سرویس فضاي مجازي
معاون محتوای مرکز ملی فضای مجازی کشور از سقوط 765 پله ای رتبه جهانی پیام رسان تلگرام پس از مسدود سازی در ایران و صعود پرشتاب رتبه جهانی پیام‌رسان‌های بومی خبر داد.
پيام رسان ايراني آي گپ اعلام کرد به کسي که بتواند اطلاعات رمزگذاري شده اين شبکه پيام رسان را هک کند، يک ميليارد تومان جايزه مي‌دهد.
۱۳۹۶/۱۰/۱۷ - ۲۰ : ۵۲
به نظر شما کدامیک از پیام‌رسان‌های ایرانی، مجموعا کیفیت و خدمات بهتری دارد؟ 1- آی گپ 2- بیسفون پلاس 3- سروش 4- گپ 5- ویسپی. علاقه‌مندان به شرکت در نظرسنجی می توانند عدد گزینه مورد نظر خود را به سامانه 30000111 ارسال کنند.
۱۳۹۶/۱۰/۱۷ - ۲۰ : ۳۹
اینستاگرام برای تمامی کاربران ثابت و همراه و درسراسر کشور رفع فیلتر شده است.
۱۳۹۶/۱۰/۱۶ - ۱۶ : ۲۶
مدير اجرايي يک پيام‌رسان داخلي با بيان اينکه خود را رقيب يا جايگزين تلگرام نمي‌بيند، گفت: با استفاده از پيام‌رسان خارجي ما اطلاعاتمان را به خارج از کشور مي‌فرستيم اما در سرويس‌هاي بومي از اطلاعات روي شبکه داخلي خود استفاده مي‌کنيم.
۱۳۹۶/۱۰/۱۶ - ۱۶ : ۱۵
وزير ارتباطات با عذرخواهي از کسب و کارهاي نوپاي فضاي مجازي که به دليل شرايط اخير متضرر شده اند، از مذاکره با شوراي امنيت کشور براي رفع محدوديت‌ها خبر داد.
۱۳۹۶/۱۰/۱۲ - ۱۴ : ۲۸
يک مقام مسئول درباره تصميم کارگروه تعيين مصاديق محتواي مجرمانه درباره وضعيت فيلترينگ تلگرام و اينستاگرام به خبرگزاري‌ها توصيه کرد تا از شبکه‌هاي اجتماعي بومي استفاده کنند.
۱۳۹۶/۱۰/۱۱ - ۱۵ : ۴۳
وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات در واکنش به خبري مبني بر فيلتر شدن دائمي شبکه هاي اجتماعي، اين خبر را تکذيب کرد.
۱۳۹۶/۱۰/۱۱ - ۱۵ : ۳۱
سرانجام نسخه اصلي 1.2.6 اپليکيشن پيام رسان تلگرام دسک‌تاپ با قابليت ارسال آلبومي تصاوير و پست ها منتشر شد.
۱۳۹۶/۱۰/۱۰ - ۱۱ : ۲
اپليکيشن پيام‌رسان تلگرام روز گذشته در جديدترين به‌روزرساني خود، چند قابليت جديد را براي سهولت استفاده کاربران افزود که مي‌توان به امکان استفاده همزمان از چند اکانت اشاره کرد.
۱۳۹۶/۱۰/۱۰ - ۱۰ : ۵۷
کانال تلگرامي آمدنيوز در پي اعتراض وزير ارتباطات ايران به موسس تلگرام و تاکيد بر تحريک اين کانال به «نفرت‌پراکني» و «تشويق به خشونت»، از دسترس خارج شد.
۱۳۹۶/۱۰/۹ - ۲۳ : ۵۲
اپليکيشن پيام رسان بي چت BeeChat پلت‌فرمي را براي کاربران به منظور تسهيل مبادلات ارزهاي ديجيتالي رمزنگاري شده نظير بيت کوين و همچنين تبادل اطلاعات ميان آنها ايجاد کرده است.
۱۳۹۶/۱۰/۷ - ۱۶ : ۴۷
وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات از تدوين پيش‌نويس لايحه حمايت از داده‌ها و حريم خصوصي در فضاي مجازي خبر داده که مي‌تواند رکن اساسي توسعه اعتماد الکترونيکي قرار گيرد.
۱۳۹۶/۱۰/۵ - ۲۳ : ۴۲
وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات بيشترين مزيت فضاي مجازي را سرعت ترويج آن دانست و گفت: بايد از فضاي مجازي براي ترويج حرف حق استفاده کنيم و : اميدوارم بتوانيم فرمايشات مقام معظم رهبري در به کارگيري ظرفيت‌هاي فضاي مجازي براي ترويج معارف ديني و اسلامي را هرچه سريعتر اجرايي کنيم.
۱۳۹۶/۹/۳۰ - ۱۴ : ۲۵
بر اساس دستور نهاد نظارتی CNIL در فرانسه به واتس اپ، این شرکت دیگر حق ندارد داده‌های کاربران فرانسوی خود را با شرکت مالک خود فیس‌بوک به اشتراک گذارد.
۱۳۹۶/۹/۲۸ - ۱۹ : ۷
شبکه اجتماعی اینستاگرام با آزمایش یک قابلیت جدید برای تعداد محدودی از کاربرانش، قصد دارد کاربران را به پست‌های لایک شده توسط دوستانشان مرتبط سازد.
۱۳۹۶/۹/۲۸ - ۱۹ : ۲
فيس‌بوک در قابليتي جديد موسوم به " Snooze "، از اين پس به کاربرانش اجازه خواهد داد که دوستان خود را در اين شبکه اجتماعي بر روي حالت سکوت قرار دهند.
۱۳۹۶/۹/۲۶ - ۱۵ : ۵۹
آرشيو خبر ها

نظرسنجي