سرویس ICT داخلي
دومين دوره مسابقات چالش هاي حوزه فناوري اطلاعات و ارتباطات (ICT Challenge ?) اسفندماه در دانشگاه صنعتي شريف برگزار مي‌شود.
چهارمين دوره ارزيابي، رتبه‌بندي و انتخاب اپراتورهاي برتر سرويس‌هاي فناوري اطلاعات با اضافه شدن شرکت‌هاي WiMAX و ISDP از هفتم دي ماه آغاز مي‌شود.
۱۳۹۲/۱۰/۶ - ۲۰ : ۵۸
هفته‌اي که گذشت در حوزه IT، با فيلتر وي‌چت آغاز شد؛ سپس وزير ارتباطات در يک شبکه اجتماعي به نگراني مردم از تاثير تشعشع پارازيت ماهواره‌اي پاسخ داد و پس از آن همراه اول اعلام کرد خطوط بدهکار از اسفند سلب امتياز مي‌شود و در آخر هم خبر از مذاکره دولتي‌ها با گوگل رسيد.
۱۳۹۲/۱۰/۶ - ۲۰ : ۵۴
در مراسم سومین جشنواره ملی تجلیل از تلاشگران کیفیت کشور با اهدای تندیس بلورین کیفیت و لوح سپاس از محمود خسروی معاون وزیر، رئیس هیأت‌مدیره و مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت به عنوان برگزیده ملی و نام آور کیفیت قدردانی شد.
۱۳۹۲/۱۰/۴ - ۲۲ : ۴۶
دومین جلسه شورای عالی فضای مجازی در دولت تدبیر و امید شب گذشته به ریاست حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی رییس جمهوری اسلامی ایران تشکیل شد.
۱۳۹۲/۱۰/۴ - ۱۵ : ۴۵
ارزيابيهاي انجام گرفته از شاخص دولت الکترونيک در ميان 190 کشور دنيا حاکي از آن است که ايران با کسب 4 هزار و 876 امتياز در رتبه 100 جهان قرار دارد و کشور کره جنوبي مکان اول اين رده بندي را با امتيار 9 هزار و 483 امتياز به خود اختصاص داده است.
۱۳۹۲/۱۰/۱ - ۲۲ : ۱۹
معاون وزیر ارتباطات تاکید کرد قطع وی‌چت از سوی وزارت ICT نبود
مدیر عامل شرکت ارتباطات زیرساخت به ذکر توضیحاتی درباره قطع وی‌چت، تعرفه‌های مربوط به پهنای باند، سرعت اینترنت، اختلاف وزارت ارتباطات و مخابرات پرداخت و گفت قطع وی‌چت از طرف ما نبوده است.
۱۳۹۲/۹/۳۰ - ۱۳ : ۳۳
قیمت برخی تبلت های موجود در بازار افت اندکی نسبت به هفته های قبل داشته اند. برای مثال تبلت های ایرانی دیمو 2 الی 5 درصد نسبت به هفته قبل ارزان تر شدند.
۱۳۹۲/۹/۲۶ - ۲۳ : ۳۵
وزیر ارتباطات درباره راه اندازی شبکه ملی اطلاعات گفت: برنامه پنجم توسعه کشور تکالیفی را برای وزارت ارتباطات مشخص کرده که یکی از این برنامه‌ها راه اندازی شبکه ملی اطلاعات است؛ که این شبکه بقیه دستوراتی که در این برنامه است را در عرض دو سال و هشت ماه گذشته با 15 درصد پیشرفت پیشبرده است.
۱۳۹۲/۹/۲۵ - ۲۰ : ۵۰
جايزه ملي کيفيت ارتباطات و فناوري اطلاعات ايران به سازمانها و شرکتهاي فعال برتر دولتي، خصوصي و تعاوني در اين بخش اعطا مي شود.
۱۳۹۲/۹/۲۳ - ۲۱ : ۴۶
همزمان با آغاز هفته پژوهش، از 12 محصول بومی فناورانه در حوزه سایبری با حضور سردار سرتیپ پاسدار حسین دهقان - وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح - و سردار غلامرضا جلالی - رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور - رونمایی و نمایشگاه صنعت بومی سایبری افتتاح شد.
۱۳۹۲/۹/۲۳ - ۲۱ : ۳۳
م.ر.بهنام رئوف - ديروز دهمين سالگرد تاسيس سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديويي بود. سازماني که هدف از تشکيل شدن آن نظارت بر حوزه رقابت و دفاع از حقوق مشترکان ارتباطي کشور است. سازماني که در طول سال‌هاي گذشته به گفته کارشناسان اما نتوانسته است آن‌چنان که بايد به وظايف اصلي خود جامه عمل بپوشاند.
۱۳۹۲/۹/۲۰ - ۱۷ : ۱۶
در نخستین جلسه شورایعالی فضای مجازی در دولت تدبیر و امید، رییس جمهوری به‌عنوان رییس شورا، بر بهره‌گیری از توانایی‌های شبکه ملی اطلاعات برای تعامل با شبکه جهانی اینترنت و شرکت‌های بزرگ فناوری دنیا تاکید کرد و دبیرخانه شورای عالی فضای مجازی نیز مکلف به پیگیری و انجام مطالعات دقیق در زمینه‌ی شبکه ملی اطلاعات شد.
۱۳۹۲/۹/۲۰ - ۱۶ : ۵۱
رییس سازمان تنظیم مقررات خبر داد واگذاری مجوز‌های نسل چهارم به صورت مزایده
رییس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی خاطر نشان کرد: مجوزهای راه‌اندازی LET به صورت مزایده و در فضای رقابتی ارائه خواهد شد و آنچه در حال حاضر به شرکت مبین نت سپرده شده، تنها برای انجام برخی آزمایش‌هاست.
۱۳۹۲/۹/۱۸ - ۱۵ : ۲۸
معاون سازمان تنظیم مقررات ارتباطات: واگذاری مجوز LTE به مبین‌نت قطعی نیست
معاون سازمان تنظیم مقررات ارتباطات خاطرنشان کرد: برای اجرای آزمایشی LTE در مبین نت هنوز مجوز قطعی صادر نشده و ممکن است شرکت مجری این پروژه تغییر کند.
۱۳۹۲/۹/۱۸ - ۱۵ : ۱۴
دبير شوراي عالي فضاي مجازي: تبديل شبکه ملي به شبکه پرسرعت و امن
دبير شوراي عالي فضاي مجازي تجربه عضويت و برقراري ارتباط وزير ارتباطات را با شبکه هاي اجتماعي داخلي را مثبت ارزيابي کرد و گفت: به زودي طرحي براي ساماندهي شبکه هاي اجتماعي داخلي ارائه خواهيم کرد.
۱۳۹۲/۹/۱۷ - ۱۴ : ۲۴
به دنبال اعلام عضویت وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در شبکه‌های اجتماعی جزئیات این خبر و آدرس صفحات رسمی متعلق به وزیر در این شبکه‌ها منتشر شد.
۱۳۹۲/۹/۱۶ - ۱۶ : ۲۷
آرشيو خبر ها

نظرسنجي