سرویس اينترنت
معاون وزير ارتباطات از اصلاح تعرفه اينترنت و آزادسازي اين تعرفه‌ها تا پايان تابستان امسال خبر داد.
چين به تازگي اقدام به راه اندازي دادگاه سايبري در شهر هانگژو کرده که قرار است صرفا به پرونده هاي تجارت الکترونيک و مرتبط با اينترنت رسيدگي کند.
۱۳۹۶/۵/۲۸ - ۱۹ : ۳۰
تنها راهکار حل تهديد عليه دامنه‌هاي اينترنتي ايراني، ايجاد يک ثبت‌کننده بين‌المللي دامنه‌هاي GTLD ويژه ايرانيان است.
۱۳۹۶/۵/۲۵ - ۱۸ : ۱۵
اقبال به اینترنت اشیا در میان صاحبان مشاغل روز به روز در حال افزایش است و صرف هزینه توسط شرکت های تجاری در این زمینه تا سال 2021به 5 تریلیون دلار می رسد.
۱۳۹۶/۵/۱۵ - ۲۰ : ۱۳
اکنون کاربر ADSL حدود 100 گيگ ترافيک خارجي را 100 هزار تومان مي‌خرد که با تعرفه‌‌‌هاي جديد اينترنت قرار بود 30 گيگ حجم مشترک داخلي و خارجي را ماهانه 50 هزار تومان بخرد و بيش از 60 درصد بيشتر بپردازد.
۱۳۹۶/۵/۱۴ - ۱۲ : ۴۳
اجرای مصوبه تعرفه‌های جدید اینترنت موسوم به تعرفه‌های اتصال محور که در کمیسیون تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی به تصویب رسیده اما هنوز ابلاغ نشده بود، به دستور وزیر ارتباطات متوقف شد.
۱۳۹۶/۵/۱۲ - ۱ : ۱۵
سامانه مدیریت سرویس اینترنت مخابرات منطقه تهران به روزرسانی می‌شود.
۱۳۹۶/۵/۱۲ - ۱ : ۷
شمازري از سناتورهاي آمريکايي درحال تنظيم لايحه‌اي هستند که بر اساس آن امنيت بيشتري براي اينترنت اشيا در نظر گرفته شود.
۱۳۹۶/۵/۱۱ - ۲۰ : ۱۱
معاون بررسی‌های فنی و صدور پروانه سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی با تاکید بر عرضه اینترنت با سیاست مصرف منصفانه و ارائه سرعت حداقل 512کیلوبیت بر ثانیه گفت: اپراتورها بسته به شرایط و در حوزه رقابتی می‌توانند اینترنت داخلی را تا 10 برابر حدود تعیین‌شده ارائه دهند.
۱۳۹۶/۵/۱۱ - ۱۹ : ۳۰
معاون سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی با اشاره به اینکه برای گذار از سرویس های حجمی به سرویس های اتصال محور دو گام در نظر گرفته است، گفت: در گام دوم که ظرف چند ماه آینده اجرا می شود، عملا محدودیت در استفاده از ترافیک داخلی برداشته می شود.
۱۳۹۶/۵/۱۱ - ۰ : ۹
اقدامات قوه قضاييه در شبکه ملي اطلاعات تسريع رسيدگي به پرونده‌ها با ابلاغ الکترونيکي و پيامک
با پايان کار دولت يازدهم، طرح "شبکه ملي اطلاعات" به عنوان يکي از افتخارات اين دولت در وزارت ارتباطات با سکانداري محمود واعظي هم به پايان کارش نزديک مي‌شود. در راستاي توسعه و تکميل اين طرح عظيم ملي علاوه بر وزارتخانه‌هاي مختلف دولت، نهادهاي حاکميتي همچون قوه قضاييه نيز بايد همکاري کنند.
۱۳۹۶/۵/۱۰ - ۱۵ : ۴۰
با توجه به روش‌های جدید کلاهبرداری، برای جلوگیری از افتادن در دام فیشرها، هنگام خرید بلیت و تورهای مسافرتی، استفاده از صفحه کلید مجازی و خرید بلیت از سایت‌های معتبر که دارای ای‌نماد هستند، از اهمیت زیادی برخوردار است.
۱۳۹۶/۵/۹ - ۱۵ : ۳۵
در گفت‌وگو با رییس هیأت‌مدیره شرکت مخابرات ایران مطرح شد از حذف کاغذ و پرینتر تا اینترنت ۱۰۰ مگابیتی برای خانواده‌ها
رییس هیأت‌مدیره شرکت مخابرات ایران با تاکید بر لزوم حرکت شرکت‌های اینترنتی (FCP) به سمت شبکه IP و فیبرنوری، گفت: همه شرکت‌ها می‌توانند وارد حوزه فیبرنوری شوند و قرار نیست مخابرات انحصاری ایجاد کند.
۱۳۹۶/۵/۹ - ۱۳ : ۱۸
معاون رگولاتوری گفت: به زودی اینترنت اتصال محور با سرعت‌های تا 2 مگ، 2 تا 6 مگ، 6 تا 16 مگ (تا 20 مگ) با 10 گیگ حجم خارجی و 20 گیگ حجم داخلی با قیمت‌ 20، 35 و 50 هزار تومان و یک رنج ویژه کم‌مصرف‌ها ارائه می‌شود.
۱۳۹۶/۵/۹ - ۱۲ : ۵۲
معاون وزير ارتباطات گفت: فروش اينترنت نامحدود به جاي حجمي، اين هفته به ارائه‌دهندگان اينترنت ابلاغ مي‌شود و به آنها حدود يک هفته مهلت براي اجرا داده خواهد شد.
۱۳۹۶/۵/۶ - ۱۱ : ۵۰
معاون وزير ارتباطات با بيان اينکه اکنون خدمات پايه مخابراتي حداقل داشتن يک ارتباط ثابت و يک ارتباط اينترنت معني مي‌شود، گفت: اپراتورها بايد مجموعه‌اي از خدمات را تعريف کنند و حاکميت نيز از باندلينگ خدمات استقبال مي‌کند.
۱۳۹۶/۵/۴ - ۲۲ : ۲۷
وزير ارتباطات خبر داد: ارائه اينترنت نامحدود تصويب شد
وزير ارتباطات تاکيد کرد مصوبه ارائه‌ي اينترنت نامحدود ثابت و تغيير مدل فروش اينترنت از حجمي به نامحدود امروز در کميسيون تنظيم مقررات ارتباطات به تصويب رسيده و تا يک ماه آينده اجرايي خواهد شد.
۱۳۹۶/۵/۱ - ۱۴ : ۲۲
آرشيو خبر ها

نظرسنجي