سرویس فضاي مجازي
معاون محتوای مرکز ملی فضای مجازی کشور از سقوط 765 پله ای رتبه جهانی پیام رسان تلگرام پس از مسدود سازی در ایران و صعود پرشتاب رتبه جهانی پیام‌رسان‌های بومی خبر داد.
پیامرسان تلگرام ظرفیت گروه های خود را از ۲۰ به ۳۰ هزار عضو افزایش داد.
۱۳۹۶/۸/۱ - ۲۰ : ۲۹
کاربران خدمات پرداخت الکترونيک پي پال از اين پس مي توانند از پيام رسان فيس بوک براي تبادل پول استفاده کنند.
۱۳۹۶/۷/۲۹ - ۱۸ : ۵۷
اپليکيشن پيام‌رسان محبوب واتس اپ به تازگي در رقابتي تنگاتنگ با تلگرام، قابليت جديد موقعيت زنده مکاني کاربران را افزوده است.
۱۳۹۶/۷/۲۹ - ۱۸ : ۱۹
به تازگي بازي جنجالي و نامناسبي از طريق شبکه اجتماعي فيس بوک منتشر شده که نوجوانان را به فرار از منزل و دو روز گم شدن تشويق مي کند.
۱۳۹۶/۷/۲۶ - ۱۶ : ۱۱
محمدرضا عارف گفت: بايد با همکاري دستگاه‌هاي اجرايي و مجلس قوانين استفاده از فضاي مجازي را شفاف کنيم تا تکليف مردم، ارائه‌دهنده خدمت و نهادهاي قضايي روشن شود.
۱۳۹۶/۷/۲۶ - ۱۶ : ۵
کشور روسيه پيام ‌رسان محبوب تلگرام را به علت عدم همکاري اين اپليکيشن با دولت اين کشور در زمينه ارائه‌ کليدهاي رمزگشايي پيام‌هاي کاربران، ??? هزار روبل جريمه کرد.
۱۳۹۶/۷/۲۶ - ۱۵ : ۵۳
وزير ارتباطات از حمله شب گذشته به تعدادي از وب‌سايت‌هاي ايراني خبر داد و در عين حال گفت: اين حملات شناسايي و دامنه آنها کنترل شده است.
۱۳۹۶/۷/۲۵ - ۱۴ : ۵۸
اين روزها که جوانان بسياري در راستاي يافتن شغل و يا استخدام در يک شرکت، به ارسال رزومه شخصي و کاري خود به صاحبان مشاغل اقدام مي‌کنند، بايد به نکات امنيتي آن نيز توجه ويژه‌اي داشته باشند.
۱۳۹۶/۷/۲۴ - ۱۷ : ۱۲
پس از خبر کاهش محدودیت کاراکترها در توئیتر، هم اکنون این شبکه اجتماعی اعلام کرده که به زودی امکان ذخیره‌ و بوکمارک توئیت‌ها برای کاربران فراهم خواهد شد.
۱۳۹۶/۷/۲۱ - ۱۳ : ۳۶
پس از آنکه از چهارشنبه دو شبکه اجتماعی اینستاگرام و فیسبوک برای بسیاری از کاربران در جهان از دسترس خارج شده بودند، هم اکنون مشکل بوجود آمده برای این دو شبکه اجتماعی برطرف شده است.
۱۳۹۶/۷/۲۱ - ۱۳ : ۲۷
برنامه نويسان بلاروس، پول الکترونيکي جديدي را با نام «تالر» طراحي و عرضه کرده اند.
۱۳۹۶/۷/۱۸ - ۱۷ : ۶
نسخه تجاري برنامه گپ واتس اپ که توسط اين شرکت تهيه شده به زودي براي بارگذاري عرضه مي‌شود و آزمايش‌هاي اوليه نيز بر روي آن با موفقيت صورت گرفته است.
۱۳۹۶/۷/۱۸ - ۱۶ : ۲۳
مباحثه مقامات ايراني و موسس تلگرام در توييتر يک بار ديگر بالا گرفته و وزير ارتباطات ايران و پاول دوروف اين بار به طور مستقيم با يکديگر به تبادل نظر پرداخته اند.
۱۳۹۶/۷/۱۷ - ۱۱ : ۲۳
هم اکنون قابليت‌هاي جديدي به نسخه به‌روزرساني شده اپليکيشن پيام رسان وايبر، اضافه شده است و بدين ترتيب، وايبر يک پله به تلگرام نزديک‌تر شده است.
۱۳۹۶/۷/۱۷ - ۱۱ : ۱۳
گزارش منتشر شده از رصد فعالیت کاربران ایرانی در تلگرام، نشان می‌دهد که اکنون بیش از 626 هزار کانال فارسی به ثبت رسیده است و روزانه 2 هزار کانال در این شبکه موبایلی ایجاد می‌شود.
۱۳۹۶/۷/۱۶ - ۱۴ : ۳۸
کاربران اندرويدي در معرض حمله جديدي به نام هم‌پوشاني تست قرار گرفتند که براي کنترل يا خراب‌کردن اندرويد، سرقت اطلاعات، تقاضاي باج يا انجام همه‌ي اين موارد به‌کار گرفته مي‌شوند. نصب برنامه‌ي مخرب از وب‌سايت‌ها و فروشگاه‌هاي برنامه‌ي کاربردي به‌جز گوگل‌پلي مي‌توانند موجب حملات هم‌پوشاني شوند.
۱۳۹۶/۷/۱۶ - ۱۴ : ۹
آرشيو خبر ها

نظرسنجي