سرویس فضاي مجازي
سرانه روزانه استفاده ایرانی‌ها از شبکه‌های اجتماعی حدود یک ساعت و چهار دقیقه است و 94 درصد از اعضای فعال در این شبکه‌ها از تلگرام استفاده می‌کنند.
وزیر ارتباطات با بیان اینکه کاربران پیام‌رسان‌های داخلی از 1.5میلیون به 7.5 میلیون نفر افزایش داشته که رشد خیلی خوبی را نشان می‌دهد و در ایران بین 42 تا 45 میلیون کاربر شبکه‌های اجتماعی وجود دارد گفت که نباید پیام‌رسان‌های داخلی را با نمونه‌های مطرح آن‌ها در دنیا مقایسه کرد.
۱۳۹۷/۴/۱۵ - ۱۳ : ۲۰

برخی نرم‌افزارهای داخلی که زیرمجموعه‌های تلگرام اصلی‌اند، در حالی فعالیت می‌کنند که از سوی برخی مسوولان عنوان فیلترشکن‌ به آن‌ها اطلاق و تاکید شده که باید موجبات مهاجرت کاربران به پیام‌رسان‌های داخلی را فراهم کنند و از طرف دیگر توسعه‌دهندگان می‌خواهند بدانند آیا این امکان وجود دارد که نسخه‌های بومی شبکه‌های اجتماعی فیلترشده در ایران مانند توییتر را تهیه کنند؟
۱۳۹۷/۴/۱۲ - ۱۵ : ۴۸
سرانجام قابليت مکالمه صوتي و تصويري نيز به اپليکيشن اينستاگرام افزوده شده است.
۱۳۹۷/۴/۶ - ۱۵ : ۵۶
معاون محتوای مرکز ملی فضای مجازی کشور از سقوط 765 پله ای رتبه جهانی پیام رسان تلگرام پس از مسدود سازی در ایران و صعود پرشتاب رتبه جهانی پیام‌رسان‌های بومی خبر داد.
۱۳۹۷/۳/۲۲ - ۱۶ : ۴۵
بررسی‌ها نشان می‌دهد فقط طی ۲ سال اعضای یک کانال مربوط به یکی از انحرافات جنسی متشکل از نوجوانان در تلگرام از ۶ هزار نفر به ۴۶ هزار نفر رسیده است. این کانال ۲۰۰ گروه مروج انحرافات جنسی را با ۲۸۰ هزار عضو پشتیبانی می‌کند.
۱۳۹۷/۳/۲۱ - ۱۵ : ۲۸
وقتي تهديد مي‌کنند که پيج شما را در اينستاگرام ريپورت مي‌کنند، معني آن هک شدن نيست، يعني مي‌خواهند تعداد زيادي گزارش به نرم‌افزار بدهند و به اصطلاح اکانت شما را ريپورت کنند.
۱۳۹۷/۳/۱۹ - ۱۵ : ۳۹
معاون علمي فناوري رئيس جمهور بر لزوم بهره مندي از ظرفيت شبکه مخابرات براي تقويت پيام‌رسان‌هاي داخلي تاکيد کرد.
۱۳۹۷/۳/۱۳ - ۱۵ : ۵۳
مرکز مديريت امداد و هماهنگي عمليات رخدادهاي رايانه‌اي نسبت به انتشار بدافزارهاي عبور از فيلترينگ تلگرام هشدار داد و اعلام کرد که اين ويروسهاي مخرب با هدف سوءاستفاده از کاربر، رواج يافته اند.
۱۳۹۷/۳/۸ - ۱۲ : ۹
شايد براي شما هم پيش آمده باشد که در پيام‌رسان واتس اپ حتي بعد از مشاهده و پاسخ به مکالمات شما توسط مخاطبانتان، پيام‌هاي ارسال و دريافت شده به‌صورت دو عدد تيک طوسي رنگ باقي مي‌ماند، درصورتي که اگر مخطاب موردنظر پيام‌هاي ارسال شده را ببيند بايد اين دو تيک طوسي رنگ تبديل به رنگ آبي شوند.
۱۳۹۷/۳/۸ - ۱۱ : ۵۰
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: در حال حاضر 10.5 میلیون مشترک پیام‌رسان‌های داخلی را به صورت فعال نصب کرده‌اند و این آمار نیز در حال افزایش است.
۱۳۹۷/۳/۷ - ۱۷ : ۲۲
شبکه اجتماعي اينستاگرام قصد دارد به‌زودي قابليت جديدي را به پلت‌فرم خود بيفزايد تا کاربران بتوانند بدون آنفالو (unfollow) کردن دوستان و صفحات مجازي، از پست‌هاي آزاردهنده آن‌ها راحت شوند.
۱۳۹۷/۳/۵ - ۱ : ۳۴
با توجه به انتشار برخي اخبار نادرست در خصوص نسخه‌هاي فارسي پيام‌رسان تلگرام که موجب ايجاد سردرگمي در بين کاربران شده است اطلاعيه اي از سوي روابط عمومي وزارت ارتباطات به منظور تنوير افکار عمومي صادر شده است .
۱۳۹۷/۳/۲ - ۱۳ : ۲۸
شش وزیر و دو نفر از نمایندگان مجلس عضو کمیته تعیین مصادیق محتوای مجرمانه با ارسال نامه ای برای دادستان کل کشور خواستار طرح موضوع رفع فیلتر توئیتر در این کار گروه شدند.
۱۳۹۷/۲/۳۱ - ۱۸ : ۶
اصول حاکم بر توسعه اينترنت اشياء در کشور در جلسه عصر دوشنبه شوراي عالي فضاي مجازي به رياست دکتر روحاني به تصويب رسيد.
۱۳۹۷/۲/۲۵ - ۱۰ : ۵۴
روابط عمومي شرکت « گسترش الکترونيک مبين ايران» خبر منتشر شده در يکي از روزنامه‌ها مبني بر مالکيت اين شرکت در يک پيام رسان را از اساس دروغ خواند و تکذيب کرد.
۱۳۹۷/۲/۱۹ - ۱۳ : ۴۰
يک کارشناس امنيتي حوزه ارتباطات و فناوري اطلاعات با بيان اينکه صرف حضور يک اپليکيشن در مارکت‌هاي آنلاين نمي‌تواند تضمين‌کننده امنيت آن‌ها باشد، نصب آنتي‌ويروس‌هاي معتبر را که اصل بوده و در ايران نمايندگي دارند بهترين راه براي جلوگيري از آلودگي به برنامه‌هاي مخرب دانست تا درصورت بروز مشکل بتوان به آن‌ها مراجعه کرد.
۱۳۹۷/۲/۱۹ - ۱۳ : ۲۶
آرشيو خبر ها

نظرسنجي