سرویس اينترنت
مرحله نخست پروژه توسعه شبکه ثابت شرکت صبانت با تکنولوژی VDSL و FTTC در فاز هشت شهرستان پردیس با حضور رییس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی به بهره‌برداری رسید. ​
مسئول آموزشگاه مجازی دانشگاه مالک اشتر شیراز از برگزاری دوره های مجازی در این دانشگاه ازماه آینده خبر داد و اعلام کرد: استفاده از فناوری وایمکس می تواند این نوع شیوه آموزش را چند برابر کند.
۱۳۸۹/۹/۲۸ - ۹ : ۳۳
معاون بهره‌برداری و مدیریت شبکه شرکت ارتباطات زیر ساخت گفت: در گذشته پس از خرید تجهیزات، راه‌اندازی پروژه‌ها توسط شرکت ارتباطات زیرساخت انجام می‌شد که الان به منظور کاهش تصدی‌گری دولت و واگذاری بیش‌تر امور به بخش خصوصی، تمامی پروژه‌ها کاملا به صورت کلید در دست انجام می‌شود.
۱۳۸۹/۹/۲۷ - ۱۳ : ۲
قائم مقام وزیر ارتباطات اعلام کرد: اجرای فیلترینگ بر روی شبکه ملی اینترنت
به گفته قائم مقام وزیر ارتباطات احتمالا با اجرای پروژه شبکه ملی اینترنت دغدغه‌هایمان در حوزه فیلترینگ کاهش می‌یابد زیرا معتقدیم با اجرایی شدن این پروژه ترافیک بین‌المللی‌مان کاهش خواهد یافت.
۱۳۸۹/۹/۲۶ - ۱۲ : ۰
تحلیلگران معتقدند زمانی می توان به انجام پروژه دورکاری پرداخت که تمامی شاخص‌های ارتباطی کشور در حد متوسط های جهانی باشد در غیر این صورت دورکاری شکل سنتی به خود گرفته و تنها مربوط به کارمندانی خواهد شد که نیازی به ابزار ارتباطی نداشته باشند.
۱۳۸۹/۹/۲۶ - ۱۰ : ۰
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی بر نگاه مثبت این کمیسیون به صنایع "های تک" مخابراتی تاکید کرد و گفت: ارتقای سیستم های ارتباطی و مخابراتی نیاز فعلی و آینده کشور است که در برنامه پنجم توسعه و برنامه سالانه بودجه به آن توجه ویژه ای شده است.
۱۳۸۹/۹/۲۱ - ۱۱ : ۱۲
مدیرعامل سابق سازمان فناوری اطلاعات: سرعت دسترسی به اینترنت با پروژه FTTX افزایش می یابد
مدیرعامل سابق سازمان فناوری اطلاعات با اشاره به اقدامات در حال انجام برای افزایش سرعت دسترسی مردم به کاربردهای شبکه اینترنت گفت: اجرای پروژه فیبرنوری درب منازل یا FTTX می‌تواند افزایش قابل توجه سرعت اینترنت در حوزه دسترسی را سبب شود.
۱۳۸۹/۹/۲۱ - ۹ : ۴۹
عضو هیات مدیره شرکت مخابرات ایران اعلام کرد: وجود 255 میلیارد تومان رسوب نقدینگی روستاییان در دفاتر ICT
عضو هیات مدیره شرکت مخابرات ایران گفت: تا به حال تعداد9 هزار و 922 دفتر ICT روستایی ایجاد شده و حدود 255 میلیارد تومان رسوب نقدینگی روستاییان در این دفاتر موجود است.

۱۳۸۹/۹/۱۹ - ۱۳ : ۵۶
واکنش مخابرات به موضوع تخلف در تغییر تعرفه‌های فروش E1؛ زارعیان: افزایش تعرفه‌ با اطلاع رگولاتوری بوده است
در حالی که رییس کمیسیون اینترنت سازمان نظام صنفی رایانه‌ای، افزایش تعرفه‌ خطوط E1 توسط مخابرات به شرکت‌های خدمات دهنده را غیر قانونی اعلام می‌کند، مسوولان شرکت مخابرات معتقدند این کار قانونی و با اطلاع رگولاتوری انجام شده است.
