سرویس تلفن همراه
طبق ابلاغيه جديد رجيستري، متقاضيان ثبت اطلاعات تلفن همراه مسافري اگر در زمان ثبت شناسه (IMEI) دستگاه در سامانه گمرک خطايي مبني بر تعريف نشدن کد متناظر گمرکي دريافت کردند، درصورتي که شناسه پيش از برقراري ارتباط برخط گمرگ و همتا، در گمرک ثبت شده باشد، پس از بررسي‌هاي لازم، کد فعال‌سازي از طرف سامانه همتا براي متقاضي ارسال مي‌شود.
رئيس کميته تخصصي تلفن همراه کشور: موبايل 20 درصد ارزان مي‌شود
ئيس کميته تخصصي تلفن همراه کشور و رئيس اتحاديه تجهيزات مخابراتي استان البرز گفت: اميدواريم در اين شرايط که کاهش قيمت ارز را شاهد هستيم اوضاع اقتصادي و معيشتي واحدهاي صنفي و فروشندگان تلفن همراه که در ماه‌هاي اخير در رکود بسيار زيادي بوده‌اند بهبود پيدا کند و بتوانند واحدهاي صنفي خالي از اجناس را رونق ببخشند.
۱۳۹۷/۷/۱۱ - ۱۲ : ۲۷
آخرين دستاوردهاي همراه اول در بزرگ‌ترين رويداد مخابراتي کشورهمراه اول با دو سالن اختصاصي و حضور در فضاي باز، در نوزدهمين نمايشگاه بين‌المللي صنايع مخابرات و اطلاع‌رساني شرکت مي‌کند.
۱۳۹۷/۷/۹ - ۱۹ : ۳۱
رئيس کميته تخصصي تلفن همراه کشور از افزايش غير منطقي قيمت قطعات تلفن همراه خبر داد و گفت: قيمت اين اقلام به حدي افزايش داشته که اگر قطعه‌اي از تلفن همراه مانند تاچ يا ال سي دي خراب شود بايد هم قيمت خود تلفن همراه براي تعمير آن بپردازيد.
۱۳۹۷/۷/۷ - ۱۴ : ۱۶
متخصصان فعال در حوزه فناوری اطلاعات و رایانه به پیشنهاد مجموعه اقداماتی در زمینه جلوگیری از کاهش عملکرد و سرعت سیستم عامل اندروید پرداخته‌اند که در این اینفوگرافی با شش نکته از این پیشنهادها آشنا می‌شوید
۱۳۹۷/۷/۷ - ۶ : ۳۸
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از بازگشت مبالغ کسر شده از حساب 2 میلیون مشترک همراه اول که بدون اطلاع در سرویس‌های ارزش افزوده عضو شده بودند، خبر داد.
۱۳۹۷/۷/۷ - ۶ : ۳۳
معاون سازمان تنظيم مقررات ارتباطات خبر داد تدوين پيش‌نويس آزادسازي تعرفه خدمات بازارهاي همراه
معاون بررسي‌هاي فني و صدور پروانه سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديويي از تدوين پيش‌نويس آزادسازي تعرفه خدمات بازارهاي همراه و ثابت خبر داد و گفت: اين پيش‌نويس در صف طرح در کميسيون تنظيم مقررات ارتباطات قرار دارد تا درصورت تاييد کميسيون به اجرا درآيد.
۱۳۹۷/۷/۴ - ۱۰ : ۲۸
در کاهش چشمگير واردات رسمي گوشي موبايل که تعهد شرکت واردکننده به گارانتي کالا از جمله الزامات آن است، نوع جديدي از گارانتي در بازار مرسوم شده که در آن شرکت‌ بيمه‌گذار گوشي را تا سقف 6 ميليون تومان گارانتي مي‌کند.
۱۳۹۷/۷/۳ - ۱۸ : ۴۴
معاون رگولاتوري در پيگيري از مبناي قانوني افزايش تعرفه بسته‌هاي اينترنت همراه و افزايش نرخ مکالمه موبايل، گفت: اپراتورها هنوز از حد مجاز تعرفه خارج نشده‌اند اما تعرفه‌هاي فعلي تقريبا در سقف است و نمي‌تواند بيشتر گران‌ شود.
۱۳۹۷/۷/۳ - ۱۱ : ۶
در حالي که اپراتور اول تلفن همراه تعرفه‌ي تماس‌هاي درون و برون شبکه‌اي خود را از امروز، اول مهرماه، يکسان کرده، به نظر مي‌رسد مکالمات درون‌شبکه‌ي اين اپراتور براي سيم‌کارت‌هاي اعتباري با افزايش قيمت مواجه شدند. از طرفي ظاهرا اپراتور دوم همراه نيز به تغيير تعرفه‌هاي خود اقدام کرده است.
۱۳۹۷/۷/۲ - ۰ : ۵
رئيس اتحاديه فروشندگان گوشي تلفن همراه با بيان اينکه قيمت گوشي به نرخ ارز مرتبط است، گفت: نبايد توقع داشت که با ورود گوشي هاي تازه وارد، گوشي در بازار ارزان شود.
۱۳۹۷/۶/۳۱ - ۱۸ : ۹
از نتایج تخصیص 220میلیون یورو ارز دولتی به واردات گوشی به ویژه آیفون این است که باوجود وقفه در عرضه کالا و محدود شدن تعداد و مدل‌‌های گوشی‌ در بازار، هنوز آیفون‌های وارد شده با دلار 4200 تومانی با گارانتی رسمی در بازار موجود است.
۱۳۹۷/۶/۳۰ - ۱۸ : ۴۲
با توجه به معرفی دو پرچمدار جدید اپل و بهره‌مندی آیفون 10اس و 10اس مکس از قابلیت سیم‌کارت ای‌سیم (eSIM)، این گزارش به معرفی مختصری از این نوع جدید سیم‌کارت می‌پردازد.
۱۳۹۷/۶/۳۰ - ۱۵ : ۳۳
در آشفته‌بازار موبایل علاوه بر انواع تخلفات قبلی از جمله فروش گوشی مسافری، گوشی بدون گارانتی و دارای گارانتی اینتر، فروش گوشی‌های رجیسترنشده یا به اصطلاح بدون کد فعال‌سازی نیز انجام می‌شود.
۱۳۹۷/۶/۲۶ - ۸ : ۳۱
رئیس اتحادیه دستگاه‌های مخابراتی و لوازم جانبی تهران از ترخیص 5 هزار گوشی وارد شده با ارز آزاد از گمرک خبر داد و گفت:‌ این گوشی‌ها پس از قیمت‌گذاری توسط سازمان حمایت به ازار عرضه می‌شود.
۱۳۹۷/۶/۲۵ - ۱۳ : ۵۶
کاربران گوشي‌هاي هوشمند که اين روزها از کاهش سرعت عملکرد موبايل‌هاي خود به شدت ناراضي هستند، اين گزارش مي‌تواند با پيشنهاد راهکارهاي کاربردي در افزايش سرعت دستگاه‌هاي اندرويدي‌شان کمک کند.
۱۳۹۷/۶/۲۴ - ۱۱ : ۲۰
براي ساماندهي و کشف جرايم و تخلفات بازار خدمات ارزش افزوده کافي است تا اپراتورها به صورت مرتب عمليات کسر اعتبار از حساب مشترکان را به ازاي هر سرويس ارزش افزوده‌اي که کاربر استفاده مي‌کند و در زمان هر بار کسر، با ارسال نوتيفيکيشن اطلاع‌رساني کنند.
۱۳۹۷/۶/۲۳ - ۲۳ : ۲۸
آرشيو خبر ها

نظرسنجي