سرویس فضاي مجازي
معاون محتوای مرکز ملی فضای مجازی کشور از سقوط 765 پله ای رتبه جهانی پیام رسان تلگرام پس از مسدود سازی در ایران و صعود پرشتاب رتبه جهانی پیام‌رسان‌های بومی خبر داد.
شايعاتي منتشر شده است که احتمالا شبکه اجتماعي سامسونگ تحت عنوان Uhssup در اختيار کاربران گوشي‌هاي اين برند کره‌اي قرار خواهد گرفت.
۱۳۹۶/۱۲/۶ - ۱۵ : ۱۵
اگرچه نرم‌افزارهاي متن‌باز فرصتي براي توسعه و حل اشکالات برنامه‌ها را به برنامه‌نويسان مي‌دهند، اما هکرها هم بيکار ننشسته و بدافزارهاي خود را در پوشش فريبنده سرويس‌هاي جانبي نرم‌افزارها به کاربران قالب مي‌کنند.
۱۳۹۶/۱۲/۴ - ۱۳ : ۲۸
رييس جمهوري با اشاره به اينکه بايد در زمينه فضاي مجازي، سواد آموزي کنيم که جوانان چگونه از اين فضا به نحو احسن براي خود و خانواده و کشور استفاده کنند، گفت: دولت مصمم است هم شبکه هاي اجتماعي و پيام رسان هاي داخلي را تقويت کند و هم معتقد است در اين زمينه انحصار معنا ندارد.
۱۳۹۶/۱۱/۱۸ - ۲۰ : ۲
امنيت و کارايي دو نياز کيفي مهم در سرويس‌هاي پيام‌رسان اجتماعي است که باعث برتري يک سرويس‌دهنده به ديگري شود و هر يک از پيام‌رسان‌ها براي جذب مخاطب بايد در وهله اول به اين دو نياز توجه کنند.
۱۳۹۶/۱۱/۱۴ - ۱۴ : ۴۵
ظرفیت تعداد اعضای سوپرگروه‌های تلگرام هم‌اکنون به 100هزار کاربر رسیده است.
۱۳۹۶/۱۱/۱۰ - ۱۴ : ۱۲
يک لينک در گروه‌هاي تلگرامي منتشر شده که کاربران را به دانلود سرويس تماس صوتي و تصويري تلگرام دعوت مي‌کند؛ ظاهرا اين لينک ويروس بوده و به کاربران توصيه مي‌شود برروي آن کليک نکرده و به‌روزرساني‌ها و قابليت‌هاي تلگرام را تنها از مارکت‌هاي معتبر و يا وب‌سايت اين شرکت دانلود کنند.
۱۳۹۶/۱۱/۱۰ - ۱۴ : ۵
توضیح وزیر ارتباطات درباره یک اظهار نظر جنجالی مقام قضایی حکم کلی برای منع دسترسی به توئیتر برای مردم صادر نکرده‌است
وزیر ارتباطات در توضیح اظهارنظر خبرساز خود درباره عضویت در توئیتر، گفت: مقام قضایی حکم کلی برای منع دسترسی به توئیتر برای مردم صادر نکرده‌است، چه بسا صدور حکم کلی برای ممنوعیت همه شهروندان در شان مجلس است.
۱۳۹۶/۱۱/۹ - ۱۷ : ۳۱
وزير ارتباطات با بيان اينکه فعاليت توئيتر در ايران ممنوع شده است، گفت: فعاليت ايرانيان در توئيتر ممنوع نيست.
۱۳۹۶/۱۱/۷ - ۱۳ : ۳۱
در حالي که به دليل تجربه‌هاي پيشين در برخورد با شبکه‌هاي اجتماعي، مردم نگران دائمي شدن فيلتر اينستاگرام و تلگرام بودند، اما با دستور رئيس‌جمهوري رفع فيلتر اتفاق افتاد؛ حسن روحاني باز هم درباره باز شدن شبکه‌هايي که در دولت‌هاي قبلي فيلتر شده بودند گفت: کليد دولت يازدهم نتوانست آن را باز کند، اما اميدواريم کليد دولت دوازدهم بتواند اين کار را بکند.
۱۳۹۶/۱۱/۳ - ۱۵ : ۲۵
عضو هيات عامل سازمان فناوري اطلاعات: اعدام شبکه‌هاي اجتماعي حکم مي‌خواهد!
عضو هيات عامل سازمان فناوري اطلاعات مسدود کردن شبکه‌هاي اجتماعي را به اعدام آنها تشبيه کرد و درباره حمايت‌هاي مالي از آنها گفت: اصلي‌ترين مشکل پيام‌رسان‌هاي داخلي مساله اعتماد است و با تزريق پول اين اعتماد ايجاد نمي‌شود.
۱۳۹۶/۱۱/۳ - ۱۵ : ۲۲
هم‌اکنون شبکه اجتماعي اينستاگرام به دنبال اضافه کردن دو قابليت جديد و کاربردي ارسال پيام‌هاي متني در قسمت استوري و حفظ بيشتر حريم شخصي کاربران است.
۱۳۹۶/۱۰/۳۰ - ۱۳ : ۲۴
در حالي که مسيرياب ويز به دستور دادستاني فيلتر شده بود بنابر گزارش کاربران اينترنت اين اپليکيش هم اکنون روي اينترنت ثابت و سيار بدون هيچ محدوديتي قابل استفاده شده است.
۱۳۹۶/۱۰/۲۵ - ۱۲ : ۳۶
فيلترينگ موقت تلگرام و برخي محدوديت‌هايي که به درخواست برخي نهادها در طي دو هفته گذشته اعمال شده بود، به دستور رئيس‌جمهور به‌طور کامل برداشته شد.
۱۳۹۶/۱۰/۲۳ - ۲۳ : ۴۸
عبدالصمد خرم‌آبادي گفت: عده‌اي با دادن وعده دائمي نبودن فيلتر تلگرام رشد سرمايه گذاري بخش خصوصي در فضاي مجازي و تحقق اقتصاد مقاومتي در اين فضا را کند مي‌کنند.
۱۳۹۶/۱۰/۲۲ - ۲۳ : ۱۲
يک عضو کميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس از قول مساعد مسئولان مربوطه براي رفع فيلتر تلگرام تا فردا (پنج‌شنبه) در جلسه اين کميسيون خبر داد و گفت که وزارت خارجه مامور به تهيه شکايتي به سازمان ملل و مراجع قانوني بين‌المللي درباره کمک‌هاي آمريکا و عربستان براي ايجاد اغتشاش در کشور و به دنبال آن وارد شدن خسارات شد.
۱۳۹۶/۱۰/۲۰ - ۱۳ : ۶
رسانه‌های اجتماعی را می توان در هشت گروه دسته‌بندی کرد. شبکه‌های اجتماعی، وبلاگ‌ها، ویکی‌ها، پادکست‌ها، فروم‌ها، کامیونیتی‌های محتوایی، میکرو بلاگ‌ها،اپلیکیشن های پیام رسان.
علاوه بر این‌ها برخی سایت‌های «دنیای مجازی» از قبیل سکند‌لایف (Second Life) هم گونه دیگری از رسانه‌های اجتماعی هستند که در سال‌های آینده گسترش بیشتری خواهند داشت.
۱۳۹۶/۱۰/۱۹ - ۱۰ : ۴
آرشيو خبر ها

نظرسنجي