سرویس تلفن همراه
طبق ابلاغيه جديد رجيستري، متقاضيان ثبت اطلاعات تلفن همراه مسافري اگر در زمان ثبت شناسه (IMEI) دستگاه در سامانه گمرک خطايي مبني بر تعريف نشدن کد متناظر گمرکي دريافت کردند، درصورتي که شناسه پيش از برقراري ارتباط برخط گمرگ و همتا، در گمرک ثبت شده باشد، پس از بررسي‌هاي لازم، کد فعال‌سازي از طرف سامانه همتا براي متقاضي ارسال مي‌شود.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات خبر داد: رفع موانع ترخیص 600هزار دستگاه گوشی‌ توقیفی در گمرک
زیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از رفع موانع قانونی ترخیص 600هزار دستگاه گوشی موجود در گمرک خبر داد.
۱۳۹۷/۶/۲۲ - ۲۰ : ۳۵
به نظر مي‌رسد که اپل مي‌خواهد قيمت گوشي‌هاي آيفون مدل ???? خود را تا ??? دلار کاهش دهد.
۱۳۹۷/۶/۲۱ - ۱۸ : ۵۸
پس از اجرای طرح رجیستری، تلفن‌های وارد شده از مبادی گمرکی در سال 1396 به دو میلیون افزایش یافته و این عدد در سال 1397 تاکنون 1.6میلیون بوده که حجم ارزی گوشی‌های واردشده از ابتدای اجرای طرح را به 601 میلیون دلار می‌رساند.
۱۳۹۷/۶/۲۰ - ۱۳ : ۴۱
اين روزها با گران شدن گوشي و لوازم جانبي عرضه نمونه هاي قلابي اين محصولات هم افزايش يافته و لذا شناسايي نمونه هاي اصل از تقلبي شارژرها ضرورت بيشتري دارد.
۱۳۹۷/۶/۱۸ - ۱۵ : ۴۰
معاون وزير ارتباطات خبر داد؛ رجيستري تبلتهاي سيم‌کارت‌خور آغاز شد
معاون وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات از اجراي طرح رجيستري براي تبلتهاي سيم کارت خور خبر داد و گفت: تمامي تبلتهاي وارداتي سيم کارت خور بايد قبل از استفاده در شبکه مخابراتي کشور فعالسازي شوند.
۱۳۹۷/۶/۱۴ - ۱۳ : ۸
قيمت گوشي در ماه‌هاي اخير با افزايش نرخ ارز، روندي صعودي را در پيش گرفت و در حالي که حتي زمان عرضه ارز دولتي به واردکنندگان گوشي هم شاهد افزايش قيمت گوشي بوديم، به نظر نمي‌رسد حتي عرضه گوشي‌هاي توقيف‌شده هم کمکي به کاهش قيمت‌ها کند.
۱۳۹۷/۶/۱۱ - ۱۶ : ۴۶
معاون نظارت و اعمال مقررات رگولاتوري گفت: ارسال پيامک فلش به هر نوع محتوا از پارسال ممنوع شده است و در صورت مشاهده با اپراتور برخورد مي شود.
۱۳۹۷/۶/۱۰ - ۲۲ : ۴۳
مدیرکل دفتر نظارت بر سرویس‌های ارتباطی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی با اشاره به پارامترهای تاثیرگذار در نتایج ترابردپذیری بین اپراتورهای موبایل، درخواست‌های ثبت‌شده برای ترابردپذیری را نزدیک به ۱.۵ میلیون اعلام کرد.
۱۳۹۷/۶/۹ - ۱۹ : ۱۸
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به پوشش همه شهرها و ‌58 هزار کیلومتر از راه های کشور با خدمات نسل سوم و‌ چهارم تلفن همراه گفت: در نخستین سال فعالیت دولت دوازدهم ضمن رساندن بازار 2 میلیارد دلاری قاچاق گوشی همراه به صفر، شاهد ارتقای 20رتبه ای ایران در شاخص های بین المللی دولت الکترونیک بودیم.
۱۳۹۷/۶/۸ - ۲۳ : ۵۵
جديدترين بدافزار با دو نام PathCall و Dingwe گوشي‌هاي هوشمند محافظت نشده را هدف قرار داده و از آنها در سطح بالائي جاسوسي مي‌کند.
۱۳۹۷/۶/۶ - ۱۴ : ۲۳
محققان فعال در حوزه امنيت سايبري به‌تازگي از کشف يک بدافزار خطرناک جديد خبر داده‌اند که به هکرها اجازه مي‌دهد به اطلاعات گوشي‌هاي اندرويدي دسترسي پيدا کنند.
۱۳۹۷/۶/۴ - ۱۴ : ۳۸
کسب اطلاع فارس از 3 مرجع حاکی از بازداشت تمامی واردکنندگان گوشی موبایل با ارز دولتی و توقیف کالاهای آنها است. پرونده رسیدگی به متخلفان ارزی از فردا علنی و با انتشار اسامی آغاز می‌شود.
۱۳۹۷/۶/۳ - ۱۴ : ۴۱
در صورت هرگونه ايجاد مزاحمت و يا ارتکاب اعمال مجرمانه از طريق سيم‌کارت، تا زماني که مجرم اصلي شناسايي شود، مالک اصلي مقصر هرگونه سوء‌استفاده از سيم‌کارت است و بايد در محاکم قضايي پاسخگو باشد؛ بنابراين دارنده سيم‌کارت حتما بايد در نگهداري سيم‌کارت‌هاي خود دقت لازم را داشته باشد و درصورت مشاهده هرگونه مغايرت در تعداد خطوط ثبت‌شده به نام خود، موضوع را پيگيري کند.
۱۳۹۷/۶/۳ - ۱۴ : ۱۱
در حالی که پیش از این تصور می شد، اپل در شهریور ماه سه مدل آیفون تازه عرضه می کند، حالا گفته می شود قرار است مدل چهارمی از این گوشی هوشمند جایگزین آیفون اس ای شود.
۱۳۹۷/۶/۲ - ۱۸ : ۳۷
به تازگي موسسه تحقيقاتي اوکلا (Ookla) با بررسي و سنجش دقيق سرعت اينترنت، فهرستي را منتشر کرده است که نشان دهنده کشورهايي با بيشترين سرعت اينترنت همراه در جهان است.
۱۳۹۷/۶/۱ - ۰ : ۷
معاون نظارت و اعمال مقررات رگولاتوري: ثبت سرويس هاي ارتباطي مشترکان اطلاع‌رساني مي‌شود
معاون نظارت و اعمال مقررات رگولاتوري اعلام کرد: تمامي سرويس هاي ارتباطي و فناوري اطلاعات که براي متقاضيان ثبت مي‌شود در قالب پيام کوتاه از طريق سامانه استعلام تعداد سرويس هاي مشترکين اپراتورهاي مخابراتي، به شماره تلفن همراه آنان اطلاع‌رساني مي‌شود.
۱۳۹۷/۵/۳۰ - ۲۳ : ۴۷
آرشيو خبر ها

نظرسنجي