سرویس ICT بين الملل
سخت افزارهاي دانش بنيان ايراني که کاملا توسط پژوهشگران کشور توليد شده‌اند، از جمله «گيت امنيتي فروشگاهي» و «کيوسک خود سفارش» در نمايشگاه فناوري دبي عرضه شد.
گلوبال موبایل، تاتونگ اینفوکام و وی‌تلکوم که بهره‌بردار وایمکس در تایوان هستند تا پایان سال جاری میلادی خدمات آزمایشی رومینگ وایمکس را به صورت رایگان عرضه می‌کنند.
۱۳۸۹/۷/۱۷ - ۱۰ : ۳۴
در حالی که هنوز استاندارد اصلی وایمکس در صنعت ارتباطات بی‌سیم به طور کامل جا نیفتاده است گروه هم‌اندیشی وایمکس در تکاپوی تدوین نسخه‌ بعدی آن است.
۱۳۸۹/۷/۱۶ - ۱۲ : ۱۵
شرکت مخابرات دولتی اویو (OiV) در کروواسی 15 پروانه منطقه‌ای بهره‌برداری از خدمات فراخ‌باند بی‌سیم وایمکس را به دلیل هزینه بالای راه‌اندازی این شبکه به دولت این کشور پس داد.
۱۳۸۹/۷/۱۶ - ۱۲ : ۱۰
آذکیوتل فراهم‌ساز خدمات اینترنتی در جمهوری آذربایجان اعلام کرد که طی یک ماه آینده کل شبه‌جزیره‌ آبشرون را تحت پوشش شبکه‌ بی‌سیم وایمکس قرار می‌دهد.
۱۳۸۹/۷/۱۶ - ۱۲ : ۰
بر اساس جدیدترین آمار شرکت StatCounter، سهم مایکروسافت از بازار مرورگر اینترنتی، به زیر 50 درصد سقوط کرده است.
۱۳۸۹/۷/۱۴ - ۱۰ : ۴۸
دولت اندونزی به دلیل مشکل مالی سه شرکت از هشت شرکت برنده مزایده‌ وایمکس تصمیم به برگزاری مجدد مزایده‌ وایمکس گرفت.
۱۳۸۹/۷/۴ - ۱۲ : ۱۵
شرکت مخابراتی ام‌تی‌ان آفریقای جنوبی با شرکت اینتل یادداشت تفاهمی امضا کرد که بر اساس آن دو شرکت برای شتاب دادن به راه‌اندازی و نفوذ دسترسی فراخ باند در آفریقا و خاورمیانه همکاری می‌کنند.
۱۳۸۹/۷/۴ - ۱۱ : ۴۲
شرکت هاي بزرگ ارايه دهنده سرويس‌هاي وايمکس در تلاش هستند تا با راه‌اندازي شبکه‌هاي نسل چهارم دسترسي به اينترنت سيار را سريع تر و بهتر کنند.
۱۳۸۹/۷/۳ - ۱۰ : ۴۸
اپراتور سله کام مالزی شبکه آزمایشی خود را با استفاده از فناوری LTE راه اندازی کرده است. این شبکه با همکاری دو شرکت هووایی و اریکسون طراحی شده است.
۱۳۸۹/۷/۲ - ۱۲ : ۵۹
شرکت اردنی مدا که در زمینه ارایه خدمات اینترنت بی سیم فعال است به دنبال ارتقای سرویس‌های پرسرعت خود از طریق به کارگیری فناوری و تجهیزات شرکت موتورولا است.
۱۳۸۹/۷/۲ - ۱۲ : ۳۸
منابع خبری می‌گویند شرکت ال جی در حال طراحی گوشی تازه ای است که مجهز به سیستم عامل ویندوز فون 7 بوده و با استاندارد بی سیم وایمکس نیز سازگاری دارد. این گوشی به منظور استفاده در شبکه نسل چهارم اپراتور اسپرینت طراحی شده است.
۱۳۸۹/۶/۳۱ - ۹ : ۴۱
رشد تعداد کاربران خدمات وایمکس در 5 سال آینده ادامه خواهد یافت، اما این رشد ضعیف‌تر از چند سال قبل خواهد بود.
۱۳۸۹/۶/۳۱ - ۹ : ۳۸
یک شرکت اوکراینی فعال در حوزه وایمکس به نام Intellecom قراردادی را با شرکت سامسونگ منعقد کرده تا تجهیزات مورد نیاز را برای توسعه شبکه وایمکس در این کشور تامین کند.
۱۳۸۹/۶/۳۰ - ۹ : ۱۵
به گفته رییس رگولاتوری هند، از ابتدای ماه نوامبر جاری تمامی مشترکان تلفن همراه در هند خواهند توانست بدون نیاز به تغییر شماره، اپراتور تلفن همراه خود را تغییر دهند.
۱۳۸۹/۶/۳۰ - ۹ : ۰
تحلیلگران پیش‌بینی کردند جنگ وایمکس و LTE در 2014 اوج می‌گیرد
تحلیلگران صنعت فناوری اطلاعات و ارتباطات پیش‌بینی کردند که نزدیک به دو سوم خدمات همراه نسل چهارم (4G) تا سال 2014 به جای فناوری وایمکس از LTE (تحول طولانی مدت) بهره خواهند برد.
۱۳۸۹/۶/۲۹ - ۹ : ۳۰
AfricaOnline "شرکت ارتباطاتی نامیبیا" در جنوب آفریقا اعلام کرد که از ماه میلادی آینده پهنای باند اینترنت وایمکس کاربران این کشور را دو برابر خواهد کرد.
۱۳۸۹/۶/۲۸ - ۱۰ : ۲۵
آرشيو خبر ها

نظرسنجي