سرویس فضاي مجازي
سرانه روزانه استفاده ایرانی‌ها از شبکه‌های اجتماعی حدود یک ساعت و چهار دقیقه است و 94 درصد از اعضای فعال در این شبکه‌ها از تلگرام استفاده می‌کنند.
نسخه‌هاي فارسي تلگرام در حالي به فعاليت خود ادامه مي‌دهند که پس از مهلت داده شده به آن‌ها براي بومي‌سازي کامل، تا امروز اظهارنظر رسمي درباره‌ي ادامه‌ فعاليت‌شان يا ممنوعيت آن‌ نشده است.
۱۳۹۷/۸/۲۱ - ۱۲ : ۵۲
رییس مرکز روابط عمومی وزارت ارتباطات: طرحی برای فیلترینگ هوشمند اینستاگرام ارائه نکرده ایم
پیرو انتشار اظهارنظری منسوب به رییس پلیس فتا درباره طرح وزارت ارتباطات برای فیلترینگ هوشمند اینستاگرام، رییس مرکز روابط عمومی وزارت ارتباطات توضیحاتی ارایه کرد
۱۳۹۷/۸/۱۹ - ۹ : ۵۶
به نظر مي‌رسد شبکه اجتماعي اينستاگرام قصد دارد قابليت جديدي را به استوري‌هاي خود بيفزايد تا تنها معلمان و دانش‌آموزان در يک مدرسه بتوانند به محتواي آن دسترسي داشته باشند.
۱۳۹۷/۸/۱۷ - ۱۸ : ۴۰
سازمان "بنياد مرز الکترونيکي" (Electronic Frontier Foundation) يا (FFF) آمريکا مي‌خواهد تجربه واقعيت مجازي جديد و فوق‌العاده‌اي را در اختيار افراد قرار دهد.
۱۳۹۷/۸/۱۵ - ۲۲ : ۴۱
رييس هيات مديره ارتباطات زيرساخت با بيان اينکه فيلترينگ و اقدامات سلبي نتيجه ندارد، تاکيد کرد: کاربران ايراني براي استفاده از پيام رسان هاي بومي بايد اقناع شوند.
۱۳۹۷/۸/۴ - ۲۲ : ۴۸
معاون وزیر ارتباطات گفت: با انتخاب مرکز ملی فضای مجازی، پنج پیام رسان بومی از میان هفت پیام رسان فعلی، از گردونه حمایت حذف و حمایت از دو پیام رسان دیگر ادامه می یابد.
۱۳۹۷/۸/۲ - ۱۰ : ۲۳
سيداحسان قاضي‌زاده هاشمي از تشکيل فراکسيون فضاي مجازي با ?? عضو در مجلس خبر داد خبر داد.
۱۳۹۷/۸/۱ - ۱۲ : ۵۲
حميد رضا ششجواني پژوهشگر و محقق حوزه کسب و کارهاي فرهنگي با اشاره به اينکه مسووليت مديريت حضور کودکان و نوجوانان بسيار بزرگتر از توان حاکميتي است، به ضرورت استفاده از نهادهاي مدني و تشکل هاي اجتماعي در اين زمينه تاکيد کرد.
۱۳۹۷/۸/۱ - ۱۲ : ۱۹
رییس پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات، با اشاره به اینکه نیاز ویژه‌ای برای حفاظت از کودکان در فضای مجازی وجود دارد، گفت: این فضا با حضور روزافزون در همه جنبه‌ها به بخش اصلی و واقعی زندگی برای نسل‌ جدید تبدیل شده است.
۱۳۹۷/۷/۲۱ - ۱۷ : ۳۵
مرکز ملی فضای مجازی کشور تاکید کرد: بارها درخصوص وضعیت نامناسب فیلترینگ هشدار دادیم.
۱۳۹۷/۷/۱۶ - ۱۷ : ۲۸
وزير ارتباطات با تاکيد بر اينکه اگر خودي سلاح شيميايي را در زمين خودي بزند، اثرش از سلاح شيميايي دشمن بيشتر است چون آمادگي آن را نداريم، گفت: عنوان نفاق دادن به مسوولان کشور چه معنايي مي تواند داشته باشد.
۱۳۹۷/۷/۱۶ - ۱۳ : ۳۲
مجري سند حمايتي و برنامه اقدام توسعه خدمات فضاي مجازي کودک با تاکيد بر رونمايي از برنامه‌هاي بخش خصوصي در اين حوزه گفت: تمام طرح‌هاي رونمايي شده در مورد توسعه خدمات فضاي مجازي کودک در دسترس است که يک بانک اطلاعاتي براي بازيگران خدمات فضاي مجازي کودک (کودکان، اوليا آنان، مربيان، توليدکنندگان محتوا، ارائه‌دهندگان خدمات و غيره) محسوب مي‌شود.
۱۳۹۷/۷/۱۵ - ۱۰ : ۲۳
وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات در بازديد دوباره از نمايشگاه تلکام از برگزاري همايش کودک و نوجوان در فضاي مجازي با حضور پلتفرم هاي فعال در اين حوزه براي ترويج آنها در ميان مردم خبر داد.
۱۳۹۷/۷/۱۴ - ۱۹ : ۳۱
شرکت ياهو از پيام‌رسان جديدي تحت‌عنوان Yahoo Together معرفي کرده که قرار است جايگزين پيام‌رسان قديمي ياهومسنجر شود.
۱۳۹۷/۷/۱۴ - ۱۰ : ۹
وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات بر لزوم تدوين استانداردهايي براي حفظ حقوق کاربران و استفاده کودکان از فضاي مجازي تاکيد کرد.
۱۳۹۷/۷/۱۲ - ۱۸ : ۱۱
بسياري از کاربران از کشورهاي مختلف در فضاي مجازي با انتشار پيامي در توييتر خود از بروز اختلالات گسترده در اپليکيشن اينستاگرام خبر داده و اعلام کرده‌اند که ظاهرا اتصال به اين برنامه با اختلال همراه است.
۱۳۹۷/۷/۱۱ - ۱۱ : ۵۲
آرشيو خبر ها

نظرسنجي