سرویس اينترنت
پس از طراحي و اجراي موفقيت آميز کمپين «روي نُت نت» و نظر به استقبال مشترکين، کمپين زمستانه آسياتک با نام «هيجان يک انتخاب» از روز شنبه ????/??/?? آغاز و تا پايان فروردين‌ماه سال ???? ادامه خواهد داشت.
شرکت ارائه دهنده تجهیزات مخابراتی اریکسون اعلام کرده است که تا ۵ سال آینده،حداقل یک میلیارد نفر در جهان به شبکه اینترنت پرسرعت ۵G دسترسی پیدا می‌کنند.
۱۳۹۶/۹/۱۳ - ۸ : ۴۹
رييس سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديويي از برگزاري جلسه با اپراتورهاي ثابت و دارندگان پروانه FCP و رفع ابهامات بعضي از شرکت ها در خصوص تعرفه هاي جديد اينترنت خبر داد و گفت: اينکه يکي دو اپراتور تفسير و برداشت اشتباه در مورد چگونگي محاسبه ترافيک داخلي و ترافيک بين‌المللي در آستانه مصرف منصفانه داشتند که به آنها تذکر داديم تا اصلاح کنند.
۱۳۹۶/۹/۱۲ - ۱۳ : ۷
مهم‌ترين انتقاد به تعرفه‌هاي جديد اينترنت تکليف کاربران کم‌مصرف چه مي‌شود؟
در ميان تمامي اعتراض‌ها به تعرفه‌هاي جديد اينترنت، از قيمت بالا گرفته تا گذاشتن سقف محدود، يکي از مواردي که شايد به آن توجه نشده کاربران کم‌مصرف هستند که شايد بخواهند اينترنت با سرعت بالا و حجم کم داشته باشند، اما بايد همان هزينه مصرف منصفانه را بپردازند؛ موضوعي که اعتراض اين کاربران را سبب شده است.
۱۳۹۶/۹/۱۲ - ۱۰ : ۲۰
وزیر ارتباطات با تشریح نشست امروز رگولاتوری با شرکت‌های ارائه دهنده اینترنت از عدم تائید سقف مجزا برای ترافیک داخل و بین الملل و بازنگری در سقف سرعت‌ پس از رسیدن به سقف مصرف منصفانه خبر داد؛ پیش از این مقرر شده بود که پس از عبور از سقف مصرف منصفانه سرعت مشترک به 128k تقلیل یابد.
۱۳۹۶/۹/۱۱ - ۱۷ : ۲
رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی با تاکید بر تضمین کیفیت سرعت در 95 درصد زمان‌ها در تعرفه‌های جدید توسط اپراتورها، گفت: در این مصوبه ما کف سرعت را تعیین کرده‌ایم اما محدودیتی برای سقف سرعت نیست. رگولاتوری نیز در این زمینه نظارت خواهد داشت.
۱۳۹۶/۹/۷ - ۱۶ : ۱۸
معاون مشتريان شرکت مخابرات ايران با اعلام اجرايي شدن مصوبه عمده‌فروشي بيت‌استريم توسط مخابرات گفت: با اين اقدام بخش‌هايي از شبکه دسترسي بين بازيگران حوزه اينترنت به اشتراک گذاشته مي‌شود.
۱۳۹۶/۹/۶ - ۲۳ : ۲۱
يکي از راه‌هاي نفوذ هکرها به سيستم‌هاي کاربري افراد، نفوذ از طريق شبکه واي‌فاي است. براي جلوگيري از اين نفود، رعايت نکات امنيتي از جمله به‌روزرساني نرم‌افزارها و محدود کردن دسترسي به شبکه ارتباطي داخلي، اهميت ويژه‌اي دارد.
۱۳۹۶/۹/۳ - ۱۲ : ۴۸
نتايج يک بررسي که در 196 کشور جهان انجام شده نشان مي دهد ارزان قيمت ترين و مقرون به صرفه ترين خدمات اينترنت دنيا در ايران ارائه مي شود.
۱۳۹۶/۸/۳۰ - ۲۳ : ۳۶
کمپاني بزرگ اينتل از چيپ هاي مودم جديد خود با قابليت پشتيباني از شبکه 5G و 4G LTE رونمايي کرد. غول سازنده چيپ ها وعده داده مودم هاي جديد از لحاظ سرعت و کارايي هر حريفي را به چالش خواهند کشيد.
۱۳۹۶/۸/۲۸ - ۱۵ : ۶
به بهانه تصويب طرح اينترنت غيرحجمي بررسي شد وضعيت عرضه اينترنت در کشورهاي مختلف
قرار است بنا بر اعلام مسوولان، مدل فروش اينترنت در ايران به مصرف منصفانه تغيير پيدا کند؛ به اين بهانه در اين گزارش به بررسي سياست‌هاي کشورهاي مختلف دنيا در ارائه اينترنت به کاربران پرداخته شده است.
۱۳۹۶/۸/۲۸ - ۱۵ : ۲
سرشماری سراسری از وضعیت نفوذ فناوری اطلاعات و ارتباطات در خانوار ایرانی از روز 29 آبان ماه آغاز می شود.
۱۳۹۶/۸/۲۵ - ۱۷ : ۳۶
شرکت موزیلا با عرضه نسخه تازه‌ای از مرورگر فایرفاکس سرعت آن را ۲ برابر کرده و امیدوار است با عرضه یک نسخه تازه دیگر از مرورگر یاد شده در سال ۲۰۱۸ باز هم این سرعت را ۲ برابر کند.
۱۳۹۶/۸/۲۴ - ۲۲ : ۳۴
به زودی برق مورد نیاز «مزرعه های سرور» رایانه ای با سلول های سوختی هیدروژن تامین می شود.
۱۳۹۶/۸/۲۳ - ۱۶ : ۴۰
وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات، مصوبه جديد سرويس‌هاي پرسرعت غير حجمي را اعلام کرد.
۱۳۹۶/۸/۲۳ - ۱۶ : ۳۰
با افزایش روزافزون هک شدن شبکه اینترنت بی سیم وای فای، کاربران موظف هستند از راههای جلوگیری از هک شدن اینترنت خود مطلع شوند.
۱۳۹۶/۸/۲۱ - ۱۷ : ۴۷
گاهي سرويس‌هاي محتوايي در ابتداي کار براي جا انداختن سرويس و ترغيب کاربران، ترافيک دسترسي را براي کاربر رايگان مي‌کنند که در واقع سوبسيد مي‌دهند و ضرر مي‌کنند، در اين روش توافق شرکت اينترنتي و شرکت محتوايي همواره مورد سؤال‌ است.
۱۳۹۶/۸/۲۱ - ۱۷ : ۴۳
آرشيو خبر ها

نظرسنجي