سرویس باندپهن
اگرچه هنوز هم اینترنت 128کیلوبیتی در برخی از سرویس‌ها وجود دارد، اما وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات مکلف شده دسترسی خانوارها به اینترنت با سرعت 20مگابیت بر ثانیه را فراهم کند. البته این موضوع مستلزم توسعه‌ فناوری‌های جدید از جمله فیبر نوری است.
مديرعامل شرکت ارتباطات زيرساخت خبرداد : کاهش مجدد نرخ پهناي باند اينترنت داخلي در سال جاري
معاون وزير ارتباطات از برنامه ريزي براي کاهش مجدد پهناي باند اينترنت براي دسترسي به محتواي داخلي در شبکه ملي اطلاعات خبر داد و گفت: بازنگري در تعرفه هاي فعلي را در دستور کار داريم.
۱۳۹۶/۱/۲۱ - ۱۴ : ۴
پروژه رساندن فيبر نوري به در منازل و جايگزيني آن با کابل مسي با توجه به افزايش سرعت ارتباطات اينترنتي، در سال‌هاي اخير مورد توجه مسوولان وزارت ارتباطات قرار گرفته و اگرچه در ابتدا اپراتور چهارم به عنوان مجري اين پروژه در نظر گرفته شده بود اما به دليل مشکلاتي با تاخير روبه‌رو شده و هنوز به مرحله اجراي کامل نرسيده است.
۱۳۹۶/۱/۲۰ - ۱۱ : ۲۱
مدير عامل ارتباطات زيرساخت توضيح داد: آخرين وضعيت اپراتور فيبرنوري ايران
در بحث FTTX انحصاري در کشور وجود ندارد، چرا که شرکت‌هاي FCP مجوز فعاليت در بخش FTTC را دارا هستند و تنها يک بخش FTTH است که در انحصار شرکت ايرانيان نت قرار دارد.
۱۳۹۵/۱۲/۲۸ - ۰ : ۵۵
مهندس جهرمي معاون وزير , رئيس هيات مديره و مديرعامل شرکت ارتباطات زير ساخت از خودکفايي ايران در توليد تکنولوژي شبکه انتقال فيبر نوري خبر داد و گفت: هم‌اکنون به لحاظ توليد تجهيزات اين شبکه در لايه تراز يک جهاني قرار داريم.
۱۳۹۵/۱۲/۱۸ - ۱۴ : ۱۲
مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت تاکید کرد: 40درصد سرمایه‌گذاری‌هایی که برای توسعه زیرساخت ها انجام شده از منابع داخلی بوده است.
۱۳۹۵/۱۲/۱۷ - ۱۴ : ۵
وزیر ارتباطات اعلام کرد ۸ شهر کشور به فیبر نوری مجهز می شوند
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: ۸ شهر کشور به زودی با همکاری شرکتهای داخلی و خارجی به فیبر نوری مجهز می شود.
۱۳۹۵/۱۲/۱۷ - ۱۱ : ۲۸
معاون وزیر ارتباطات از افزایش شمار مشترکان موبایل باندپهن به 40 میلیون مشترک و کاهش نرخ مهاجرت نخبگان از کشور با راه اندازی شبکه ملی اطلاعات خبر داد.
۱۳۹۵/۱۲/۱۵ - ۱۹ : ۴۲
معاون وزیر ارتباطات از تصمیم وزارت ارتباطات برای کاهش نرخ پهنای باند کمتر از100 مگابیت بر ثانیه در راستای ارائه به اپراتورهای ارتباطی خبر داد.
۱۳۹۵/۱۲/۱۳ - ۲۱ : ۳۱
طبق آمارهای اخیر ظرفیت کابل فیبر نوری بین شهری در ایران به ۶۱ هزار کیلومتر رسیده است.
۱۳۹۵/۱۲/۱۰ - ۱۴ : ۵۴
با نزديک شدن به پايان سال ???? و به جهت ارائه خدمات مطلوب و با کيفيت پهناي باند با قيمتي مناسب، پهناي باند آسياتک با شرايطي بي‌نظير ارائه مي‌شود.
۱۳۹۵/۱۲/۲ - ۱۶ : ۱۱
محمود واعظی در تشریح فعالیت‌های وزارت ارتباطات در دولت یازدهم از موارد متعددی چون اجرای فاز اول و دوم شبکه ملی ارتباطات، آماده‌سازی زیرساخت‌های دولت الکترونیک، ایجاد 10 هزار کیلومتر شبکه فیبر نوری و مواردی دیگر خبر داد.
۱۳۹۵/۱۱/۲۸ - ۹ : ۴۲
سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديويي اقداماتي با هدف توسعه دولت الکترونيک و ارائه خدمات يکپارچه انجام داده که کاهش تعرفه‌هاي انتقال و پهناي باند، ارائه خدمات گوناگون در کليه دفاتر پيشخوان خدمات دولت در سطح کشور، پياده‌سازي سامانه جامع ترخيص تجهيزات بخش ICT و برقراري ارتباط با سامانه «گمرک فرامرزي» وزارت امور اقتصادي بر بستر شبکه ملي اطلاعات از جمله‌ مهم‌ترين اين اقدامات طي سال‌هاي گذشته است.
۱۳۹۵/۱۱/۲۶ - ۱۰ : ۳
رشد 19درصدی شبکه فیبر نوری، افزایش 565 درصدی مشترکان دسترسی پرسرعت ثابت و سیار و رشد بیش از 100 درصدی دسترسی پرسرعت روستایی را می‌توان از بهترین دستاوردهای چهار ساله وزارت ICT دانست.
۱۳۹۵/۱۱/۲۵ - ۱۲ : ۴۲
معاون وزير و مديرعامل شرکت ارتباطات زيرساخت گفت: تا پايان دولت يازدهم، برنامه اتصال 170 شهر به شبکه فيبرنوري عملياتي و نهايي مي شود.
۱۳۹۵/۱۱/۲۰ - ۲۲ : ۴۷
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از انجام 450کیلومتر پوشش فیبر نوری در استان سمنان خبر داد و گفت: حمایت از این امر نشان از آینده نگری مسئولان استان دارد.
۱۳۹۵/۱۱/۲۰ - ۲۲ : ۴۰
مدیرعامل رایتل با اظهار درخواست از وزیر برای اختصاص ۵ مگ پهنای باند روی فرکانس ۱۸۰۰ اعلام کرد که وزیر ارتباطات با این درخواست موافقت کردند.
۱۳۹۵/۱۱/۱۷ - ۱۵ : ۲۳
آرشيو خبر ها

نظرسنجي