۱۳۸۹/۹/۱۹ - ۱۳ : ۴۶
قائم مقام وزیر ارتباطات در فناوری و امور بین الملل درباره‌ زمان راه‌اندازی شبکه ملی اطلاعات گفت: این طرح به طور کامل در برنامه پنجم اجرایی می‌شود ولی در تلاش هستیم که این شبکه تا پایان دوره دولت دهم به بهره‌برداری برسد.
۱۳۸۹/۹/۱۷ - ۱۰ : ۵۴
مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت با اشاره به برگزاری مناقصه‌ به منظور نگهداری کل شبکه کشور از طریق پیمانکاران گفت: این کار با نظارت واحدهای استانی شرکت انجام می‌شود که تا حدود یک ماه آینده پیمانکاران جدید مستقر شده و مستقیما کار نظارت توسط واحدهای استانی و معاونت نگهداری زیرساخت انجام می‌‌شود .
۱۳۸۹/۹/۱۶ - ۱۱ : ۲۳
علاوه بر زیان‌های زیست محیطی بسیار مخرب آلودگی اخیر هوای کلان شهر تهران، تعطیلی‌های اخیر نیز بدنه اجتماعی و اقتصادی کشور را با آسیب‌های جدی روبرو کرده است. گزارش‌های منتشر شده، خسارت هر روز تعطیلی در تهران را حدود 350 هزار میلیارد ریال تخمین می‌زند.
۱۳۸۹/۹/۱۶ - ۱۱ : ۱۲
سازمان بورس و اوراق بهادار شرایط اخذ تاییدیه زیر ساخت دسترسی برخط (online) بازار در بورس و اوراق بهادار و فرابورس را اعلام کرد.
۱۳۸۹/۹/۱۵ - ۱۱ : ۳۴
معاون طرح، توسعه و فناوری‌های نوین شرکت ارتباطات زیرساخت: ظرفیت شبکه انتقال به چهار میلیون E1 افزایش می‌یابد
به گفته معاون طرح، توسعه و فناوری‌های نوین شرکت ارتباطات زیرساخت با توجه به برنامه‌ریزی‌های انجام شده سعی می‌کنیم ظرفیت شبکه انتقال را طی برنامه پنجم توسعه به چهار میلیون E1 گسترش دهیم.
۱۳۸۹/۹/۱۵ - ۱۱ : ۱۰
به گفته پژوهشگر موسسه تحقیقاتی TELECOM فرانسه، دسترسی سریع‌تر و راحت‌تر به محتوا مهم‌ترین روند Telecom 2.0به شمار می‌رود.
۱۳۸۹/۹/۱۴ - ۱۲ : ۵۴
معاون توسعه مدیریت وسرمایه انسانی رییس جمهور: اپراتورهای وایمکس برای ایجاد زیرساخت‌های دولت الکترونیکی کمک کنند
اینترنت پر سرعت یکی از مهمترین ارکان ایجاد دولت الکترونیکی در کشور به شمار می‌رود و از آنجا که در چند ساله گذشته در این بخش توسعه چشم گیری در سراسر کشور نداشته‌ایم اپراتورهای وایمکس می‌توانند با توجه به نوع فناوری این شبکه برای توسعه دولت الکترونیکی و به رشد شتابان آن کمک کنند.
۱۳۸۹/۹/۱۴ - ۱۰ : ۲۱
پنجمین سمپوزیوم بین المللی مخابرات آغاز به کار کرد مرکز تحقیقات مخابرات سه هفته دیگر پروژه‌هایش را برون سپاری می‌کند
پنجمین سمپوزیوم بین المللی مخابرات (IST) صبح امروز با حضور وزیر ارتباطات وفناوری اطلاعات و نماینده ای از اتحادیه بین المللی مخابرات(ITU) آغاز به کار کرد.
۱۳۸۹/۹/۱۳ - ۱۴ : ۳۷
آرشيو خبر ها

نظرسنجي