سرویس شهر هوشمند
اين روزها واژه IOT يا «اينترنت اشيا» را زياد مي شنويم و از اين پس بيشتر نيز خواهيم شنيد، اما شايد خيلي ها معنا و يا کاربردهاي آن را ندانند؛ يقينا اگر کاربردهاي آن بر همگان معلوم شود شايد بيش از پيش به ضرورت شتاب در توسعه و پياده سازي آن پي ببرند.
۶ ویژگی خاص برای تعریف شاخص‌ها و پیشبرد راهبردهای ایجاد شهر هوشمند به صورت گسترده‌ای در مطالعات مربوط به شهر هوشمند مورد استفاده قرار می‌گیرد که وزارت کشور باید نسبت به آنها آگاه باشد.
۱۳۹۵/۶/۳۱ - ۱۱ : ۰
تهران باشتاب به سمت تامین انرژی از منابع تجدیدپذیر در حرکت است.

مدیریت شهری تهران با توجه به مصوبات شورای شهر تهران و همچنین با تکیه بر مصوبات هیأت دولت، بر آن است تا بتواند به‌عنوان نخستین شهر کشور و حتی خاورمیانه باشد که خیلی زود توانسته بخش عمده‌ای از انرژی‌های مورد نیاز خود را از محل منابع تجدیدپذیر به‌دست آورد.
۱۳۹۵/۶/۲۵ - ۱۲ : ۶
بر اساس برآوردهای صورت گرفته، ظرفیت نیروگاه‌های بیوپاور تا سال ۲۰۲۵ به ۱۶۵.۲ گیگاوات می‌رسد.
۱۳۹۵/۶/۲۲ - ۱۴ : ۵
بهبود امکانات زندگی شهری از اصول بنیادین هوشمند سازی شهرها محسوب می شود.شهر پورتو آلگرا در برزیل یکی از نمونه های مناسب از طرح های مشارکت شهروندان در برنامه ریزی شهری محسوب می شود که در ادامه توضیح داده خواهد شد.
۱۳۹۵/۶/۱۵ - ۱۵ : ۵۶
تمام اقدامات دولت در جهت خدمت به شهروندان محسوب می شود، اما برخی سازمانها بطور مستقیم با شکایات یا درخواستهای شهروندان مواجه هستند.نقش فناوری در سهولت دسترسی و افزایش کیفیت خدمات عمومی غیر قابل انکار است.شهر مادیا پراداش در هند از جمله نمونه های موفق بافتار فناوری و خدمات دولتی محسوب می شود.
۱۳۹۵/۶/۱۰ - ۱۱ : ۵۹
رييس سازمان فناوري اطلاعات گفت: مذاکره براي تدوين آيين‌نامه‌اي در حوزه شهر هوشمند با وزارت مسکن و شهرسازي و شوراي عالي مسکن در حال جريان است.
۱۳۹۵/۶/۴ - ۱۶ : ۸
رييس سازمان فناوري اطلاعات گفت: مذاکره براي تدوين آيين‌نامه‌اي در حوزه شهر هوشمند با وزارت مسکن و شهرسازي و شوراي عالي مسکن در حال جريان است.
۱۳۹۵/۶/۴ - ۱۱ : ۱۸
معاون مرکز توسعه دولت الکترونیکی و فناوری اطلاعات وزارت کشور هوشمندترین شهرهای ایران را در بین شهرهای کمتر از 200 هزار نفر ، بین 200 هزار تا یک میلیون نفر و بیش از یک میلیون نفر جمعیت و براساس شاخص های اعلام شده انتخاب و معرفی کرد.
۱۳۹۵/۶/۴ - ۱۰ : ۵۹
شرکت ايرانيان نت درهمايش شهر هوشمند سال گذشته بحث اشتراک گذاري زيرساخت ها را مد نظر داشت و در سال جاري به دنبال ترسيم يک افق بوده است.
۱۳۹۵/۶/۳ - ۱ : ۲۸
اینترنت اشیاء به عنوان یکی از پلتفرمهای شهر هوشمند مطرح است.در واقع شهر هوشمند شبکه ای از حسگرها و اشیاء متصل به اینترنت را برای نظارت و جمع آوری داده های شهری مورد استفاده قرار می دهد.
۱۳۹۵/۶/۲ - ۱۷ : ۵۱
بهداشت یکی از ستونهای اصلی شهر های هوشمند محسوب می شود که یکی از اولویت های اساسی زندگی بشری را شکل می دهد.یکی از پروژه های محلی دولت هند با مشارکت مردم شهر پالاوارام انجام شده است تا کیفیت سلامت زندگی شهری در این مناطق را افزایش دهد.
۱۳۹۵/۶/۲ - ۱۲ : ۴۰
در افتتاحیه دومین همایش شهر هوشمند مطرح شد: بخش خصوصی بهترین گزینه برای هوشمند سازی ایران
دومین همایش شهر هوشمند با عنوان "شهر هوشمند، زیرساخت و فرصت های سرمایه گذاری" امروز در محل سالن اصلی همایش های برج میلاد با حضور معاون رئیس جمهور افتتاح شد.
۱۳۹۵/۶/۱ - ۱۶ : ۳۹
تهران از نظر کیفیت زندگی، بالاترین رشد را در میان شهرهای جهان در اختیار دارد.
۱۳۹۵/۵/۳۰ - ۱۵ : ۱۴
با اوج گرفتن تب و تاب بازار طرحهای هوشمند و دولت الکترونیک باید توجه داشت که شهر هوشمند محصول فکر امروز و دیروز نیست و برخی پروژه های این حوزه مربوط به یک تا دو دهه قبل می شوند.
۱۳۹۵/۵/۲۹ - ۱۴ : ۵۳
طرح ترافیک و دریافت طرح ترافیک سالها است که در زمره مسائل روزمره مردم پایتخت و شهرهای پرجمعیت ایران قرار گرفته است.این طرح از سال 2003 در نقاط مرکزی لندن پیاده سازی شده است، اما تفاوتهایی جزیی با مدل اجرای این طرح در ایران دارد.
۱۳۹۵/۵/۲۶ - ۱۴ : ۵۱
توجه محققان ايراني به مقوله 'هوشمندي اشيا' که جزو فناوري هاي برتر دنيا و گامي فراتر از 'اينترنت اشيا' محسوب مي شود، اين نويد را مي دهد که ايران با فاصله اندکي از کشورهاي پيشرفته در اين مسير قرار گيرد و حتي بتواند به يکي از پيشگامان هوشمندي اشيا تبديل شود.
۱۳۹۵/۵/۲۵ - ۲۳ : ۷
آرشيو خبر ها

نظرسنجي