سرویس شهر هوشمند
اين گزارش به مرور مختصري بر مهم‌ترين آثار مثبتي که شهرهاي هوشمند بر کيفيت زندگي شهروندان و سطح کيفي دولت‌هاي مختلف مي گذارد، خواهد پرداخت.
تهران از نظر کیفیت زندگی، بالاترین رشد را در میان شهرهای جهان در اختیار دارد.
۱۳۹۵/۵/۳۰ - ۱۵ : ۱۴
با اوج گرفتن تب و تاب بازار طرحهای هوشمند و دولت الکترونیک باید توجه داشت که شهر هوشمند محصول فکر امروز و دیروز نیست و برخی پروژه های این حوزه مربوط به یک تا دو دهه قبل می شوند.
۱۳۹۵/۵/۲۹ - ۱۴ : ۵۳
طرح ترافیک و دریافت طرح ترافیک سالها است که در زمره مسائل روزمره مردم پایتخت و شهرهای پرجمعیت ایران قرار گرفته است.این طرح از سال 2003 در نقاط مرکزی لندن پیاده سازی شده است، اما تفاوتهایی جزیی با مدل اجرای این طرح در ایران دارد.
۱۳۹۵/۵/۲۶ - ۱۴ : ۵۱
توجه محققان ايراني به مقوله 'هوشمندي اشيا' که جزو فناوري هاي برتر دنيا و گامي فراتر از 'اينترنت اشيا' محسوب مي شود، اين نويد را مي دهد که ايران با فاصله اندکي از کشورهاي پيشرفته در اين مسير قرار گيرد و حتي بتواند به يکي از پيشگامان هوشمندي اشيا تبديل شود.
۱۳۹۵/۵/۲۵ - ۲۳ : ۷
مهمترین ویژگی شهرهوشمند، مشارکت شهروندان در مدیریت شهری است که سرعت انجام کارها از خصیصه های اصلی آن و وجه مشترک همه شهرهای مدعی هوشمندی درجهان، داشتن زیرساخت های ارتباطی قدرتمند همچون شبکه دسترسی فیبرنوری است.
۱۳۹۵/۵/۲۳ - ۱۵ : ۱۸
استفاده هوشمندانه از منابع جزو مهمترین ویژگی های شهر هوشمند و مهمترین نقش شهروندان هوشمند است که با اجرای پروژه های مختلفی در سراسر جهان با جدیت دنبال می شود.
۱۳۹۵/۵/۲۳ - ۱۲ : ۲۲
رئیس سازمان تاکسیرانی شهر تهران از نصب دستگاه‌های کارت خوان و اجرای پروژه کال سنتر برای تاکسی‌های پایتخت خبر داد.
۱۳۹۵/۵/۲۳ - ۰ : ۷
شهرداری این شهر در کشور چین با استفاده از سامانه ثبت گذارشات مردمی بوسیله تلفن همراه، باعث بهبود چشمگیر عملکرد دولت در قبال شهروندان این ناحیه شده است.
۱۳۹۵/۵/۱۹ - ۱۲ : ۳۲
معرفی پروژه های موفق «شهر هوشمند» در سراسر جهان : طرح بازیافت زباله در کوریتیبا
سرمایه گذاری در پروژه های شهر هوشمند صرفا با در نظر گرفتن ردیف بودجه جدید یا همکاری بخش خصوصی محقق نمی شود، بلکه با مدیریت منابع می توان بخشی از هزینه های خدمات شهری هوشمند را تامین کرد.
۱۳۹۵/۵/۱۴ - ۱۱ : ۱۸
فرصتهای سرمایه گذاری در شهر مقدس مشهد با حضور شرکت های بخش خصوصی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
۱۳۹۵/۵/۱۳ - ۲۱ : ۲۸
معرفی پروژه های موفق «شهر هوشمند» در سراسر جهان : نقش انرژی خورشیدی در شهرهای هوشمند
یکی از مهمترین ویژگی های شهرهای هوشمند استفاده بهینه و هوشمندانه از انرژی های پاک در جهت تامین انرژی پایدار در خدمات شهری است.در این مطلب به بررسی پیشینه و شرح مختصری از سوابق کاربرد انرژی خورشیدی و شرایط کشورمان در چند سال گذشته خواهیم پرداخت.
۱۳۹۵/۵/۱۳ - ۱۳ : ۴۶
شهر هوشمند شهری است که در آن از فناوری های دیجیتال در تمام امورات شهر استفاده شده باشد.
۱۳۹۵/۵/۱۱ - ۱۹ : ۳۳
رئيس انجمن علمي اقتصاد شهري ايران تلفن همراه هوشمند را قلب شهر هوشمند لقب داد و گفت: از سال 2008 تا 2012 تعداد دارندگان تلفن همراه هوشمند در دنيا از 140ميليون نفر به بيش از 660 ميليون نفر رسيده است که از اين رو به نظر مي رسد تلفن همراه، ابزار اصلي شهر هوشمند است.
۱۳۹۵/۵/۱۱ - ۱۳ : ۵۷
معرفی پروژه های موفق «شهر هوشمند» در سراسر جهان : پیش بینی نوبت سهم آب از طریق فناوری موبایل
شهر هابلی در منطقه کارناتاکا با استفاده از سامانه های موبایلی به حل معضل آب رسانی در منطقه پرداخته است.
۱۳۹۵/۵/۱۰ - ۱۴ : ۴۵
شما احتمالا با مفهوم «شهر هوشمند» آشنا هستید، شهرهایی که از فناوریهای دیجیتال برای افزایش کیفیت خدمات عمومی و اختصاصی در جهت کاهش هزینه ها و صرفه جویی استفاده می کنند.
۱۳۹۵/۵/۷ - ۲۲ : ۹
دولت هند یکی از کشورهایی است که با رهبری نخست وزیر این کشور نارندرا مودی، تمام قوای دولتی و مردمی را به نیروی محرکه این کشور برای بهبود معیشت و رشد پایدار اقتصادی تبدیل کند.دولت هند به خوبی توانسته است با طرح مفهومی ساده اما کاربردی، نیروی مردمی عظیم خود را برای ساخت آینده ای بهتر بسیج کند.
۱۳۹۵/۵/۷ - ۱۲ : ۵۰
آرشيو خبر ها

نظرسنجي