سرویس فناوري‌هاي نوين
شرکت ايرلندي " iKydz" محصولي توليد کرده که به والدين امکان کنترل فرزندشان را مي‌دهد.
اکوايکس پاور دوچرخه‌اي است که انرژي حرکتي پدال دوچرخه را به الکتريسته تبديل کرده تا بتوان از آن براي شارژ کردن تلفنهاي هوشمند يا دستگاه‌هاي مشابه استفاده کرد.
۱۳۹۱/۶/۵ - ۱۳ : ۱۱
ثبت نام از متقاضيان شرکت در فرآيند دومين دوره جايزه ملي کيفيت ارتباطات و فناوري اطلاعات تمديد شد.
۱۳۹۱/۶/۴ - ۱۵ : ۴۲
سرويس پيام کوتاه يا SMS هنوز سرويس کليدي اپراتورهاي تلفن همراه دنيا براي انتقال پيام محسوب مي‌شود و موتور محرک ترافيک شبکه‌هاي آنها را تشکيل مي‌دهد اما پيام‌رسان‌هاي فوري (Instant Messaging) به تدريج جاي آنها را خواهند گرفت.
۱۳۹۱/۶/۱ - ۱۳ : ۲۱
طراحي تراشه اي جديد با ابعادي کوچک‌تر از تراشه هاي فعلي مورد استفاده براي عکاسي در گوشي هاي هوشمند مورد توجه شرکت هاي تجاري قرار گرفته است.
۱۳۹۱/۵/۳۱ - ۲۰ : ۵۸
محققان IBM فناوري جديدي را ابداع کرده اند که ضمن افزايش ظرفيت ذخيره سازي اطلاعات به صورت ديجيتالي، ميزان انرژي برق مورد نياز براي اين کار را هم کاهش مي دهد.
۱۳۹۱/۵/۲۳ - ۱۴ : ۸
شرکت شاتل براي اولين بار در ايران با همکاري شرکت سروش رسانه صدا و سيماي جمهوري اسلامي ايران اقدام به ارايه سرويس IP TV به مشترکين خود کرده است.
۱۳۹۱/۵/۱۳ - ۱۹ : ۳۶
تحقیقاتی در موسسه مطالعات عمومی فرانسه انجام شده است که طبق آن وب سایت های دیده شده که سابقه بازدید از آن‌ها برای هر فرد همانند اثر انگشت منحصر به فرد است.
۱۳۹۱/۵/۱۳ - ۱۸ : ۴۹
اگر از کاربران حرفه‌یی رایانه باشید و هر روز اخبار جدیدترین نرم‌افزارها را دنبال کنید، نام ویندوز فون 8 را حتما شنیده‌اید و یا حداقل به سراغ کسب اطلاعات و چگونگی استفاده از این ویندوز بوده‌اید.
۱۳۹۱/۵/۳ - ۱۲ : ۳۱
معاون مجازي سازمان صدا و سيما صبح دوشنبه ـ‌ دوم مرداد ماه ـ در نشستي خبري حاضر شد و ضمن تشريح برنامه‌هاي جشنواره‌هاي فيلم کوتاه و پويانمايي فضاي مجازي، از راه‌اندازي آي‌پي مديا (رسانه‌ي مهر) خبر داد.
۱۳۹۱/۵/۲ - ۱۵ : ۴۶
دانشمندان برای تکمیل اینترنت 2 که از قابلیت انتقال حجم زیادی از اطلاعات با سرعت بسیار بالا برخوردار است، گام دیگری به جلو برداشتند.
۱۳۹۱/۴/۲۳ - ۱۸ : ۲۶
مایکروسافت در همایشی در شهر تورنتوی کانادا به طور رسمی زمان‌بندی ورود سیستم عامل ویندوز 8 به بازار را اعلام کرد. به گفته‌ی تامی رلر رییس بخش ویندوز شرکت مایکروسافت سیستم عامل جدید در پایان ماه اکتبر به فروش عمومی می‌رسد و روی رایانه‌های شخصی و لوحی نصب می‌شود.
۱۳۹۱/۴/۲۲ - ۰ : ۲۸
تازه‌هاي وب و اينترنت؛ عينک جديد با قابليت دسترسي به وب
به تازگي نمونه اوليه يک عينک از سوي يک شرکت تجاري طراحي شده که از قابليت هاي فراواني براي دسترسي به تازه هاي فناوري برخوردار است.
۱۳۹۱/۴/۱۹ - ۲۰ : ۴۷
مطالعات اخیر نشان می‌دهد 50 درصد از همه گوشی‌های فروخته شده هوشمند بوده‌اند. علاوه بر این، امروزه به یُمن وجود راه‌های ارتباطی گسترده‌ای نظیر پیام کوتاه، ای‌میل، چت و شبکه‌های اینترنتی کاربران بیش از پیش با یکدیگر در ارتباط هستند. اما آیا اینها باعث می‌شود مردم رسم ادب و روابط اجتماعی را ترک یا فراموش کنند؟ چگونه قوانین و آداب اجتماعی به عصر گوشی‌های هوشمند راه پیدا کرده‌اند؟
۱۳۹۱/۴/۱۶ - ۱۶ : ۲۰
محققان قصد دارند با استفاده از یک فناوری مانع صحبت کردن راننده ها با تلفن همراه در حین رانندگی شوند این فناوری با استفاده از سیگنال تلفن راننده را قطع می کند.
۱۳۹۱/۴/۱۶ - ۱۶ : ۱۷
رشد سريع علم و فناوري باعث افزايش تعاملات مردم با يکديگر شده و در اين ميان وجود زبان‌هاي مختلف باعث کمرنگ شدن ارتباط مردم از کشورهاي مختلف با هم شده است.
۱۳۹۱/۴/۱۳ - ۲۱ : ۲۴
یک مقام مسوول در سازمان فناوری اطلاعات ایران از بهره برداری نسخه دسک تاپ سیستم عامل بومی در کشور تا دو سال آینده خبر داد و گفت: نسخه سرور این سیستم عامل با نام تجاری "زمین" یک سال آینده به انتشار عمومی خواهد رسید.
۱۳۹۱/۴/۳ - ۱۴ : ۲۰
آرشيو خبر ها

نظرسنجي