سرویس باندپهن
اگرچه هنوز هم اینترنت 128کیلوبیتی در برخی از سرویس‌ها وجود دارد، اما وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات مکلف شده دسترسی خانوارها به اینترنت با سرعت 20مگابیت بر ثانیه را فراهم کند. البته این موضوع مستلزم توسعه‌ فناوری‌های جدید از جمله فیبر نوری است.
نخستين لينک شبکه دسترسي به اينترنت از طريق فيبرنوري، همزمان با سالروز آزادسازي خرمشهر، در منزل يکي از شهداي خرمشهر راه اندازي مي شود.
۱۳۹۶/۳/۳ - ۱۶ : ۳۸
مجری توسعه شبکه شرکت مخابرات درباره استقبال از طرح جدید اتصال فیبر نوری به منازل، گفت: در تمام دنیا در سال اول راه‌اندازی FTTH درخواست پایین و حداکثر 15 درصد است که در سال‌های بعد رشد می‌کند و به طور کلی 35 درصد از ظرفیت استفاده می شود.
۱۳۹۶/۳/۲ - ۱۱ : ۴۵
نادر نينوايي - اپراتور ايرانيان‌نت که از آن با عنوان اپراتور فيبرنوري و اپراتور چهارم نيز نام مي‌برند، پنج سالي مي‌شود که قرار است فيبر نوري در کشور ايجاد کند، اما به جاي فيبرنوري، اين اپراتور اکنون کلکسيوني از کارت‌هاي زرد و قرمز از وزارت ارتباطات و سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديويي دارد.
۱۳۹۶/۳/۱ - ۱۰ : ۴۴
مدیر عامل شرکت مخابرات ایران توسعه باند پهن را راهبرد اصلی گروه مخابرات ایران عنوان کرد و گفت: در بخش باند پهن سیار، ?G و ?G و در باند پهن ثابت، دسترسی FTTX اولویت اصلی مجموعه مخابرات است.
۱۳۹۶/۲/۳۱ - ۱۵ : ۳۹
رييس بنياد ملي بازي‌هاي رايانه‌اي با تاکيد بر رشد بازي‌هاي آنلاين به لطف افزايش پهناي باند اينترنت، از اقبال گيمرها به بازي‌هاي آنلاين با پرداخت درون‌برنامه‌اي نسبت به بازي‌هايي که در ابتدا خريداري مي‌شوند، مي‌گويد که نيازمند اتصال به اينترنت هستند.
۱۳۹۶/۲/۲۸ - ۲۱ : ۲۴
محسن باقری چناری، مدیرعامل شرکت ایرانیان‌نت از پیش بینی یک دوره صیانت از سرمایه گذاری برای یک دوره چهار ساله ازسوی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات خبر داد.
۱۳۹۶/۲/۱۹ - ۱۴ : ۳۳
با امضای سند سرمایه گذاری توافق MTN با ایرانیان نت امروز قطعی شد
آخرین مراحل توافق بین طرف های ایرانی و شرکت ام تی اِن با حضور مهندس باقری مدیرعامل شرکت ایرانیان نت و آقای شاتر مدیرعامل شرکت MTN امروز درایران به انجام رسید .
۱۳۹۶/۲/۱۸ - ۱۷ : ۳۳
با ارائه سرویس فیبر نوری به منازل توسط مخابرات، از این پس مشترکان می‌توانند با انتخاب بسته مورد نظر خود که هر کدام دارای سرعت و حجم متفاوت است، از اینترنت با سرعت و کیفیت بالا بهره ببرند.
۱۳۹۶/۲/۱۵ - ۲۱ : ۲۰
مشترکان مخابرات ایران می‌توانند به پورتال این شرکت مراجعه کرده، شماره تلفن منزل یا محل کار خود را وارد کنند و استعلام این‌که امکانات فیبر نوری برای آنها وجود دارد یا خیر را بگیرند. در صورتی که منطقه آنها تحت پوشش باشد، ثبت‌نام‌ انجام و مراحل تبدیل به فیبر نوری طی می‌شود و در غیر این صورت می‌توانند برای این سرویس به صورت رایگان درخواست دهند.
۱۳۹۶/۲/۱۲ - ۲۳ : ۵۹
مديرعامل شرکت مخابرات ايران تاکيد کرد مزاياي فيبرنوري براي مشترکان پرمصرف اينترنت
مديرعامل شرکت مخابرات ايران با اشاره به صرفه اقتصادي بسته‌هاي جديد اين شرکت با ارائه فيبر نوري براي کاربراني که خواستار اينترنت پرسرعت با کيفيت بالا هستند، درباره نحوه اطلاع کاربران از تحت پوشش قرار داشتن شماره تلفن آنها تحت فيبر نوري و درخواست سرويس‌هاي جديد توضيح داد.
۱۳۹۶/۲/۱۰ - ۱۳ : ۱۹
در شرایط نرمال و با انتخاب بهترین مودم موجود در بازار باید رقم تقریبی 580 هزار تومان به ازای هر پورت برای دو بوق تلفنی و یک خط دیتا درنظر گرفت.
۱۳۹۶/۲/۶ - ۱۴ : ۱۵
مديرعامل مخابرات مطرح کرد؛ تعرفه اتصال فيبرنوري به منازل تعيين شد
مديرعامل شرکت مخابرات ايران نحوه استفاده از سرويس فيبرنوري منازل را تشريح کرد و گفت: تعرفه استفاده از اين سرويس مطابق مصوبه کميسيون تنظيم مقررات ارتباطات، تعيين شده است.
۱۳۹۶/۲/۵ - ۰ : ۴۰
باحضور معاون اول رييس جمهور شبکه دسترسي فيبرنوري مخابرات افتتاح شد
فازاول شبکه دسترسي منازل به فيبرنوري با حضور معاون اول رييس جمهور، وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات و مدير عامل شرکت مخابرات ايران،افتتاح شد.
۱۳۹۶/۲/۴ - ۱۳ : ۵۵
پروژه فاز اول اتصال فيبر نوري به منازل با عنوان "تانوما" که افزايش سرعت ارتباطات اينترنتي را همراه خواهد داشت و در سال‌هاي اخير مورد توجه مسوولان وزارت ارتباطات قرار گرفته است، توسط شرکت مخابرات ايران افتتاح خواهد شد.
۱۳۹۶/۲/۳ - ۱۲ : ۴۸
وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات از رشد 15 برابري در شبکه پهن باند و رشد حدود 11 برابري در شبکه انتقال در دولت يازدهم خبر داد و افزود: تکنولوژي نسل سوم تلفن همراه تا پايان دولت به همه شهرهاي کشور مي رسد.
۱۳۹۶/۱/۲۹ - ۱۵ : ۲۳
وزير ارتباطات از افتتاح شبکه پهن باند سراسري کشور تا حداکثر يک ماه آينده خبر داد و گفت: با بهره برداري از اين شبکه ظرفيت شبکه پهن باند کشور با 15 برابر افزايش به 10هزار گيگابيت بر ثانيه مي رسد.
۱۳۹۶/۱/۲۳ - ۱۲ : ۵۰
آرشيو خبر ها

نظرسنجي