سرویس اپراتورها
با اتمام بسته‌های اینترنتی برای کاربران، اینترنت آن‌ها با تعرفه‌ی آزاد محاسبه خواهد شد و به همین دلیل اپراتورها ملزم به اطلاع‌رسانی دقیق اتمام بسته به کاربران هستند؛ با وجود این، به نظر می‌رسد این اطلاع‌رسانی از سوی برخی اپراتورها برای برخی از کاربران به‌درستی اعلام نشده و هزینه‌هایی به آنان تحمیل شده است.
نزدیک به 35 میلیون مکالمه از طریق سه اپراتور ایرانی و آمار 73درصدی تماس‌های صادره در سال جاری از دستاوردهای ستاد برگزاری اربعین در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات بوده است.
۱۳۹۵/۱۲/۱۷ - ۱۲ : ۱۹
همان طور که مي دانيد فعاليت اپراتورهاي مجازي نوع اول در کشورمان از طريق زيرساخت هاي راديويي شبکه هاي موبايل موجود صورت مي گيرد. روابط عمومي ايرانسل بيانيه زير را در رابطه با قرارداد همکاري با دو اپراتور مجازي منتشر ساخته است.
۱۳۹۵/۱۲/۱۵ - ۱۳ : ۴۴
فروش دوباره شارژهاي مصرف نشده تلفن‌همراه که عملي مجرمانه بحساب‌مي‌آيد به يکي از روش‌هاي کسب درآمد براي برخي متخلفان و شرکت‌هاي پي‌اس‌پي تبديل شده‌است.
۱۳۹۵/۱۲/۱۴ - ۱۴ : ۶
معاون وزیر ارتباطات از تصمیم وزارت ارتباطات برای کاهش نرخ پهنای باند کمتر از100 مگابیت بر ثانیه در راستای ارائه به اپراتورهای ارتباطی خبر داد.
۱۳۹۵/۱۲/۱۳ - ۲۱ : ۳۱
سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی با تقاضای دو شرکت برای دریافت پروانه اپراتور مجازی موبایل موافقت و پروانه‌شان را صادر کرد تا تعداد پروانه‌های صادر شده این بخش به سه مورد برسد.
۱۳۹۵/۱۲/۱۱ - ۱۱ : ۵۲
مديرعامل رايتل با تشريح مزاياي شبکه ملي اطلاعات از مزاياي اين شبکه براي اين اپراتور و مشترکانش سخن گفت.
۱۳۹۵/۱۲/۸ - ۲۱ : ۴۳
جدیدترین آمارهای رسمی‌ گویای آن است که همچنان حدود 700هزار نفر مالک سیم‌کارت‌های تالیا هستند، حال آنکه در ارائه خدمات به این مشترکان اما و اگرهای بسیاری وجود دارد.
۱۳۹۵/۱۲/۷ - ۱۱ : ۴۹
در حالي که فعالان امنيت سايبري از نفوذ جديد به اطلاعات مشترکان ايرانسل از طريق حساب اينترنتي خبر مي‌دهند، ايرانسل اعلام کرد: حمله هکري در مراحل ابتدايي توسط تيم کارشناسان امنيت شبکه اين شرکت شناسايي و دفع شده است.
۱۳۹۵/۱۱/۳۰ - ۱۴ : ۲۰
براساس ادعاهاي جديد دسترسي غيرمجاز به برخي اطلاعات مشترکان يکي از اپراتورهاي موبايل و تغيير غيرمجاز رمز حساب آنان از طريق پنل کنترل حساب اينترنتي امکان‌ پذير شده است.
۱۳۹۵/۱۱/۳۰ - ۱۴ : ۱
معاون وزير ارتباطات از تدوين قوانين و مقررات براي کسب سهم بازار اپراتورهاي ارتباطي در جهت ايجاد رقابت سالم در اين فضا خبر داد.
۱۳۹۵/۱۱/۲۹ - ۲۰ : ۱۵
مدتها از زماني که داستان بورسي شدن ايرانسل مطرح شد، مي‌گذرد اما همچنان ورود سهام اين شرکت به بورس در انتظار فرصتي ديگر است.
۱۳۹۵/۱۱/۲۹ - ۲۰ : ۳
مروري بر آمارهاي رسمي ارائه شده گوياي آن است که از نظر تعداد مشترک اينترنت پهن‌باند موبايل به ترتيب اپراتورهاي اول، دوم و سوم در رده‌هاي اول تا سوم جدول تعداد مشترکان اينترنت قرار دارند.
۱۳۹۵/۱۱/۲۹ - ۱۹ : ۵۱
معاون وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات از تدوين مقررات SMP براي تعيين سهم بازار فعالان ICT خبر داد و گفت: اپراتور غالب با بيشترين سهم در بازار نبايد به سهم اپراتورهاي کوچک تعرض کند، تا بازار رقابتي شکل بگيرد.
۱۳۹۵/۱۱/۲۲ - ۲۱ : ۱۶
وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات درمراسم افتتاح پروژه هاي رايتل گفت: نگاه ما به ICT رونق کسب و کار و اشتغال است و اميدوارم اين تغيير نگاه را در جامعه نيز شاهد باشيم.
۱۳۹۵/۱۱/۱۷ - ۱۵ : ۱۶
از سوي اپراتور دوم انجام شد آغاز بهره‌برداري از IPv6 به صورت تجاري
براي نخستين بار در ايران، ايرانسل با همکاري شرکت ارتباطات زيرساخت و سازمان فناوري اطلاعات، IPv6 را بر بستر موبايل به بهره‌برداري تجاري رساند.
۱۳۹۵/۱۱/۱۱ - ۱۳ : ۳۵
به منظور تبادل ترافيک صوتي بين استاني اپراتورهاي تلفن ثابت و همراه ، فناوري چند رسانه اي مبتني برIP (IMS) در 35 نقطه شبکه شرکت ارتباطات زيرساخت (شامل 31 نقطه مرکز استاني و چهار نقطه اصلي ديگر) راه اندازي مي شود.
۱۳۹۵/۱۱/۶ - ۲۱ : ۲۳
آرشيو خبر ها

نظرسنجي