ۲۰ : ۱۷
معاون وزیر ارتباطات با اشاره به آغاز اجرای فاز نخست پروژه دولت موبایل گفت: مطابق با برنامه ریزی ها تا سال 1400به دولت هوشمند می رسیم.
۱۳۹۷/۲/۲۶ - ۲۰ : ۴
در آستانه روز جهاني ارتباطات فاز نخست دولت همراه رونمايي شد
مراسم «بهره‌برداري از فاز نخست دولت همراه» عصر امروز برگزار و در آن تاکيد شد که با دولت همراه به‌جاي اينکه نياز باشد مردم براي دريافت خدمات مراجعه کنند، مي‌توان خدمات دولتي را همه وقت و همه جا به آن‌ها ارائه داد.
۱۳۹۷/۲/۲۶ - ۱۸ : ۴۸
معاون وزير ارتباطات گفت: در حال تهيه دستورالعملي هستيم که در صورت تصويب هيات وزيران، استفاده از موتور جستجوي بومي براي دستگاه هاي دولتي الزامي شود.
۱۳۹۷/۲/۲۵ - ۱۲ : ۲۰
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با تاکید بر ارایه خدمات ملی در عرصه فضای مجازی گفت: یکی از شاخصه های دولت الکترونیک ارایه خدمات به شیوه ها و روش های مختلف است تا همه مردم بتوانند با روش های متفاوتی به خدمات دسترسی داشته باشند.
۱۳۹۷/۲/۲۳ - ۱۶ : ۴۴
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از افتتاح دولت همراه در هفته آینده خبر داد و گفت: ثبت گوشی های همراه یکی از بخش های دولت الکترونیک بود که اجرای آن 400میلیون دلار به درآمدهای کشور اضافه کرد.
۱۳۹۷/۲/۲۱ - ۱۵ : ۵۸
رييس سازمان فناوري اطلاعات با اشاره به ابلاغ 23 پروژه اولويت دار دولت الکترونيک، گفت : بر اساس اين مصوبه، دستگاه‌هاي اجرايي متولي پروژه‌هاي اولويت‌دار، مکلف‌اند ظرف مدت يک ماه، برنامه‌هاي اجرايي پروژه‌هاي مذکور را به کميسيون توسعه دولت الکترونيک اعلام کنند.
۱۳۹۷/۲/۱۶ - ۱۲ : ۵۳
رئيس سازمان فناوري اطلاعات خبر داد دولت همراه راه‌اندازي شد
رئيس سازمان فناوري اطلاعات با بيان اينکه هدف دولت همراه ارائه خدمات به مردم از يک زنجيره واحد است، اين خدمت را قابل ارائه بر بستر گوشي تلفن همراه اعلام کرد.
۱۳۹۷/۲/۱۰ - ۱۵ : ۱۷
مرکز مدیریت راهبردی افتا در بخشنامه ای به دستگاههای دولتی، استفاده از پیام رسان های خارجی در دستگاههای دولتی را ممنوع اعلام کرد.
۱۳۹۷/۱/۲۹ - ۱۳ : ۰
رييس مرکز توانمند سازي و تسهيل گري کسب و کارهاي نوپا فاوا با اعلام اينکه براي تعيين دستگاه هاي برترحوزه دولت الکترونيک از شاخص هاي بين المللي استفاده کرديم، گفت: شاخص هاي بين المللي عرضه خدمات الکترونيکي و سطح بلوغ دستگاه ها را مورد سنجش قرار مي دهند.
۱۳۹۶/۱۲/۱۵ - ۱۲ : ۴
ايجاد شفافيت اقتصادي در شرايط فعلي از اهميت ويژه‌اي برخوردار است و براي رسيدن به اين هدف، فناوري‌هاي ارتباطاتي و اطلاعاتي، ظرفيت بالقوه بسيار خوبي دارند.
۱۳۹۶/۱۱/۱۵ - ۱۱ : ۵۰
حذف کدهای USSD و جایگزینی آنها با اپلیکیشن‌های بانکی، اگرچه با توجیه ارتقای امنیت پرداخت الکترونیکی صورت گرفته، اما به گفته کارشناسان در شرایطی که هنوز زیرساخت‌های اینترنت برای تمامی نقاط فراهم نیست، احتمالا کاربران تلفن‌های همراه اعتباری را حداقل برای دریافت شارژ، دچار مشکل خواهد کرد.
۱۳۹۶/۱۱/۱۱ - ۱۲ : ۴۳
رييس سازمان فناوري اطلاعات با بيان اينکه کليه دستگاه‌هاي اجرايي موظف‌اند نسخه الکترونيکي همراه (موبايلي) خدمات خود را در دسترس مردم قرار دهند، گفت: بستر ارتباطي ارايه خدمات دولت بر روي تلفن همراه در تمامي شهرهاي کشور و با بالاترين کيفيت و بهترين نوع، بدون ريالي هزينه براي دولت فراهم است.
۱۳۹۶/۱۱/۱ - ۱۳ : ۱۲
از کنترل تا گشایشگری شبکه‌ای ملی آنچه به نام شبکه ملی اطلاعات افتتاح شد؟
شبکه ملی اطلاعات علاوه بر تضمین کنترل بیشتر بر ارتباطات اینترنتی در داخل کشور همچنین می‌تواند پیامدهایی اقتصادی هم برای کشور داشته باشد که یکی از آنها کمتر شدن هزینه استفاده از شبکه پهن باند اینترنت است.
۱۳۹۶/۱۰/۱۶ - ۱۶ : ۱۲
آرشيو خبر ها

نظرسنجي