سرویس فضاي مجازي
سرانه روزانه استفاده ایرانی‌ها از شبکه‌های اجتماعی حدود یک ساعت و چهار دقیقه است و 94 درصد از اعضای فعال در این شبکه‌ها از تلگرام استفاده می‌کنند.
مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت درنشست شورای هماهنگی روابط عمومی های وزارت ارتباطات گفت:‌ امروز شبکه های اجتماعی به قویترین رسانه در جامعه تبدیل شده اند.
۱۳۹۵/۱/۳۰ - ۱۸ : ۰
دبیر شورای عالی فضای مجازی از بررسی وضعیت شبکه‌های پیام رسان برخط و اعلام سیاستهای جدید شورای عالی فضای مجازی درباره شبکه‌هایی همچون تلگرام در جلسات آتی این شورا خبر داد.
۱۳۹۵/۱/۳۰ - ۱۱ : ۲۷
در یک کار مطالعاتی که در انگلستان انجام شد نتایج قابل تامل و نگران کننده ای بدست آمده است. در این پژوهش 50% کودکان مورد مطالعه بیان کردند،که موارد جنسی، خشونت و موارد مرتبط با بزرگسالان را در سایت های شبکه های اجتماعی مشاهده کرده اند. همچنین 78% از کودکان مورد مطالعه در این تحقیق بیان کردند که آن ها قبل از رسیدن به سن 13 سال عضو شبکه های اجتماعی شده اند. این در حالی است که عضویت در این سن با قوانین و ضوابط تعداد زیادی از این شبکه ها در تعارض است.
۱۳۹۵/۱/۲۴ - ۱۲ : ۴۱
استفاده از فناوری هوش مصنوعی برای توصیف عکس ها برای افراد نابینا و کم بینا به طور گسترده ای در حال گسترش است و احتمالا به زودی در بسیاری از سایت ها و سرویس های اینترنتی به کار گرفته خواهد شد.
۱۳۹۵/۱/۲۳ - ۱۱ : ۴۵
دامنه‌های پیام‌رسان موبایلی تلگرام موفق شدند تا از مرجع ارجاعات مربوط به سایت‌های فیلترشده هم سبقت بگیرند.
۱۳۹۵/۱/۲۲ - ۱۱ : ۴۲
گزارش تازه‌ای که از فیس‌بوک به اینترنت نشت کرده نشان می دهد تعداد کاربرانی که از این شبکه اجتماعی برای اظهار نظر در مورد مسائل شخصی و خصوصی خود استفاده می کنند کاهش قابل توجهی یافته است.
۱۳۹۵/۱/۲۱ - ۱۱ : ۵۹
حتما تا به حال خبرهای زیادی درباره حوادث در شبکه‌های اجتماعی شنیده‌اید؛ از انتشار تصاویر خصوصی و باج‌گیری گرفته تا سرقت و کلاهبرداری و حتی قتل که منشأ اولیه همه‌شان در تلگرام، وایبر، لاین، تانگو و... بوده است.
۱۳۹۵/۱/۱۹ - ۱۴ : ۱۳
مسوولان تلگرام در راستای سالم سازی این شبکه اجتماعی فعالیت کانال‌های غیر اخلاقی را متوقف کردند.
۱۳۹۵/۱/۱۶ - ۱۰ : ۵۸
رئیس مجمع تشخیص با بیان اینکه انفجار اطلاعات از طریق رسانه‌های مجازی منجر به شکسته شدن دیوارهای سانسور شد، گفت: نظام تک‌رسانه‌ای با دنیای ارتباطات امروز ناسازگار است.
۱۳۹۵/۱/۱۴ - ۱۷ : ۲۲
سرپرست اداره پژوهش و فناوری دانشکده علمی کاربردی پست و مخابرات گفت:‌ به کارگیری آموزش های سنتی و بهره گیری از شبکه های اجتماعی، ‌بهره وری را افزایش می دهد
۱۳۹۵/۱/۱۴ - ۱۲ : ۲
سال ۹۴ بی تردید سال قدرت شبکه‌های اجتماعی در کشور بود و کاربران ایرانی اپلیکیشن‌های موبایلی را برای تبادل اطلاعات، به پیامک و مکالمه ترجیح دادند.
۱۳۹۵/۱/۱۱ - ۱۲ : ۴۸
فیس بوک از حدود یک سال قبل قابلیت Safety Check را فعال کرده تا افرادی که در محل وقوع یک سانحه طبیعی یا تروریستی زندگی می کنند بتوانند دیگران را از سلامت خود مطلع کنند. اما این قابلیت با نقص فنی مواجه شده است
۱۳۹۵/۱/۱۰ - ۱۱ : ۱۱
در ماه نوامبر گذشته، نرم افزاری به نام InstaAgent که ادعا می‌کرد می‌تواند به کاربران نشان دهد که چه کسانی از اکانت اینستاگرام آنها بازدید می‌کنند به عنوان یک بدافزار برای دزدیدن رمز عبور کاربران شناسایی و این نرم افزار از اپ استور اپل حذف شد. حال به نظر می‌رسد که سازنده‌ی این نرم افزار “ترکر بایرام” با ارایه دو نرم‌افزار جدید که هر دو توسط اپل و گوگل تایید شده‌اند که بر روی مارکت‌ها قرارگرفته‌اند، بار دیگر بازگشته است.
۱۳۹۵/۱/۵ - ۱۵ : ۴۸
با توجه به افزایش کاربران و مشکلاتی که در زمینه هک تلگرام (Hack)، اسپم (Spam) ،بلاک (Block) و حذف (Delete) شدن اکانت مطرح شده است تصمیم گرفتیم روشی برای دسترسی و بازیابی اکانت هک و.. شده تلگرام را معرفی کنیم.
۱۳۹۴/۱۲/۲۹ - ۱۶ : ۵۷
دنیای محتوا، دنیای فرصت‌ها و چالش‌هاست که به خوبی می‌تواند بر ضمیر خودآگاه یا ناخودآگاه کاربران تأثیر شگرف و عمیقی را ایجاد کند.
۱۳۹۴/۱۲/۲۵ - ۱۸ : ۵۳
تلگرام به عنوان یکی از سرویس‌های پیام‌رسانی که در ماه‌های اخیر مخصوصا در کشورمان کاربران بسیاری بدست آورده، بروزرسانی جدیدی را برای اپلیکیشن خود ارائه کرده که قابلیت‌های جالبی را به این سرویس افزوده است.
۱۳۹۴/۱۲/۲۴ - ۲۲ : ۲۵
آرشيو خبر ها

نظرسنجي