سرویس فضاي مجازي
معاون محتوای مرکز ملی فضای مجازی کشور از سقوط 765 پله ای رتبه جهانی پیام رسان تلگرام پس از مسدود سازی در ایران و صعود پرشتاب رتبه جهانی پیام‌رسان‌های بومی خبر داد.
سردار غیب پرور تاکید کرد؛ بسیج به جد در فضای مجازی ورود می‌کند
رییس سازمان بسیج تاکید کرد: بسیج تصمیم دارد در فضای مجازی به جد ورود پیدا کند و ارتقای فضای مجازی یک اولویت برای بسیج و بسیجیان است.
۱۳۹۶/۹/۳ - ۱۷ : ۴۸
وزیر ارتباطات در دیدار با وزیر الکترونیک و آی تی هند، تشکیل یک نهاد بین المللی تصمیم گیر برای کنترل و مقابله با تهدیداتی چون تروریسم، افراط گرایی و پورنوگرافی کودکان در فضای مجازی را پیشنهاد کرد.
۱۳۹۶/۹/۳ - ۱۵ : ۳۵
هفته گذشته گوگل اپليکيشن محبوب UC Browser را از فروشگاهش حذف کرد. UCWeb در بيانيه اي گفت که علت اين اقدامي ناگهاني، مغايرت بعضي تنظيمات خاص يوسي براوزر بود سياست هاي گوگل بوده اما شايعات نشان مي دادند اقدام گوگل به دزدي اطلاعات کاربران و تبليغات گمراه کننده اين اپ ربط داشته است.
۱۳۹۶/۹/۳ - ۱۳ : ۲۲
دبیر شورای عالی فضای مجازی اعلام کرد که اپلیکیشن ویز در راستای صیانت از حریم خصوصی کاربران بسته شده است.
۱۳۹۶/۹/۳ - ۱۲ : ۲۶
شبکه اجتماعی اینستاگرام در تلاش است تا به نسخه وب خود نیز قابلیت ارسال و انتشار استوری را اضافه کند.
۱۳۹۶/۸/۲۹ - ۲۳ : ۴۳
بر اساس گزارش‌های منتشر شده، اپلیکیشن پیام رسان واتس اپ به زودی امکان برقراری تماس ویدیویی را جایگزین تماس صوتی خواهد کرد.
۱۳۹۶/۸/۲۹ - ۲۲ : ۱۰
برخي کاربران در فضاي مجازي عادت دارند هرگونه فيلم، کليپ صوتي و تصويري‌، آهنگ و نرم‌افزار را دانلود کنند. اما بايد توجه داشت پشت هر کدام از اين فايل‌ها، احتمال وجود ويروس و بدافزارهاي مخرب و جاسوسي وجود دارد که مي‌تواند براي آنها دردسرساز شود.
۱۳۹۶/۸/۲۷ - ۱۰ : ۵۰
اپلیکیشن پیام رسان لاین نیز از این پس به کاربران خود امکان حذف پیام های ارسال شده را می دهد.
۱۳۹۶/۸/۲۷ - ۱۰ : ۳۹
حذف تأييد بر اساس تعداد فالورها؛ توييتر آيکون تاييد کاربران خاطي را حذف مي کند
توييتر از اين پس آيکون تاييد حساب کاربري افرادي که قوانين آن را رعايت نکنند، حذف مي کند.
۱۳۹۶/۸/۲۵ - ۱۵ : ۵۳
تلگرام امروز در نقاط مختلف ایران به قطعی و اختلال دچار شد و این در حالی بود که دیگر برنامه‌های اجتماعی فعال و در دسترس بودند و ظاهرا اختلال تلگرام از اشکال در شبکه‌ داخلی نبوده است.
۱۳۹۶/۸/۲۴ - ۲۲ : ۲۲
وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات با بيان اينکه با تصويب کميسيون تنظيم مقررات، هزينه استفاده از پيام‌رسان‌هاي مجاز در شبکه‌هاي موبايل و ثابت به يک‌سوم نرخ هزينه اينترنت مي‌رسد، اعلام ليست اين پيام‌رسان‌ها را به آينده‌اي نزديک موکول کرد.
۱۳۹۶/۸/۲۲ - ۲۲ : ۵۷
دبير شوراي عالي فضاي مجازي کشور تاکيد کرد ساماندهي نظام احراز هويت در فضاي مجازي
دبير شوراي عالي فضاي مجازي کشور بر اهميت ساماندهي نظام هويت در فضاي مجازي تاکيد کرد.
۱۳۹۶/۸/۲۱ - ۱۷ : ۵۳
در جستجوهاي اينستاگرامي به محتواي مطلوب تان نمي رسيد؟ دنبال کردن افراد نمي تواند نيازهايتان از اين شبکه هاي اجتماعي را پاسخگو باشد؟ اگر پاسخ تان مثبت است، خبر خوشحال کننده اي برايتان داريم.
۱۳۹۶/۸/۱۹ - ۱۳ : ۱۶
از 4:13 دقيقه صبح ديروز به وقت انگليس اينستاگرام دچار اختلالاتي شده که 26 درصد اين موارد به مشکلات ورود به اپليکيشن مربوط است.
۱۳۹۶/۸/۱۹ - ۱۳ : ۱۲
هفته گذشته خبرهایی در مورد احتمال فیلترشدن واتس اپ و تلگرام در افغانستان به دلایل امنیتی منتشر شد که با اعتراض کاربران، دولت این کشور از این تصمیم منصرف شد.
۱۳۹۶/۸/۱۶ - ۱۷ : ۳۴
نظام ملی پیشگیری و مقابله با حوادث فضای مجازی در جلسه عصر روز گذشته شورای عالی فضای مجازی به ریاست رئیس جمهور به تصویب رسید.
۱۳۹۶/۸/۱۶ - ۱۳ : ۶
آرشيو خبر ها

نظرسنجي