سرویس ICT داخلي
شبکه IP شرکت ارتباطات زيرساخت کشور قرار است تا نيمه نخست سال آينده بازسازي شود و در اين راستا اين شرکت در فعاليت‌هايي مثل راه‌اندازي CDN و پيام‌رسان‌هاي داخلي با اختصاص فضا و ارايه امکانات فني و ساير تسهيلات کمک کرده و به نوعي به عنوان بازوي دولت در کمک به بخش خصوصي خواهد بود.
۱۳۹۶/۱۲/۱۴ - ۱۵ : ۳۱
رییس جمهور در جلسه برگزیدگان و توسعه استان هرمزگان با اشاره به انقلاب در ارتباطات و فناوری اطلاعات، گفت : با این تحولات مردم افکار خود را با دیگران به اشتراک می گذارند و با افکار دیگران به راحتی آشنا می شوند که این تحولات جهان را از حالت ارتباطات یکسویه و یکطرفه خارج کرده است.
۱۳۹۶/۱۲/۱۱ - ۹ : ۲۳
با سفر رييس جمهوري و وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات به استان هرمزگان، 1424 پروژه ICT با سرمايه گذاري بالغ بر 2430 ميليارد ريال افتتاح شد.
۱۳۹۶/۱۲/۱۱ - ۹ : ۱۸
مديرعامل شرکت ملي پست از سرويس دهي آزمايشي پروژه ملي GNAF در مناطق 6 و 7 تهران در آينده نزديک خبر داد.
۱۳۹۶/۱۲/۸ - ۱۶ : ۵۶
با حکم رسول سراييان رييس سازمان فناوري اطلاعات حسين ملک به عنوان معاون توسعه مديريت و امور پشتيباني سازمان فناوري اطلاعات منصوب شد.
۱۳۹۶/۱۲/۸ - ۱۶ : ۵۳
وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات طي حکمي عضو جديد غيرموظف هيات عامل سازمان فناوري اطلاعات را منصوب کرد.
۱۳۹۶/۱۲/۷ - ۱۵ : ۶
باتوجه به وعده وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات پيرامون ارايه گزارشي از فعاليت شرکتهاي ايراني در عرصه کلان داده ها، گزارش مستندي تحت عنوان گزارش تحليلي نخستين پيمايش کلان داده ها در ايران منتشر شد.
۱۳۹۶/۱۲/۶ - ۱۴ : ۵۷
وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات با اشاره اهميت نوآوري و خلاقيت در فضاي مجازي، گفت : قوانين مالکيت معنوي رمز صيانت از خلاقيت و داشته هاي فکري در اين حوزه است .
۱۳۹۶/۱۲/۵ - ۱۳ : ۲۲
وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات از پياده سازي اولين ارز ديجيتال کشور به صورت آزمايشگاهي خبر داد.
۱۳۹۶/۱۲/۲ - ۱۳ : ۴۳
دبير همايش بين المللي جنبه هاي حقوقي فناوري اطلاعات با اشاره به اينکه پنج لايحه با توجه به اولويت ها و با همکاري پژوهشگاه قوه قضاييه و با جمع بندي نظرات کارشناسان اين حوزه تدوين شده است، گفت: لايحه هاي تدوين شده شامل «حمايت از داده ها»، «تراکنش هاي الکترونيک»، «حکمراني الکترونيک»، «شناسه هاي الکترونيک» و «حقوق مسووليت ارايه دهندگان خدمات ارتباطات و فناوري اطلاعات» هستند.
۱۳۹۶/۱۱/۳۰ - ۱۴ : ۳۰
وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات با اشاره به اينکه براي مديريت زنده بايد بتوان لحظه اي شاخص ها را پايش کرد، گفت: مبارزه با قاچاق يکي از شاخص هاي اصلي اقتصاد مقاومتي است که حلقه مفقوده آن فناوري اطلاعات است.
۱۳۹۶/۱۱/۲۹ - ۱۳ : ۱۷
رييس سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديويي: تکليف برنامه ششم در 2.5 برابرشدن بازارICT
رييس سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديويي با اشاره به تکليف برنامه ششم در 2.5 برابرشدن بازارICT گفت: براي اين منظور اگرچه نمي‌توان صرفا بر حوزه سرويس هاي سيار اتکا کرد، اما پتانسيلي در حوزه دسترسي و زيرساخت‌هاي ثابت در بخش وجود دارد که بايد از آن استفاده شود.
۱۳۹۶/۱۱/۲۸ - ۲۳ : ۳۹
وزیر ارتباطات در سومین کنفرانس تخصصی اینترنت اشیا : انقلاب صنعتی چهارم در کمتر از 10سال رخ می دهد
در انقلاب صنعتی چهارم 400 تا 800 میلیون شغل سنتی در دنیا از میان می رود. از سال 2015 تا الان 800 هزار شغل سنتی در انگلستان از بین رفته است و به جای آن 3.5 میلیون شغل‌نوین ایجاد شده است.
۱۳۹۶/۱۱/۲۵ - ۱۴ : ۳۱
پيرو گزارش منتشر شده از نتايج بررسي‌هاي فني اين‌ مرکز درخصوص حمله سايبري به وب سايت ها و پورتال هاي خبري کشور، مرکز ماهر اظلاعيه اي را صادر کرد.
۱۳۹۶/۱۱/۲۴ - ۱۳ : ۲
در پی وقوع حملات سایبری به تعدادی از سایت های خبری، مرکز امداد و هماهنگی عملیات رخدادهای رایانه ای موسوم به مرکز ماهر وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات گزارش فنی خود را در رابطه اقدامات انجام شده و چگونگی وقوع این حملات منتشر کرد.
۱۳۹۶/۱۱/۲۳ - ۹ : ۴۲
فراهم کردن زيرساخت‌هاي ابري و ارائه اين خدمات با هزينه مناسب‌تر و کيفيت بهتر و نيز رفع فيلتر و محدوديت‌هاي اينترنت، از وعده‌هاي وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات براي اهالي رسانه و خبرنگاران است.
۱۳۹۶/۱۱/۲۰ - ۲۲ : ۲
آرشيو خبر ها

نظرسنجي