سرویس فضاي مجازي
رییس پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات، با اشاره به اینکه نیاز ویژه‌ای برای حفاظت از کودکان در فضای مجازی وجود دارد، گفت: این فضا با حضور روزافزون در همه جنبه‌ها به بخش اصلی و واقعی زندگی برای نسل‌ جدید تبدیل شده است.
يک مقام مسئول درباره تصميم کارگروه تعيين مصاديق محتواي مجرمانه درباره وضعيت فيلترينگ تلگرام و اينستاگرام به خبرگزاري‌ها توصيه کرد تا از شبکه‌هاي اجتماعي بومي استفاده کنند.
۱۳۹۶/۱۰/۱۱ - ۱۵ : ۴۳
وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات در واکنش به خبري مبني بر فيلتر شدن دائمي شبکه هاي اجتماعي، اين خبر را تکذيب کرد.
۱۳۹۶/۱۰/۱۱ - ۱۵ : ۳۱
سرانجام نسخه اصلي 1.2.6 اپليکيشن پيام رسان تلگرام دسک‌تاپ با قابليت ارسال آلبومي تصاوير و پست ها منتشر شد.
۱۳۹۶/۱۰/۱۰ - ۱۱ : ۲
اپليکيشن پيام‌رسان تلگرام روز گذشته در جديدترين به‌روزرساني خود، چند قابليت جديد را براي سهولت استفاده کاربران افزود که مي‌توان به امکان استفاده همزمان از چند اکانت اشاره کرد.
۱۳۹۶/۱۰/۱۰ - ۱۰ : ۵۷
کانال تلگرامي آمدنيوز در پي اعتراض وزير ارتباطات ايران به موسس تلگرام و تاکيد بر تحريک اين کانال به «نفرت‌پراکني» و «تشويق به خشونت»، از دسترس خارج شد.
۱۳۹۶/۱۰/۹ - ۲۳ : ۵۲
اپليکيشن پيام رسان بي چت BeeChat پلت‌فرمي را براي کاربران به منظور تسهيل مبادلات ارزهاي ديجيتالي رمزنگاري شده نظير بيت کوين و همچنين تبادل اطلاعات ميان آنها ايجاد کرده است.
۱۳۹۶/۱۰/۷ - ۱۶ : ۴۷
وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات از تدوين پيش‌نويس لايحه حمايت از داده‌ها و حريم خصوصي در فضاي مجازي خبر داده که مي‌تواند رکن اساسي توسعه اعتماد الکترونيکي قرار گيرد.
۱۳۹۶/۱۰/۵ - ۲۳ : ۴۲
وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات بيشترين مزيت فضاي مجازي را سرعت ترويج آن دانست و گفت: بايد از فضاي مجازي براي ترويج حرف حق استفاده کنيم و : اميدوارم بتوانيم فرمايشات مقام معظم رهبري در به کارگيري ظرفيت‌هاي فضاي مجازي براي ترويج معارف ديني و اسلامي را هرچه سريعتر اجرايي کنيم.
۱۳۹۶/۹/۳۰ - ۱۴ : ۲۵
بر اساس دستور نهاد نظارتی CNIL در فرانسه به واتس اپ، این شرکت دیگر حق ندارد داده‌های کاربران فرانسوی خود را با شرکت مالک خود فیس‌بوک به اشتراک گذارد.
۱۳۹۶/۹/۲۸ - ۱۹ : ۷
شبکه اجتماعی اینستاگرام با آزمایش یک قابلیت جدید برای تعداد محدودی از کاربرانش، قصد دارد کاربران را به پست‌های لایک شده توسط دوستانشان مرتبط سازد.
۱۳۹۶/۹/۲۸ - ۱۹ : ۲
فيس‌بوک در قابليتي جديد موسوم به " Snooze "، از اين پس به کاربرانش اجازه خواهد داد که دوستان خود را در اين شبکه اجتماعي بر روي حالت سکوت قرار دهند.
۱۳۹۶/۹/۲۶ - ۱۵ : ۵۹
يک مقام ارشد انگليسي در هشداري به مردم و کاربران اعلام کرده است که با سرمايه‌گذاري و خريد و فروش به ارز ديجيتالي بيت کوين ممکن است همه پولشان را از دست بدهند.
۱۳۹۶/۹/۲۵ - ۲۰ : ۲۳
فيس‌بوک با ارسال پستي وبلاگي که توسط مدير امور پژوهش اين شرکت نوشته شده، اذعان کرده که استفاده از اين شبکه اجتماعي مي‌تواند در شرايطي بد و نامناسب باشد.
۱۳۹۶/۹/۲۵ - ۲۰ : ۸
پاول دوروف، بنيانگذار شبکه تلگرام اعلام کرد که پس از سه سال سفر به سراسر جهان سرانجام تصميم گرفته است تا دفتر تلگرام را در دوبي افتتاح کند.
۱۳۹۶/۹/۲۳ - ۲۰ : ۴۹
پاول دوروف مدیر عامل تلگرام که به دوبی سفر کرده می‌گوید قصد ندارد این کسب و کار را که ارزش آن به 5میلیارد دلار افزایش یافته به کسی واگذار کند، وی افزوده که حتی در برابر پیشنهاد 20 میلیارد دلاری تسلیم نمی‌شود.
۱۳۹۶/۹/۲۲ - ۱۴ : ۳۹
کاربران شبکه اجتماعي اينستاگرام از اين پس قادر خواهند بود هشتگ هاي مورد علاقه خود را نيز دنبال ( Follow) کنند.
۱۳۹۶/۹/۲۲ - ۱۳ : ۵۸
آرشيو خبر ها

نظرسنجي