سرویس اينترنت
در حالي که در سال‌هاي گذشته تقريباً تمامي خدمات و اقلام مصرفي با افزايش قيمت مواجه بودند، تعرفه خدمات ارتباطي کاهش قيمت داشته و اگرچه همين حالا هم مشترکان از تعرفه‌ها ناراضي هستند، اما ارائه‌دهندگان اينترنت ثابت معتقدند پايين بودن تعرفه، آنها را با مشکل مواجه کرده است.
وزیر ارتباطات در توئیت خود آورده است : موضوعی که اخیرا تحت عنوان طرح فیلترینگ غیرهمسان همراه با جزئیاتی منتشر شده است، از اساس کذب است.
۱۳۹۶/۹/۱۹ - ۱۶ : ۳۹
اخيرا با رشد استفاده شهروندان از شبکه‌هاي خانگي اتصال به اينترنت، برخي‌ها با استفاده از شيوه‌هايي ساده به هک و سوءاستفاده از اين شبکه‌ها اقدام مي‌کنند که البته راهکارهاي ساده اي هم براي مقابله با اين اتفاق وجود دارد.
۱۳۹۶/۹/۱۷ - ۱۴ : ۳۲
با راه‌اندازي شبکه ملي اطلاعات، تعرفه دسترسي به پهناي باند به عنوان يک شاخص اصلي موجب تمايز تفکيک ترافيک داخلي از ترافيک بين‌المللي در شبکه ملي اطلاعات مي‌شود و اين کاهش در هزينه‌ها، دسترسي‌هاي ملي را براي مردم کم‌هزينه‌تر مي‌کند و با راه‌اندازي اين مراکز تعرفه سرويس‌هاي داخلي به ميزان يک سوم سرويس‌هاي بين‌المللي محاسبه مي‌شود.
۱۳۹۶/۹/۱۷ - ۱۴ : ۶
وزیر ارتباطات از مذاکره و موافقت دادستانی با اجرای فیلترینگ غیرهمسان برای دسترسی کاربران ایرانی در اینترنت خبر داد.
۱۳۹۶/۹/۱۳ - ۱۶ : ۱۴
در حالي که به تازگي اخباري در مورد احتمال مسدودشدن دسترسي به اينترنت جهاني در چين در رسانه هاي غربي منتشر شده بود، مقامات چيني اين خبر را تکذيب کرده‌اند.
۱۳۹۶/۹/۱۳ - ۱۱ : ۵۶
شرکت ارائه دهنده تجهیزات مخابراتی اریکسون اعلام کرده است که تا ۵ سال آینده،حداقل یک میلیارد نفر در جهان به شبکه اینترنت پرسرعت ۵G دسترسی پیدا می‌کنند.
۱۳۹۶/۹/۱۳ - ۸ : ۴۹
رييس سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديويي از برگزاري جلسه با اپراتورهاي ثابت و دارندگان پروانه FCP و رفع ابهامات بعضي از شرکت ها در خصوص تعرفه هاي جديد اينترنت خبر داد و گفت: اينکه يکي دو اپراتور تفسير و برداشت اشتباه در مورد چگونگي محاسبه ترافيک داخلي و ترافيک بين‌المللي در آستانه مصرف منصفانه داشتند که به آنها تذکر داديم تا اصلاح کنند.
۱۳۹۶/۹/۱۲ - ۱۳ : ۷
مهم‌ترين انتقاد به تعرفه‌هاي جديد اينترنت تکليف کاربران کم‌مصرف چه مي‌شود؟
در ميان تمامي اعتراض‌ها به تعرفه‌هاي جديد اينترنت، از قيمت بالا گرفته تا گذاشتن سقف محدود، يکي از مواردي که شايد به آن توجه نشده کاربران کم‌مصرف هستند که شايد بخواهند اينترنت با سرعت بالا و حجم کم داشته باشند، اما بايد همان هزينه مصرف منصفانه را بپردازند؛ موضوعي که اعتراض اين کاربران را سبب شده است.
۱۳۹۶/۹/۱۲ - ۱۰ : ۲۰
وزیر ارتباطات با تشریح نشست امروز رگولاتوری با شرکت‌های ارائه دهنده اینترنت از عدم تائید سقف مجزا برای ترافیک داخل و بین الملل و بازنگری در سقف سرعت‌ پس از رسیدن به سقف مصرف منصفانه خبر داد؛ پیش از این مقرر شده بود که پس از عبور از سقف مصرف منصفانه سرعت مشترک به 128k تقلیل یابد.
۱۳۹۶/۹/۱۱ - ۱۷ : ۲
رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی با تاکید بر تضمین کیفیت سرعت در 95 درصد زمان‌ها در تعرفه‌های جدید توسط اپراتورها، گفت: در این مصوبه ما کف سرعت را تعیین کرده‌ایم اما محدودیتی برای سقف سرعت نیست. رگولاتوری نیز در این زمینه نظارت خواهد داشت.
۱۳۹۶/۹/۷ - ۱۶ : ۱۸
معاون مشتريان شرکت مخابرات ايران با اعلام اجرايي شدن مصوبه عمده‌فروشي بيت‌استريم توسط مخابرات گفت: با اين اقدام بخش‌هايي از شبکه دسترسي بين بازيگران حوزه اينترنت به اشتراک گذاشته مي‌شود.
۱۳۹۶/۹/۶ - ۲۳ : ۲۱
يکي از راه‌هاي نفوذ هکرها به سيستم‌هاي کاربري افراد، نفوذ از طريق شبکه واي‌فاي است. براي جلوگيري از اين نفود، رعايت نکات امنيتي از جمله به‌روزرساني نرم‌افزارها و محدود کردن دسترسي به شبکه ارتباطي داخلي، اهميت ويژه‌اي دارد.
۱۳۹۶/۹/۳ - ۱۲ : ۴۸
نتايج يک بررسي که در 196 کشور جهان انجام شده نشان مي دهد ارزان قيمت ترين و مقرون به صرفه ترين خدمات اينترنت دنيا در ايران ارائه مي شود.
۱۳۹۶/۸/۳۰ - ۲۳ : ۳۶
کمپاني بزرگ اينتل از چيپ هاي مودم جديد خود با قابليت پشتيباني از شبکه 5G و 4G LTE رونمايي کرد. غول سازنده چيپ ها وعده داده مودم هاي جديد از لحاظ سرعت و کارايي هر حريفي را به چالش خواهند کشيد.
۱۳۹۶/۸/۲۸ - ۱۵ : ۶
به بهانه تصويب طرح اينترنت غيرحجمي بررسي شد وضعيت عرضه اينترنت در کشورهاي مختلف
قرار است بنا بر اعلام مسوولان، مدل فروش اينترنت در ايران به مصرف منصفانه تغيير پيدا کند؛ به اين بهانه در اين گزارش به بررسي سياست‌هاي کشورهاي مختلف دنيا در ارائه اينترنت به کاربران پرداخته شده است.
۱۳۹۶/۸/۲۸ - ۱۵ : ۲
سرشماری سراسری از وضعیت نفوذ فناوری اطلاعات و ارتباطات در خانوار ایرانی از روز 29 آبان ماه آغاز می شود.
۱۳۹۶/۸/۲۵ - ۱۷ : ۳۶
آرشيو خبر ها

نظرسنجي