سرویس شهر هوشمند
وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات گفت: در چهلمين سال پيروزي انقلاب پارک توسعه اقتصاد ديجيتال کشور را با مجوز وزارت علوم در شهر مشهد افتتاح خواهيم کرد.
يک کارشناس حوزه فناوري اطلاعات با تاکيد بر اهميت استفاده از اينترنت اشياء اين پديده را يک انقلاب نوين خواند که در حوزه‌هاي صنعتي، تجاري و آموزشي داراي کاربردهاي صرفه‌جويانه است.
۱۳۹۶/۴/۱۹ - ۱۵ : ۶
کارگاه آموزشی منطقه ای اینترنت اشیاء با مشارکت اتحادیه جهانی مخابرات، از ۱۷ تیرماه به مدت چهار روز و به میزبانی دانشکده پست و مخابرات در تهران برگزار می شود.
۱۳۹۶/۴/۱۶ - ۲۲ : ۴۷
مفهوم شکاف ديجيتالي بيان مي‌کند که در دنياي جديد، بهره‌گيري از تکنولوژي‌هاي ارتباطي و اطلاعاتي ميان کشورهاي مختلف و همچنين درون جوامع به صورت عادلانه تقسيم نشده‌ است. در واقع مردم کشورهاي توسعه‌يافته در مقايسه با مردم کشورهاي فقير دسترسي مشابهي به اطلاعات ندارند و اينترنت به اين شکاف دامن زده است.
۱۳۹۶/۴/۱۱ - ۱۶ : ۳۸
يکي از مزاياي الکترونيکي شدن امکانات و استفاده از فناوري اطلاعات، کارت ملي هوشمند است. اين کارت تراشه حافظه‌اي دارد که حجم فراواني اطلاعات را برروي خود بارگذاري مي‌کندو مزايايي مانند امکان تصديق هويت بر اساس رمز عبور، امضاي ديجيتال و استفاده کارآمدتر از خدمات دولت الکترونيکي را داراست.
۱۳۹۶/۳/۲۷ - ۱۳ : ۳۷
امضاي الکترونيکي شامل علامت، تصوير ديجيتال امضاي دست‌نويس يا هر نشان الکترونيک اثبات هويت است که مانند امضاي دست‌نويس داراي آثار حقوقي احزار هويت امضاکننده سند و التزام وي به مندرجات آن است.
۱۳۹۶/۳/۱۶ - ۹ : ۱۳
معاون تنظيم مقررات مرکز ملي فضاي مجازي گفت: يک سناريو براي مواجهه با بيت کوئين و پول‌هاي مجازي نهايي شده که به اين پديده از منظر برخورد قانونمند و استفاده از مزاياي آن در کشور نگاه مي‌کند.
۱۳۹۶/۳/۱۲ - ۸ : ۵۰
امروزه مردم مجبورند دهها کارت بانکي و اعتباري را براي انجام امور روزمره با خود حمل کنند، اما اختراع يک کارت جديد مي تواند اين مشکل را حل و کيف پول شما را سبک تر کند.
۱۳۹۶/۳/۱۰ - ۱۴ : ۱۱
وزیر ارتباطات ازحمایت این وزارت خانه از ایجاد شهر هوشمند در منطقه آزاد اروند خبر داد و افزود :از مردم این استان به دلیل مشارکت 70درصدی در انتخابات، تشکر می کنم.
۱۳۹۶/۳/۴ - ۱۸ : ۲۵
معاون سازمان فناوري اطلاعات: تمام معاملات دولتي الکترونيکي مي شود
معاون سازمان فناوري اطلاعات از الکترونيکي شدن تمامي فرآيندهاي مربوط به معاملات دولتي مطابق با مصوبه هيات دولت براي اجراي پروژه دولت الکترونيکي در کشور خبر داد.
۱۳۹۶/۳/۳ - ۱۶ : ۳۰
يک شرکت فناوري محور مشغول ساخت شهري هوشمند درتورنتوي کانادا است.
۱۳۹۶/۳/۱ - ۱۵ : ۳۹
رئیس هیات مدیره شرکت مخابرات ایران با تبیین جهت گیری مجموعه مخابرات در سال 96 گفت: سیاست آتی مخابرات، توسعه شبکه‌های IP و اتصال مبتنی بر فیبر نوری در کشور است.
۱۳۹۶/۲/۳۱ - ۱۵ : ۴۶
رييس دانشکده علمي کاربردي پست و مخابرات، گفت: دوره بين المللي آموزشي اينترنت اشيا از 17 تيرماه سال جاري به مدت 5 روز و با حضور مدرسين اتحاديه جهاني مخابرات در تهران برگزار مي شود .
۱۳۹۶/۲/۲۴ - ۱۵ : ۲۶
ساکنان منازل به زودی برای مدیریت وسایل برقی خود می توانند از یک رایانه مجهز به ویندوز 10 استفاده کنند. بدین منظور قابلیتی موسوم به Home Hub به ویندوز 10 اضافه می شود.
۱۳۹۶/۲/۲۰ - ۱۴ : ۲۲
طبق استانداردهای تعریف شده، سرعت بارگذاری اطلاعات با استفاده از شبکه‌های مخابراتی نسل پنجم، از طریق هر دکل مخابراتی باید حداقل 20 گیگابیت در ثانیه و سرعت آپلود یا ارسال داده‌ها با استفاده از آنها باید حداقل 10گیگابیت در ثانیه باشد.
۱۳۹۶/۲/۱۳ - ۱۴ : ۱۴
رییس سازمان فناوری اطلاعات گفت : دولت الکترونیک با رشد سه برابری ، از متوسط 11 درصد در ابتدای این دولت، اکنون به رشد 35 درصدی رسیده است.
۱۳۹۶/۲/۱۲ - ۲۳ : ۵۲
معاون دولت الکترونيکي سازمان فناوري اطلاعات ايران گفت: با عملياتي شدن سرويس استحقاق بيمه درمان تعداد سرويس هاي موجود در مرکز ملي تبادل اطلاعات (GSB ) به 106 سرويس رسيد و اجراي پايلوت اين مرکز به پايان رسيد.
۱۳۹۶/۲/۱۱ - ۱۹ : ۱۸
آرشيو خبر ها

نظرسنجي