سرویس اينترنت
به تازگي دانشمندان دريافته‌اند که تعداد ساعات استفاده کاربران از گوشي هوشمند و رايانه ارتباط مستقيمي با مشکلات خواب و بي‌خوابي آن‌ها دارد.
گروه فناوری اطلاعات: در همایش فعالان سواد فضای مجازی سراسر کشور بر رژیم مصرف اینترنت و مهمترین چالش‌های سواد رسانه‌ای غفلت و بی‌توجهی تاکید شد.
۱۳۹۶/۶/۲۲ - ۰ : ۳۰
عضو شوراي عالي فضاي مجازي کشور در همايش سواد رسانه‌اي، سواد اينترنتي را ظرفيتي براي تبديل تهديدها به فرصت‌ها عنوان کرد و گفت: بايد با استفاده صحيح و افزايش سواد رسانه اي، نهايت بهره‌برداري را از اين فضا داشته باشيم.
۱۳۹۶/۶/۲۰ - ۲۲ : ۲۴
سرپرست سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديويي ايران گفت: رگولاتوري مطالعه درباره چگونگي اصلاح نظام تعرفه اي اينترنت را در دستور کار دارد که پس از مطالعه کامل و بررسي هاي کارشناسي، نتايج آن به کميته تنظيم مقررات و ارتباطات اعلام مي شود.
۱۳۹۶/۶/۱۸ - ۲۲ : ۳۲
اپراتور دوم موبایل بسته رزرو را زودتر از موعد و پیش از اتمام بسته اصلی فعال می‌کند که مصداق تضییع حقوق مشترکان است. پیگیری فارس حاکی از تذکر به ایرانسل و ارائه مهلت زمانی برای اصلاح این رویه است.
۱۳۹۶/۶/۱۴ - ۲۳ : ۴۸
وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات با بيان اين که تعرفه اينترنت موبايل گران نخواهد شد، گفت: اينترنت ثابت غيرحجمي مي شود.
۱۳۹۶/۶/۱۴ - ۲۲ : ۵۹
به اعتقاد کارشناسان، وزارت ارتباطات دولت يازدهم از دستگاه‌هاي پرکار دولت بود که نتيجه اقداماتش هم در عدد و رقم و هم در زندگي روزمره شهروندان مشهود است. يکي از حوزه‌هاي فعاليت اين وزارتخانه در مناطق روستايي بود که باعث تحولاتي در آنجا شده است.
۱۳۹۶/۶/۱۴ - ۲۲ : ۵۵
وزیر ارتباطات با بیان اینکه نظام تعرفه گذاری اینترنت در کشور دارای اشکال است، گفت: عزم ما بر اصلاح نظام تعرفه اینترنت جدی است.
۱۳۹۶/۶/۱۳ - ۱۵ : ۰
همراه‌اول به مناسبت اعیاد قربان و غدیر، به مدت ۹ روز اینترنت رایگان داخلی عیدی می‌دهد.
۱۳۹۶/۶/۱۱ - ۲۱ : ۴۲
برنامه‌های فعال در پس‌زمینه‌ی گوشی و بعضا به‌روزرسانی خودکار این برنامه‌ها، از عواملی هستند که می‌توانند حجم مصرف اینترنت گوشی را افزایش دهند. بهترین راه برای جلوگیری از این مصرف، غیرفعال کردن این برنامه‌ها در شرایطی است که استفاده‌ای از آنها نمی‌شود.
۱۳۹۶/۶/۱۱ - ۱۳ : ۵۶
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: 30 درصد خطوط ارتباطی ثابت کشور، کیفیت لازم برای ارائه اینترنت با سرعت بالا را ندارند که این مشکل باید اصلاح شود.
۱۳۹۶/۶/۱۱ - ۱ : ۳۶
مدیرعامل اپراتور اول تلفن همراه گفت: استان های کهگیلویه و بویراحمد، تهران و خوزستان پر مصرف ترین استانها در استفاده از نسل 4 اینترنت هستند.
۱۳۹۶/۶/۹ - ۲۳ : ۱۱
معاون وزیر ارتباطات با بررسی مشکلات ارتباطی استان های در مسیر زوار اربعین، از برنامه ریزی برای تجهیز روستاهای مسیر زائران اربعین حسینی به اینترنت پرسرعت نسل سوم (۳G) خبر داد.
۱۳۹۶/۶/۷ - ۲۲ : ۳۲
مديرعامل يک شرکت اينترنتي گفت: منطق جدول شکايت‌ شرکت‌هاي اينترنتي آن‌چنان ضعيف است که تعداد شکايات به تنهايي يا تعداد شکايت‌ به کاربران اپراتور را ناديده گرفته و شرکتي با 15 هزار شکايت وضع بهتري از شرکت هزار شکايتي دارد.
۱۳۹۶/۶/۷ - ۱۶ : ۷
وزير ارتباطات گفت: تا يک ماه آينده وضعيت مصوبه فروش اينترنت نامحدود مشخص مي‌شود و اين موضوع را به عنوان اولويت اين وزارتخانه در برنامه صد روزه دولت ديده ايم.
۱۳۹۶/۶/۶ - ۲۳ : ۴۳
وزیر ارتباطات گفت: در شاخص نسبت هزینه به درآمد (ارزیدن)، ایران در 10 کشور اول دنیا در اینترنت موبایل قرار دارد اما در اینترنت ثابت شاخص بهتر از 90 نداریم و نشان از غیر طبیعی بودن قیمت اینترنت ثابت در کشور دارد.
۱۳۹۶/۶/۶ - ۲۲ : ۱۴
گوگل قصد دارد اجرای برنامه ارائه خدمات رایگان اینترنت وای – فای خود را در اندونزی هم آغاز کند، این شرکت به همین منظور با ISP های محلی اندونزی همکاری خواهد کرد.
۱۳۹۶/۶/۵ - ۰ : ۱۴
آرشيو خبر ها

نظرسنجي