سرویس کسب و کار
مديرکل توسعه کسب‌وکارهاي فضاپايه سازمان فضايي ايران تأکيد کرد: سياست سازمان گسترده‌تر کردن و عمق دادن به بحث ضرورت استفاده از داده‌هاي فضايي است که در اين راستا ورود بخش خصوصي و کسب‌وکارهاي فضاپايه مي توانند نقش موثري ايفا کنند.
حاشیه‌های تشکیل اتحادیه جدید کسب‌وکارهای مجازی همچنان ادامه دارد. با وجود این، یکی از اعضای منتخب هیات‌مدیره این اتحادیه با بیان اینکه اتحادیه حداکثر تا دو هفته آینده فعالیت خود را آغاز می‌کند، گفت: با توافق بین اعضای هیئت مدیره این اتحادیه شروعی قوی را تجربه می کند.
۱۳۹۶/۶/۵ - ۰ : ۱۶
رئیس سازمان نظام صنفی رایانه ای گفت: طبق قانون نظام صنفی کشوری و آخرین اصلاحات مصوبه سال 92 مجلس شورای اسلامی، تشکیل اتحادیه کسب‌وکارهای اینترنتی، غیرمجاز است.
۱۳۹۶/۶/۴ - ۲۳ : ۵۲
چندی پیش سازمان تجارت و توسعه سازمان ملل، ایران را از منظر آمادگی برای تجارت الکترونیک در بین 10 کشور برتر آسیا و اقیانوسیه قرار داد.
۱۳۹۶/۶/۳ - ۱۴ : ۲۵
سرپرست رگولاتوري از تشکيل کميته ويژه براي تدوين چارچوب نظام‌مند حمايت از حقوق مصرف‌کنندگان خدمات حوزه ICT به دستور وزير ارتباطات خبر داد.
۱۳۹۶/۶/۲ - ۲ : ۵۵
قائم مقام کميسيون تجارت الکترونيک سازمان نصر گفت: کسب‌وکارهاي اينترنتي نوپا آن قدر نوآور و خلاق هستند که يک مدل ثابت و واحد را نمي‌پذيرد و قانون گذار هميشه يک قدم عقب‌تر از فعالان حوزه تجارت الکترونيک است.
۱۳۹۶/۶/۱ - ۱۷ : ۱۵
پدر اندرويد از سازوکار مرکز رشد خود مي گويد
۱۳۹۶/۵/۳۰ - ۱۴ : ۳۶
یک کارشناس حوزه تجارت الکترونیک با وسیع توصیف کردن بازار داخلی تجارت الکترونیکی با بیش از 50 میلیون کاربر فعال در کشور، ضعف مهارتی را عامل عدم استفاده درست تجاری از این فرصت ارزیابی کرد.
۱۳۹۶/۵/۳۰ - ۱۴ : ۷
نخستين اتحاديه کسب و کارهاي مجازي به عنوان پايگاهي براي ساماندهي اين رسته از کسب‌وکارها در کشور سرانجام در حال شکل گيري است، اما در اين مرحله نحوه تاييد صلاحيت و سابقه فعاليت کانديداهاي انتخابات اتحاديه با انتقاداتي همراه شده است.
۱۳۹۶/۵/۳۰ - ۱ : ۵۳
رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور، گفت: رانندگان دارای یک خودرو که در اسنپ و تپ‏سی فعال هستند، مانند دارندگان یک تاکسی، برای عملکرد سال1395 از پرداخت مالیات بر درآمد خودرو معاف هستند.
۱۳۹۶/۵/۲۹ - ۱۸ : ۳۳
يک کارشناس حوزه آي‌تي، مهم ترين مسائل را در ارتباط با بانکداري الکترونيکي و توسعه کسب و کارهاي اينترنتي مساله احراز هويت و ايجاد اعتماد دانست و بر ايجاد اعتماد در اين حوزه توسط بانک‌ها، دولت و فعالان اقتصادي تاکيد کرد.
۱۳۹۶/۵/۲۹ - ۱۲ : ۱
قائم‌مقام کميسيون تجارت الکترونيکي سازمان نظام صنفي رايانه‌اي تهران معتقد است تعدد متوليان و ايجاد مجوزهاي جديد براي کسب‌وکارهاي اينترنتي، مانع توسعه تجارت الکترونيکي و فعاليت کسب‌وکارهاي نوين در کشور خواهد شد.
۱۳۹۶/۵/۲۸ - ۱۹ : ۵۴
يک استاد حوزه کسب وکار گفت: اغلب کسب‌وکارهاي نوپا که با تکيه بر حوزه ICT شکل مي‌گيرند، با مباحث مديريتي و راهبري کسب‌وکار ناآشنا و نيازمند آموزش هستند تا در بازار رقابتي تجارت خود را مديريت و خلأها را رفع کنند.
۱۳۹۶/۵/۲۳ - ۲۱ : ۲۸
وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات گفت: زيرساختهاي مناسب براي شکل گيري کسب و کارهاي نوپا در کشور فراهم است.
۱۳۹۶/۵/۲۲ - ۲۱ : ۱۵
وزیر پیشنهادی ارتباطات به تشریح مهمترین الویت و برنامه های خود در جمع فعالان اقتصادی پرداخت.
۱۳۹۶/۵/۲۲ - ۲۱ : ۱۱
وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات درباره نحوه پرداخت ماليات توسط کسب و کارهاي مجازي مانند اسنپ و تپسي و ... گفت: فضاي ماليات اين کسب و کارهاي الکترونيکي بايد شفاف شود.
۱۳۹۶/۵/۲۱ - ۲۲ : ۳۵
عضو مجمع تشخيص مصلحت نظام با بيان اينکه دولت با فراهم کردن زمينه هاي لازم براي سرمايه گذاري مي تواند به شکوفايي مشاغل نوپا کمک کند، گفت:قانون زدايي از برخي قوانين براي بازشدن مسير "استارت آپ" ها گامي ضروري است.
۱۳۹۶/۵/۲۰ - ۱۵ : ۹
آرشيو خبر ها

نظرسنجي