سرویس ICT داخلي
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از کلاهبرداری 22میلیارد تومانی شرکت‌های ارزش افزوده خبر داد و اعلام کرد: این هزینه‌ها به مردم بازگردانده می‌شود.
محمود واعظي با تشکيل جلسه شوراي معاونان وزارت ارتباطات و فناوري اطلاعات، فعاليت خود را در اين وزارتخانه رسما آغاز کرد.
۱۳۹۲/۵/۲۶ - ۱۶ : ۳۹
طی حکمی از سوی مدیر عامل شرکت ارتباطات زیرساخت، حسن کریمی به عنوان معاون بهره برداری و مدیریت شبکه این شرکت منصوب شد.
۱۳۹۲/۵/۲۵ - ۱۴ : ۱۸
با بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی دولت یازدهم در مجلس، محمود واعظی با 218 رای موافق، 45 رای مخالف و 20 رای ممتنع به عنوان دهمین وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات انتخاب شد.
۱۳۹۲/۵/۲۵ - ۱۴ : ۵
رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی اعلام کرده است: رگولاتوری طی یک سال گذشته 47 پیشنهاد ثبت شده در اجلاس‌های منطقه‌ای و بین‌المللی داشته است.
۱۳۹۲/۵/۲۳ - ۱۶ : ۱۷
مرکز پژوهشهای مجلس شورای اسلامی با اعلام اینکه محرومیت‌های اجتماعی الکترونیکی می‌توانند ظرفیت بازدارنده مناسبی را برای برخورد با جرائم رایانه‌ای و همچنین سایر جرائم فراهم آورد پیشنهاد داد که این قبیل ضمانت اجراها برپایه ضوابط مقرر از سوی شورایعالی فضای مجازی برای استفاده کنندگان غیرمجاز از VPN به اجرا درآید.
۱۳۹۲/۵/۲۰ - ۱۷ : ۲۳
شورای عالی فضای مجازی با اعلام اقدام به صدور دومین پروانه برای شبکه IPTV پس از خدمات سلامت ، قدرت رقابتی خود را با سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی بعنوان رگولاتور قانونی کشور به نمایش می گذارد و وظایف قانونی یک سازمان حاکمیتی بین بخشی را به چالش می کشد.
۱۳۹۲/۵/۲۰ - ۱۶ : ۴۷
معاون رگولاتوری با تشریح جزئیات هم‌کدی و یکسان شدن تعرفه همراه اول گفت: سقف تعرفه سیمکارت دائمی 618 و اعتباری 927 ریال است؛ مخابرات نیز باید پس از هم‌کدی 900 تومان آبونمان بگیرد و تعرفه پالس را به 44.7 ریال بازگرداند.
۱۳۹۲/۵/۱۵ - ۱۲ : ۱۶
محمود واعظی، وزیر پیشنهادی ارتباطات و فناوری اطلاعات برنامه‌های اجرایی خود را در 5 محور به رئیس جمهور و مجلس ارائه کرده است.
۱۳۹۲/۵/۱۵ - ۱۲ : ۸
مروري بر سوابق علمي و اجرايي محمود واعظي وزير پيشنهادي ارتباطات، مديرعامل مخابرات دوران جنگ
وزير پيشنهادي روحاني براي تصدي وزارت ارتباطات و فناوري اطلاعات کارنامه قطوري در حوزه سياست دارد. او البته بعد از پيروزي انقلاب اسلامي به مدت 7 سال مديرعامل شرکت مخابرات ايران بوده است.
۱۳۹۲/۵/۱۴ - ۱۴ : ۴۰
مصوبه شورای عالی فضای مجازی در خصوص سیاست‌های حاکم بر راه‌اندازی نقاط تبادل ترافیک داخلی (IXP) و ایجاد تمایز بین ترافیک داخلی از ترافیک سایت‌ها و خدمات میزبانی شده در خارج کشور ابلاغ شد.
۱۳۹۲/۵/۱۳ - ۱۶ : ۴۱
مدیرکل روابط عمومی شرکت زیرساخت: دلیل ابطال اوراق مشارکت هنوز مشخص نشده است
در حالی که بانک مرکزی از ابطال اوراق مشارکت فروخته شده شرکت ارتباطات زیرساخت تا 20 مردادماه جاری خبر داده است هنوز مدیران این شرکت از دلایل این تصمیم اطلاع ندارند.
۱۳۹۲/۵/۱۲ - ۱۶ : ۲۷
معاون توسعه مدیریت و امور پشتیبانی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی از تصویب ساختار سازمانی جدید رگولاتوری در معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی ریاست جمهوری خبر داد.
۱۳۹۲/۵/۹ - ۱۳ : ۴۰
استفاده از سرویس دهنده‌های غیرمطمئن می‌تواند هزینه‌های سنگینی را بابت نشت اطلاعات به سازمان ها تحمیل کند. لذا چندی پیش مقرر شد در راستای ساماندهی به سرویس VPN مورد نیاز سازمانها و شرکتها و حمایت از حقوق استفاده کنندگان و نیز جلوگیری از ایجاد اخلال در سرویس کاربران قانونی این تکنولوژی‌ها، طرح ارائه VPN رسمی و قانونی در کشور اعلام شد.
۱۳۹۲/۵/۹ - ۱۳ : ۲۵
بر اسا س ابلاغ سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی نرخ مکالمات بین الملل با سه کشور عراق، ترکیه و آنتارتیکا افزایش یافت.
۱۳۹۲/۵/۸ - ۱۴ : ۵۱
قائم مقام وزیر ارتباطات تاکید کرد: ایمیل‌ها را چک نمی‌کنیم
قائم مقام وزیر ارتباطات خاطرنشان کرد که نظام، سیاستی مبنی بر شنود ایمیل‌ها ندارد.
۱۳۹۲/۵/۸ - ۱۴ : ۲۹
دبیر شورای عالی فضای مجازی خاطر نشان کرد: در حال حاضر بخشی از سایت‌ها به شکل کاملا غیرعمدی و تنها به دلیل محدودیت‌های فنی فیلتر می‌شوند.
۱۳۹۲/۵/۵ - ۱۴ : ۱۶
آرشيو خبر ها

نظرسنجي