سرویس اينترنت
اگرچه برخی از طرح‌های تشویقی اپراتورهای تلفن همراه مورد استقبال کاربران قرار می‌گیرد، اما پس از مدتی دچار تغییراتی می‌شوند؛ علت این تغییر مصوبه کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات است که کف تعرفه اینترنت و زمان ارائه طرح‌های تشویقی را تعیین کرده‌ و اپراتورها موظفند طبق آن عمل کنند.
برنامه‌های فعال در پس‌زمینه‌ی گوشی و بعضا به‌روزرسانی خودکار این برنامه‌ها، از عواملی هستند که می‌توانند حجم مصرف اینترنت گوشی را افزایش دهند. بهترین راه برای جلوگیری از این مصرف، غیرفعال کردن این برنامه‌ها در شرایطی است که استفاده‌ای از آنها نمی‌شود.
۱۳۹۶/۶/۱۱ - ۱۳ : ۵۶
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: 30 درصد خطوط ارتباطی ثابت کشور، کیفیت لازم برای ارائه اینترنت با سرعت بالا را ندارند که این مشکل باید اصلاح شود.
۱۳۹۶/۶/۱۱ - ۱ : ۳۶
مدیرعامل اپراتور اول تلفن همراه گفت: استان های کهگیلویه و بویراحمد، تهران و خوزستان پر مصرف ترین استانها در استفاده از نسل 4 اینترنت هستند.
۱۳۹۶/۶/۹ - ۲۳ : ۱۱
معاون وزیر ارتباطات با بررسی مشکلات ارتباطی استان های در مسیر زوار اربعین، از برنامه ریزی برای تجهیز روستاهای مسیر زائران اربعین حسینی به اینترنت پرسرعت نسل سوم (۳G) خبر داد.
۱۳۹۶/۶/۷ - ۲۲ : ۳۲
مديرعامل يک شرکت اينترنتي گفت: منطق جدول شکايت‌ شرکت‌هاي اينترنتي آن‌چنان ضعيف است که تعداد شکايات به تنهايي يا تعداد شکايت‌ به کاربران اپراتور را ناديده گرفته و شرکتي با 15 هزار شکايت وضع بهتري از شرکت هزار شکايتي دارد.
۱۳۹۶/۶/۷ - ۱۶ : ۷
وزير ارتباطات گفت: تا يک ماه آينده وضعيت مصوبه فروش اينترنت نامحدود مشخص مي‌شود و اين موضوع را به عنوان اولويت اين وزارتخانه در برنامه صد روزه دولت ديده ايم.
۱۳۹۶/۶/۶ - ۲۳ : ۴۳
وزیر ارتباطات گفت: در شاخص نسبت هزینه به درآمد (ارزیدن)، ایران در 10 کشور اول دنیا در اینترنت موبایل قرار دارد اما در اینترنت ثابت شاخص بهتر از 90 نداریم و نشان از غیر طبیعی بودن قیمت اینترنت ثابت در کشور دارد.
۱۳۹۶/۶/۶ - ۲۲ : ۱۴
گوگل قصد دارد اجرای برنامه ارائه خدمات رایگان اینترنت وای – فای خود را در اندونزی هم آغاز کند، این شرکت به همین منظور با ISP های محلی اندونزی همکاری خواهد کرد.
۱۳۹۶/۶/۵ - ۰ : ۱۴
سرپرست سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی از نظارت جدی بر کم‌فروشی خدمات اینترنت در تمامی اپراتورهای ارایه‌دهنده خدمات اینترنت پرسرعت خبر داد.
۱۳۹۶/۶/۵ - ۰ : ۸
اپراتور ایرانسل، 12 بسته بلندمدت جدید برای اینترنت همراه ارائه کرد.
۱۳۹۶/۶/۴ - ۲۳ : ۵۵
وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات با بيان اينکه از فيلترشکن استفاده نمي کنم، گفت: مسئولان در چارچوب مقررات مي‌توانند درخواست رفع فيلترينگ براي خود از کارگروه تعيين مصاديق فيلترينگ داشته باشند.
۱۳۹۶/۶/۴ - ۱۳ : ۵۴
شیوه غلط اپراتور دوم تلفن همراه در رزرو بسته اینترنت و پیش خور کردن آن مصداق علنی تضییع حقوق مشترکان است که علیرغم طرح عمومی موضوع در سایه سکوت نهاد ناظر رگولاتوری همچنان سرپوشیده مانده است.
۱۳۹۶/۶/۳ - ۱۴ : ۲۳
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: از 950هزار شغلی که در برنامه دولت اشاره شده، 100هزار شغل در حوزه فناوری اطلاعات خواهد بود.
۱۳۹۶/۶/۱ - ۱۷ : ۱۹
وزيرارتباطات با بيان اينکه به دنبال توسعه اقتصاد ديجيتال به عنوان مهمترين اولويت خود هستيم، اظهار کرد: اولين اولويت کاري ما اصلاح نظام تعرفه است که تعرفه‌هاي سرويس‌هاي موبايل و خانگي را متناسب سازي کنيم و گام اول را به سمت اصلاح بازار ببريم.
۱۳۹۶/۵/۳۰ - ۲ : ۴
چين به تازگي اقدام به راه اندازي دادگاه سايبري در شهر هانگژو کرده که قرار است صرفا به پرونده هاي تجارت الکترونيک و مرتبط با اينترنت رسيدگي کند.
۱۳۹۶/۵/۲۸ - ۱۹ : ۳۰
تنها راهکار حل تهديد عليه دامنه‌هاي اينترنتي ايراني، ايجاد يک ثبت‌کننده بين‌المللي دامنه‌هاي GTLD ويژه ايرانيان است.
۱۳۹۶/۵/۲۵ - ۱۸ : ۱۵
آرشيو خبر ها

نظرسنجي