سرویس فضاي مجازي
وزارت ارتباطات نسبت به انتشار خبري مبني بر استقرار سرورهاي نسخه هاي فارسي شبکه اجتماعي تلگرام از جمله هاتگرام و تلگرام طلايي در وزارت ارتباطات، واکنش داد.
اگر تنها یک قاعده برای زندگی دیجیتال برخی‌ها وجود داشته باشد، می‌تواند این باشد: شما همیشه به فیس‌بوک برخواهید گشت.البته ممکن است مدتی آن را کنار بگذارید، اپلیکیشن آن را از گوشی خود پاک کنید یا حتی حساب فیس‌بوک خود را غیرفعال کنید، اما تنها یکی از 10 نفر کاربر فیس‌بوک، آن را به درستی کنار می‌گذارد.
۱۳۹۴/۱۰/۱۴ - ۱۱ : ۷
قائم مقام وزیرتعاون، کار و رفاه اجتماعی : ۱۱۴ شبکه اجتماعی فعال کشور سرگرمی‌محورند
قائم‌مقام وزیر کار گفت: کارکرد ارتباطی، اطلاعاتی، خدماتی و سرگرمی ۴ کارکرد پررنگ فضای مجازی در کشورمان هستند که بعد سرگرمی آن از دیگران پررنگ‌تر است.
۱۳۹۴/۱۰/۶ - ۱۴ : ۴۲
مسنجر فیس‌بوک ماهانه بیش از 700 میلیون کاربر فعال دارد و به یکی از پراستفاده‌ترین اپلیکیشن‌ها در دنیا تبدیل شده است.
۱۳۹۴/۱۰/۵ - ۱۵ : ۱۹
بیش از پنج روز از زمان تعیین‌شده برای تشکیل جلسه کارگروه فیلترینگ درباره تلگرام می‌گذرد اما با این وجود، جلسه مذکور تشکیل نشده است.
۱۳۹۴/۱۰/۲ - ۱۲ : ۸
دل‌باختگی پشت عددهای صفر و یک معلوم نیست به کجا ختم شود دنیایی که قرار است یک عمر زندگی را با یک شریک مجازی بسازد از ابتدایش معلوم است پایانش چیست.
۱۳۹۴/۱۰/۲ - ۱۰ : ۳۴
بحث تفاوت فناوری‌های نسل چهارم و سوم را با چند نکته‌ کلیدی می‌توان آغاز کرد.
۱۳۹۰/۱۲/۴ - ۲۰ : ۵۹
روابط عمومی سازمان فناوری اطلاعات منتشر کرد گزارش ITU‌ در زمینه کاربرد اینترنت در جهان
در آخرین گزارش منتشرشده ITU در دسامبر 2011 ذکر شده است که بیش‌ترین کاربرد اینترنت، به ویژه در کشورهای در حال توسعه، در میان افرادی دیده می‌شود که درآمد و تحصیلات بالاتری دارند.
۱۳۹۰/۱۱/۳ - ۱۰ : ۴۱
شبکه‌هاي محلي LAN مبتني بر استاندارد IEEE802.11 يا Wi-Fi موفقيت خوبي در نبرد با ديگر استانداردها و مدعيان داشته است اما امروزه بيشتر نگاه‌ها متوجه شبکه‌هاي گسترده (WAN) بي‌سيم شده است و هنوز برنده نهايي در اين وادي مشخص نشده است.
۱۳۹۰/۱۱/۱ - ۱۳ : ۶
فناوري وايمکس بر‌اساس استاندارد IEEE802.16 بنا شده است که امکان ارايه خدمات باند پهن بي‌سيم را در هر زمان و در هر مکان فراهم مي‌آورد.
۱۳۹۰/۱۰/۲۸ - ۱۶ : ۱۸
وایمکس می‌تواند تنور ارتباطات بی‌سیم را به طرز چشم‌گیری داغ کند. در واقع وایمکس قابلیت آن را دارد که ارتباطات اینترنتی بسیار پرسرعتی برای افزاره‌های سیار مثل رایانه‌های کیفی و تلفن اینترنتی (VOIP) سیار فراهم کند.
۱۳۹۰/۱۰/۲۷ - ۱۳ : ۴۸
شبکه خصوصی مجازی که به آن VPN می‌گویند درواقع پیاده‌سازی شبکه خصوصی یک شرکت یا یک سازمان روی شبکه‌ای عمومی مانند اینترنت است.
۱۳۹۰/۱۰/۲۶ - ۱۰ : ۴۱
چند سال پیش، وعده تغییر شرایط دسترسی به اینترنت از طریق شبکه بی‌سیم و خدمات باند پهن کارامد و سریع در فواصل بی‌سابقه و قابل گسترش ارائه شد.
۱۳۹۰/۱۰/۱۸ - ۱۳ : ۳۶
یکی از جنبه هایی که سبب جذابیت وایمکس شده است، توانمندی آن در دستیابی بی سیم باند وسیع به تمامی بخش‌ها در یک شهر بزرگ و همچنین نواحی کوچک و یا دور از دسترس در تمامی دنیا است.
۱۳۹۰/۱۰/۱۷ - ۱۳ : ۳۳
در دهه‎های اخیر شاهد نقش به سزای توسعه فناوری و زیرساخت‎های ارتباطی در مسیر جهان به سوی مفاهیم و آرمان‎های اصیل دهکده جهانی بوده‎ایم.
۱۳۹۰/۱۰/۱۷ - ۱۳ : ۲۴
شبکه خصوصی مجازی که به آن VPN می‌گویند درواقع پیاده‌سازی شبکه خصوصی یک شرکت یا یک سازمان روی شبکه‌ای عمومی مانند اینترنت است.
۱۳۹۰/۱۰/۱۳ - ۱۲ : ۵۹
۱۳۹۰/۱۰/۱۱ - ۱۸ : ۳۵
آرشيو خبر ها

نظرسنجي