سرویس شهر هوشمند
اين گزارش به مرور مختصري بر مهم‌ترين آثار مثبتي که شهرهاي هوشمند بر کيفيت زندگي شهروندان و سطح کيفي دولت‌هاي مختلف مي گذارد، خواهد پرداخت.
در حالی که خودروهای الکتریکی و سوپراسپرت ها با سرعت بسیار زیادی در حال پیشرفت هستند، باید به این نکته نیز توجه داشت که تا زمانی که سیستم حمل و نقل عمومی نیز به همین مقدار مدرن و مجهز نشود، بسیاری از مشکلات زیست محیطی کره زمین نیز پا برجا باقی خواهند ماند.
۱۳۹۵/۸/۲ - ۱۹ : ۵۸
تجربه هاي هوشمند سازي در ايران و جهان/ نقش يک اپليکيشن در جهت احقاق حقوق مشتري
به دليل برخي مسائل ارتباط مسافر و مسافرکش هميشه با معضلاتي همراه بوده است که از جمله ي آنها، عدم شفافيت نرخ ها است که گاهي به درگيري مسافر و راننده منتهي مي شود.شفاف بودن خدمات و عملکرد مجموعه در شهرهاي هوشمند نقش مهمي در احقاق حقوق مصرف کنندگان ايفا مي کند.
۱۳۹۵/۸/۱ - ۱۳ : ۴۳
ما در ابتدای شکل‌گیری مدیریت یکپارچه شهری ایستاده‌ایم. البته اگر دولت چارچوب کلی را که کارگروه فرعی کمیسیون تهران و کلانشهرهای دولت است به تصویب برساند و بعد از گذشت تقریبا ۱۶سال مفاد برنامه‌های سوم، چهارم و پنجم توسعه کشور را به اجرا درآورد.
۱۳۹۵/۷/۲۶ - ۱۰ : ۵۹
مدیر عامل شرکت ارتباطات زیرساخت: شهر هوشمند فقط در چند کلانشهر جا افتاده است
مدیر عامل شرکت ارتباطات زیرساخت با بیان این که شهر هوشمند فقط در چند کلانشهر جا افتاده است گفت: در این زمینه تقریبا همه اپراتورها راهکارهای خاص خود را دارند اما در هر سه اپراتور غیر از چند کلانشهر جانیفتاده است.
۱۳۹۵/۷/۹ - ۱۱ : ۴۶
۶ ویژگی خاص برای تعریف شاخص‌ها و پیشبرد راهبردهای ایجاد شهر هوشمند به صورت گسترده‌ای در مطالعات مربوط به شهر هوشمند مورد استفاده قرار می‌گیرد که وزارت کشور باید نسبت به آنها آگاه باشد.
۱۳۹۵/۶/۳۱ - ۱۱ : ۰
تهران باشتاب به سمت تامین انرژی از منابع تجدیدپذیر در حرکت است.

مدیریت شهری تهران با توجه به مصوبات شورای شهر تهران و همچنین با تکیه بر مصوبات هیأت دولت، بر آن است تا بتواند به‌عنوان نخستین شهر کشور و حتی خاورمیانه باشد که خیلی زود توانسته بخش عمده‌ای از انرژی‌های مورد نیاز خود را از محل منابع تجدیدپذیر به‌دست آورد.
۱۳۹۵/۶/۲۵ - ۱۲ : ۶
بر اساس برآوردهای صورت گرفته، ظرفیت نیروگاه‌های بیوپاور تا سال ۲۰۲۵ به ۱۶۵.۲ گیگاوات می‌رسد.
۱۳۹۵/۶/۲۲ - ۱۴ : ۵
بهبود امکانات زندگی شهری از اصول بنیادین هوشمند سازی شهرها محسوب می شود.شهر پورتو آلگرا در برزیل یکی از نمونه های مناسب از طرح های مشارکت شهروندان در برنامه ریزی شهری محسوب می شود که در ادامه توضیح داده خواهد شد.
۱۳۹۵/۶/۱۵ - ۱۵ : ۵۶
تمام اقدامات دولت در جهت خدمت به شهروندان محسوب می شود، اما برخی سازمانها بطور مستقیم با شکایات یا درخواستهای شهروندان مواجه هستند.نقش فناوری در سهولت دسترسی و افزایش کیفیت خدمات عمومی غیر قابل انکار است.شهر مادیا پراداش در هند از جمله نمونه های موفق بافتار فناوری و خدمات دولتی محسوب می شود.
۱۳۹۵/۶/۱۰ - ۱۱ : ۵۹
رييس سازمان فناوري اطلاعات گفت: مذاکره براي تدوين آيين‌نامه‌اي در حوزه شهر هوشمند با وزارت مسکن و شهرسازي و شوراي عالي مسکن در حال جريان است.
۱۳۹۵/۶/۴ - ۱۶ : ۸
رييس سازمان فناوري اطلاعات گفت: مذاکره براي تدوين آيين‌نامه‌اي در حوزه شهر هوشمند با وزارت مسکن و شهرسازي و شوراي عالي مسکن در حال جريان است.
۱۳۹۵/۶/۴ - ۱۱ : ۱۸
معاون مرکز توسعه دولت الکترونیکی و فناوری اطلاعات وزارت کشور هوشمندترین شهرهای ایران را در بین شهرهای کمتر از 200 هزار نفر ، بین 200 هزار تا یک میلیون نفر و بیش از یک میلیون نفر جمعیت و براساس شاخص های اعلام شده انتخاب و معرفی کرد.
۱۳۹۵/۶/۴ - ۱۰ : ۵۹
شرکت ايرانيان نت درهمايش شهر هوشمند سال گذشته بحث اشتراک گذاري زيرساخت ها را مد نظر داشت و در سال جاري به دنبال ترسيم يک افق بوده است.
۱۳۹۵/۶/۳ - ۱ : ۲۸
اینترنت اشیاء به عنوان یکی از پلتفرمهای شهر هوشمند مطرح است.در واقع شهر هوشمند شبکه ای از حسگرها و اشیاء متصل به اینترنت را برای نظارت و جمع آوری داده های شهری مورد استفاده قرار می دهد.
۱۳۹۵/۶/۲ - ۱۷ : ۵۱
بهداشت یکی از ستونهای اصلی شهر های هوشمند محسوب می شود که یکی از اولویت های اساسی زندگی بشری را شکل می دهد.یکی از پروژه های محلی دولت هند با مشارکت مردم شهر پالاوارام انجام شده است تا کیفیت سلامت زندگی شهری در این مناطق را افزایش دهد.
۱۳۹۵/۶/۲ - ۱۲ : ۴۰
در افتتاحیه دومین همایش شهر هوشمند مطرح شد: بخش خصوصی بهترین گزینه برای هوشمند سازی ایران
دومین همایش شهر هوشمند با عنوان "شهر هوشمند، زیرساخت و فرصت های سرمایه گذاری" امروز در محل سالن اصلی همایش های برج میلاد با حضور معاون رئیس جمهور افتتاح شد.
۱۳۹۵/۶/۱ - ۱۶ : ۳۹
آرشيو خبر ها

نظرسنجي