سرویس اينترنت
در حالي که در سال‌هاي گذشته تقريباً تمامي خدمات و اقلام مصرفي با افزايش قيمت مواجه بودند، تعرفه خدمات ارتباطي کاهش قيمت داشته و اگرچه همين حالا هم مشترکان از تعرفه‌ها ناراضي هستند، اما ارائه‌دهندگان اينترنت ثابت معتقدند پايين بودن تعرفه، آنها را با مشکل مواجه کرده است.
در نشست توسعه ارتباطات ثابت مطرح شد؛ آخرین وضعیت سرانه مصرف دیتا در کشور
بر اساس آخرین آمارهای ارائه شده سرانه مصرف دیتا در کشور 6 گیگابایت به ازای هر نفر است و این در حالی است که متوسط سرانه مصرف دیتا در دنیا 20گیگابایت اعلام می شود.
۱۳۹۷/۷/۱۴ - ۱۰ : ۲۴
سومين پنل تخصصي نوزدهمين نمايشگاه تلکام درحالي برگزار شد که يکي از روش هاي افزايش درآمد شرکت هاي اينترنتي افزايش مصرف کاربران عنوان شد که با توليد محتواي تصويري محقق مي شود.
۱۳۹۷/۷/۱۳ - ۱۶ : ۳۰
برخي اقتصاددانان مي‌گويند اينترنت در آينده اي نزديک ساختاري کاملا متفاوت از امروز پيدا خواهد کرد و دنياي مجازي جديد بر مبناي فناوري بلاک چين شکل مي گيرد.
۱۳۹۷/۷/۱۰ - ۱۶ : ۳۰
يکي از دغدغه‌هاي هميشگي کاربران بسته‌هاي اينترنتي، احتمال کمتر بودن حجم اينترنت دريافتي نسبت به حجم خريداري شده است. در واقع کم‌فروشي اينترنت يکي از مسائلي است که کاربران شرکت‌هاي اينترنتي همواره گوشه‌ ذهن خود دارند و اگرچه مسوولان معتقدند خبري از کم‌فروشي نيست و دانلود فيلم‌هاي ويديويي با حجم بالا منجر به اتمام زودهنگام اينترنت کاربران مي‌شود، اما کاربران همچنان نارضايتي خود را از اين موضوع اعلام مي‌کنند.
۱۳۹۷/۷/۹ - ۱۰ : ۷
در حالي که بازي‌هاي ويديويي در سه پلت‌فرم موبايل، کنسول و رايانه‌هاي شخصي انجام مي‌شود، موبايل بيش‌ترين استفاده از بازي‌ها را به خود اختصاص داده است و کاربران استان تهران، بيش‌ترين استفاده از بازي‌ها به‌شکل آنلاين را تجربه مي‌کنند.
۱۳۹۷/۷/۸ - ۶ : ۲۱
در حالي که خدمات گوگل در بسياري از موارد موجب سهولت فعاليت‌ها شده است، اما اين موتور جست‌وجو اطلاعات زيادي درباره شما داشته و قابليتي دارد که حتي پيش از اين که از او بخواهيد، مي‌تواند مکان شما را ذخيره ‌کند.
۱۳۹۷/۷/۶ - ۱۶ : ۹
مدیرکل تنظیم مقررات و ارتباطات رادیوئی منطقه شمال از توقف فعالیت 45 شرکت اینترنتی غیرمجاز در استانهای تهران، مازندران و البرز در شش ماهه اول سال 97خبر داد.
۱۳۹۷/۷/۵ - ۱۴ : ۲۹
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: ظرفیت پهن باند موبایل در ورزشگاه آزادی 3برابر شد.
۱۳۹۷/۷/۴ - ۱۴ : ۴۴
تعرفه‌ها در حوزه ارتباطات و فناوري اطلاعات توسط اعضاي کميسيوني به نام تنظيم مقررات ارتباطات تعيين و تصويب مي‌شوند.
۱۳۹۷/۷/۲ - ۹ : ۱۲
در مقابل کاربراني که از اينترنت شبانه ناراضي‌اند، ظاهرا برخي خواستار اينترنت شبانه از سوي اپراتورها هستند؛ اما به نظر مي‌رسد تقابل اين دو خواسته به تصور گران شدن هزينه اينترنت، موجب نارضايتي کاربران شده است.
۱۳۹۷/۷/۱ - ۱۰ : ۳۳
به تازگي دانشمندان دريافته‌اند که تعداد ساعات استفاده کاربران از گوشي هوشمند و رايانه ارتباط مستقيمي با مشکلات خواب و بي‌خوابي آن‌ها دارد.
۱۳۹۷/۶/۲۹ - ۱۹ : ۵۷
در هر خانه، مغازه یا اداره‌ای مودم‌های وای‌فای وظیفه اشتراک‌گذاری اینترنت در آن مکان را دارند؛ اما برخی به حق خود قانع نیستند و سعی می‌کنند با روش‌هایی، از اینترنت دیگران استفاده کنند.
۱۳۹۷/۶/۲۷ - ۹ : ۵۹
وزیر ارتباطات گفت: تعداد مشترکان پهن باند در کشور از 34 میلیون به 67 میلیون نفر رسیده و بیش از 56 درصد از روستاهای بالای 20 خانوار، به اینترنت پرسرعت متصل شده اند.
۱۳۹۷/۶/۲۶ - ۸ : ۳۸
معاون وزير ارتباطات با بيان اينکه مصوبه جديد تغيير روش محاسبه پهناي باند، تاثيري در قيمت اينترنت مصرف کننده نهايي ندارد، گفت: تعيين آستانه مصرف منصفانه اينترنت را به اپراتورها واگذار کرديم.
۱۳۹۷/۶/۲۴ - ۱۳ : ۲۷
گوگل مشغول ابداع خدمتي است که جستجوي کاربر در اينترنت را با شماره تماس او مرتبط مي کند.
۱۳۹۷/۶/۲۴ - ۱۰ : ۲۷
براساس اظهارات رئيس هيئت مديره يکي از شرکت‌هاي ارتباطات ثابت کشور، به واسطه عدم تعادل تعرفه‌اي در بخش اينترنت ثابت و سيار حدود هشت درصد از مشترکان ثابت در کمتر از يک سال گذشته به سمت شبکه موبايل ريزش کرده‌اند.
۱۳۹۷/۶/۲۳ - ۲۳ : ۲۲
آرشيو خبر ها

نظرسنجي