سرویس ICT بين الملل
توییتر اعلام کرده است که نسخه توییتر لایت برای کاربران 21 کشور دیگری که سرعت اینترنت پایینی دارند، هم‌اکنون در فروشگاه آنلاین گوگل پلی استور قابل دسترسی است.
یک شرکت اوکراینی فعال در حوزه وایمکس به نام Intellecom قراردادی را با شرکت سامسونگ منعقد کرده تا تجهیزات مورد نیاز را برای توسعه شبکه وایمکس در این کشور تامین کند.
۱۳۸۹/۶/۳۰ - ۹ : ۱۵
به گفته رییس رگولاتوری هند، از ابتدای ماه نوامبر جاری تمامی مشترکان تلفن همراه در هند خواهند توانست بدون نیاز به تغییر شماره، اپراتور تلفن همراه خود را تغییر دهند.
۱۳۸۹/۶/۳۰ - ۹ : ۰
تحلیلگران پیش‌بینی کردند جنگ وایمکس و LTE در 2014 اوج می‌گیرد
تحلیلگران صنعت فناوری اطلاعات و ارتباطات پیش‌بینی کردند که نزدیک به دو سوم خدمات همراه نسل چهارم (4G) تا سال 2014 به جای فناوری وایمکس از LTE (تحول طولانی مدت) بهره خواهند برد.
۱۳۸۹/۶/۲۹ - ۹ : ۳۰
AfricaOnline "شرکت ارتباطاتی نامیبیا" در جنوب آفریقا اعلام کرد که از ماه میلادی آینده پهنای باند اینترنت وایمکس کاربران این کشور را دو برابر خواهد کرد.
۱۳۸۹/۶/۲۸ - ۱۰ : ۲۵
اپراتور وایمکس فرانسه، با همکاری یک شرکت رسانه‌ای ماهواره‌ای، برای کاربران روستایی این کشور خدمات پخش ماهواره‌ای ارایه می‌دهد.
۱۳۸۹/۶/۲۸ - ۱۰ : ۱۷
به گزارش شرکت پژوهشی iSuppli، مجموع تعداد اشتراک‌های بی‌سیم در جهان به پنج میلیارد نزدیک می‌شود.
۱۳۸۹/۶/۲۷ - ۱۴ : ۱۷
هوارد چن، مدیر اجرایی شرکت فناوری Gemtek، سازنده ابزار ارتباطی پهن‌باند بی‌سیم به دولت تایوان پیشنهاد داد که با سرمایه‌گذاری یک میلیارد دلاری زیرساخت ملی وایمکس در این کشور ایجاد کند.
۱۳۸۹/۶/۲۷ - ۹ : ۵۵
شرکت ارتباطات وایمکس چین،‌ یکی از ارایه‌دهندگان اینترنت پهن‌باند مهم دنیا، به همراه گروهی از شرکای استراتژیک و شرکت‌هایی در دنور و پکن قصد دارد به بزرگ‌ترین ارایه‌دهنده فناوری پهن‌باند برای مشتریان تجاری و عمده‌ فروش در بازار چین تبدیل شود.
۱۳۸۹/۶/۲۷ - ۹ : ۴۵
بنیان‌گذار شبکه جهانی اینترنت در کنفرانس نوکیا با بیان اینکه سیاست یکی از زمینه‌هایی است که آزادی اطلاعات و سرعت اینترنت را در کشورهای مختلف با خطر مواجه کرده است، گفت: دسترسی به اینترنت نباید برای هیچ انسانی از محدودیت برخوردار باشد.
۱۳۸۹/۶/۲۷ - ۹ : ۵
دولت فنلاند اعلام کرد که دسترسی به اینترنت پرسرعت حق مسلم همه شهروندان این کشور است و به اولین کشور در جهان در این زمینه تبدیل شد.
۱۳۸۹/۶/۲۴ - ۹ : ۵
شرکت FreshTel در اوکراین به عنوان اولین اپراتور بین‌المللی وایمکس همراه برای مجهز کردن لپ‌تاپ‌های این کشور به مبدل‌های وایمکس اینتل شناخته شد.
۱۳۸۹/۶/۲۴ - ۹ : ۰
بر اساس گزارش جدید مرکز تحقیقات Pew، میزان کاربری اینترنت بی‌سیم در سال گذشته در آمریکا با رشد 59 درصدی همراه بوده، چنانچه 59 درصد از کاربران اینترنت آمریکایی از ابزار بی‌سیم برای دسترسی به اینترنت استفاده می‌کنند.
۱۳۸۹/۶/۲۳ - ۱۲ : ۰
یک مرکز تحقیقاتی اعلام کرد که با بالا گرفتن جنجال‌های اخیر رسانه‌ای درباره وایمکس و TD-LTE اپراتورها باید زودتر مدل‌های تجاری خود را توجیه کرده و استاندارد خود را برای شبکه نسل چهارم انتخاب کنند.
۱۳۸۹/۶/۲۳ - ۹ : ۵۶
از پایان ژوئن 2010، از هر 55 اپراتور کشورهای عربی 26 اپراتور خدمات وایمکس ارایه می‌دهند.
۱۳۸۹/۶/۲۳ - ۹ : ۵۵
پس از اینکه اینتل دفتر ارایه خدمات وایمکس خود را در تایوان بست، دولت این کشور دوباره از آن خواست که با بستن قراردادی جدید فناوری بی‌سیم وایمکس را در این کشور توسعه دهد.
۱۳۸۹/۶/۲۳ - ۹ : ۵۵
موتورولا اعلام کرد که سازگاری فناوری وایمکس می‌تواند با کاهش هزینه‌های رقابت کسب‌وکارهای کوچک و کارآفرینان، اقتصاد کشوری چون ایرلند را بهبود بخشد.
۱۳۸۹/۶/۲۲ - ۱۲ : ۰
آرشيو خبر ها

نظرسنجي