سرویس فضاي مجازي
معاون محتوای مرکز ملی فضای مجازی کشور از سقوط 765 پله ای رتبه جهانی پیام رسان تلگرام پس از مسدود سازی در ایران و صعود پرشتاب رتبه جهانی پیام‌رسان‌های بومی خبر داد.
فيلترينگ سياستي است که بسياري از کشورها براي کاهش آسيبهاي فضاي مجازي آن را اعمال مي‌کنند. نکته آزار دهنده اما هنگامي است که برخي سايتهاي علمي و مفيد نيز به خاطر وجود جزئياتي مشابه با موارد فيلتري، بالکل فيلتر مي‌شوند؛ مشکلي که با فيلترينگ هوشمند برطرف مي‌شود.
۱۳۹۶/۸/۱۶ - ۱۱ : ۲۴
روز گذشته يک اپليکيشن تقلبي واتس اپ در گوگل پلي بيش از يک ميليون بار دانلود شد.
۱۳۹۶/۸/۱۴ - ۱۶ : ۸
وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات همزمان با روز دانش‌آموز، دستور انتشار «‌پيش‌نويس سند حمايتي و برنامه اقدام توسعه خدمات فضاي مجازي کودک ونوجوان» را صادر کرد.
۱۳۹۶/۸/۱۴ - ۱۵ : ۹
طبق گزارش‌هاي منتشر شده، اپليکيشن پيام رسان واتس اپ در هند و برخي کشورهاي ديگر دچار اختلال شده است.
۱۳۹۶/۸/۱۴ - ۱۵ : ۴
شبکه اجتماعی فیس بوک تایید کرده که حدود ۲۷۰ میلیون حساب کاربری جعلی در این سایت وجود دارد. رقم اعلام شده توسط فیس بوک بیشتر از برآوردهای قبلی است.
۱۳۹۶/۸/۱۴ - ۱۵ : ۳
یکی از کارمندان توئیتر در آخرین ساعات فعالیت خود در این شبکه اجتماعی به طور عمدی حساب کاربری دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا را مختل کرده و از دسترس خارج کرد.
۱۳۹۶/۸/۱۳ - ۱۸ : ۲
اينستاگرام قابليت استفاده از زبان هاي فارسي و عربي را براي کاربران خود فراهم کرده است.
۱۳۹۶/۸/۱۰ - ۱۴ : ۳۱
باج‌افزاری در حال گسترش است که از طریق برنامه‌ها و کانال‌های تلگرام منتشر می‌شود و لازم است کاربران در صورت مشاهده این برنامه‌ها از دانلود و نصب آنها خودداری کنند.
۱۳۹۶/۸/۸ - ۱۷ : ۱۳
کارگاه " زیست بوم کودک و نوجوان در فضای مجازی " توسط وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در نمایشگاه مطبوعات برگزار می شود
۱۳۹۶/۸/۸ - ۱۶ : ۵۷
برآورد تحلیلگر موسسه مونس کرسپی هاردت نشان میدهد، اگر دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا حساب کاربری خود را در شبکه اجتماعی توئیتر حذف کند، ارزش سهام این شرکت در بورس وال استریت تا ۲ میلیارد دلار کاهش خواهد یافت.
۱۳۹۶/۸/۷ - ۱۲ : ۲۸
باج افزار اندرويدي جديدي که گونه‌اي از باج افزار زئوس به حساب مي‌آيد در حال گسترش با سرعت بالايي در پيام‌رسان تلگرام و وب سايت‌ها مي‌باشد.
۱۳۹۶/۸/۷ - ۱۲ : ۱۸
بحث مداخله سازمان ها و رسانه هاي روسي بر انتخابات آمريکا از مدت ها پيش مطرح بوده و حالا توييتر تصميم گرفته دو رسانه قدرتمند روسي «راشا تودي» و «اسپوتنيک» را به دليل تلاش براي اثرگذاري بر انتخابات رياست جهموري اخير آمريکا، از تبليغات در اين سرويس محروم کند.
۱۳۹۶/۸/۶ - ۱۷ : ۲۵
ویژگی جدید اینستاگرام به نام « سوپرزوم» به کاربر اجازه می دهد روی بخش هایی از ویدئوهای کوتاه زوم کند و افکت های موسیقی مختلفی را به آن بفزاید.
۱۳۹۶/۸/۶ - ۱۷ : ۱۹
قرار است اپليکيشن پيام رسان واتس اپ قابليت جديدي را بيفزايد تا به کاربران اجازه دهد پيام‌هاي خود را حذف کنند.
۱۳۹۶/۸/۶ - ۱۶ : ۱۴
رييس پژوهشگاه ارتباطات و فناوري اطلاعات اعلام کرد: استقبال فعالين از اسناد پشتيبان خدمات فضاي مجازي کودک و نوجوان
دکتر خوانساري گفت: نسخه بروز شده اسناد پشتيبان خدمات فضاي مجازي کودک و نوجوان در سايت تخصصي Cop.itrc.ac.ir بارگذاري شد.
۱۳۹۶/۸/۵ - ۲۱ : ۵۰
قرار است اپليکيشن پيام‌رسان واتس اپ قابليت جديد ارسال و انتشار گروهي تماس‌هاي ويديويي و صوتي را به برنامه‌هاي خود اضافه کند.
۱۳۹۶/۸/۲ - ۱۵ : ۴۱
آرشيو خبر ها

نظرسنجي