سرویس فضاي مجازي
رییس پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات، با اشاره به اینکه نیاز ویژه‌ای برای حفاظت از کودکان در فضای مجازی وجود دارد، گفت: این فضا با حضور روزافزون در همه جنبه‌ها به بخش اصلی و واقعی زندگی برای نسل‌ جدید تبدیل شده است.
وزیر ارتباطات در پاسخ به مطالبی درباره ابلاغیه از سوی قوه قضاییه به وزارت ارتباطات مبنی بر قطع دسترسی به شبکه‌های لاین، واتس‌آپ و تانگو گفت: در این زمینه تاکنون نامه‌ای به ما ارسال نشده است.
۱۳۹۴/۱۲/۱۰ - ۱۰ : ۴۵
یک کارشناس نرم‌افزار مطرح کرد شبکه‌های اجتماعی عامل افت امنیت گوشی‌ها
یک کارشناس نرم‌افزار معتقد است: هر دستگاهی که به اینترنت متصل باشد امنیت آن نسبی خواهد بود و شبکه‌های اجتماعی هم موجب کاهش امنیت در موبایل می‌شود.
۱۳۹۴/۱۲/۹ - ۹ : ۵۱
مارک زاکربرگ مدير عامل فيس بوک مي گويد با مهاجران به عنوان گروهي از مردم برخورد مي‌کند که بايد از آنها در برابر اظهارنظرهاي تنفربرانگيز در فضاي مجازي محافظت شود.
۱۳۹۴/۱۲/۸ - ۱۹ : ۴۸
کاربران نرم افزارها و پیام رسان های موبایلی باید با حساسیت و دقت بسیار زیادی از حریم شخصی خود حفاظت کنند.یکی از پرطرفدارترین این پیام رسان ها اپلیکیشن تلگرام است که در ادامه مطلب به چند ترفند امنیتی و کاربردی در این نرم افزار اشاره خواهیم داشت.
۱۳۹۴/۱۲/۶ - ۱۱ : ۶
امروز تیم توسعه دهندگان اپلیکیشن تلگرام در پستی رسمی اعلام کردند این برنامه که در سال 2013 آغاز به کار کرده بود به رقم 100 میلیون کاربر ماهانه فعال رسیده است. در اعلامیه این کمپانی آنده که روزانه 350000 کاربر جدید به تلگرام افزوده می شوند و هر روز بیش از 15 میلیارد پیام توسط تلگرام بین کاربران رد و بدل می شود. این اعداد و ارقام همچنین در سخنرانی پاول دوروف، موسس تلگرام در حاشیه نمایشگاه MWC 2016 نیز اعلام شد.
۱۳۹۴/۱۲/۵ - ۱۱ : ۵۲
شرکت سامسونگ در اقدامی غیرمنتظره از حضور مارک زاکربرگ، مدیرعامل فیس‌بوک در کنفرانس مطبوعاتی خود در کنگره جهانی موبایل استفاده کرد.
۱۳۹۴/۱۲/۴ - ۱۲ : ۱۳
شبکه‌های اجتماعی به عنوان ابزاری برای تسهیل ارتباطات نوین جهت برقراری روابط شخصی و حرفه‌ای شناخته‌ شده‌اند و از این حیث روزانه شاهد حضور چهره‌های معروفی در این عرصه هستیم که البته ممکن است ماسکی از چهره‌ آنها به صورت یک صیاد باشد.
۱۳۹۴/۱۲/۴ - ۱۱ : ۵۹
در پشتیبانی از چندحسابی‌ها فیس‌بوک هم دنباله‌روی اینستاگرام شد
آخرین نسخه آپدیت‌شده فیس‌بوک مسنجر که از وارد شدن با چند حساب پشتیبانی می‌کند، سرانجام رسید.
۱۳۹۴/۱۲/۳ - ۱۳ : ۲۷
سرمایه‌گذاری 110 میلیاردی چه زمانی جواب می‌دهد؟ شبکه‌های موبایلی در معرض فیلترینگ هوشمند
وزیر ارتباطات از اعمال فیلترینگ هوشمند برروی تمامی شبکه‌های اجتماعی خبر داده است.
۱۳۹۴/۱۲/۳ - ۱۱ : ۳۱
بی تردید رسانه های مجازی فضای جدیدی از فعالیت های انتخاباتی را ایجاد کرده اند که باید و نبایدهای آن نباید دور از نظر بماند.
۱۳۹۴/۱۲/۱ - ۱۱ : ۱۷
عضو کارگروه فیلترینگ گفت: فیلترینگ هوشمند اینستاگرام بر مبنای پردازش هوشمند تصویر، در بستر HTTP قابل اجرا بود اما بعد اینستاگرام بستر ارائه محتوای خود را به سرویس HTTPS که پروتکل VPN منتقل کرد و اکنون پروژه دیگر کار نمی‌کند.
۱۳۹۴/۱۲/۱ - ۱۰ : ۵۲
مبنای شکل گیری شبکه های اجتماعی تداعی کننده ضرب المثل معروف ((گربه برای رضای خدا موش نمیگیرد)) است.اما این سلطه گران عرصه مجازی چطور از اطلاعات ما برای درآمدزایی خود استفاده میکنند؟
۱۳۹۴/۱۱/۳۰ - ۱۶ : ۰
یک مطالعه تازه در دانشگاه کالیفرنیا نشان می دهد که میان استفاده از رسانه های اجتماعی و کم خوابی کاربران ارتباط وجود دارد.
۱۳۹۴/۱۱/۲۸ - ۱۹ : ۲۵
عضو کارگروه فیلترینگ با بیان اینکه به وابستگی مردم به تلگرام توجه داریم، گفت: اما اگر تلگرام به خواسته‌ موجه ایران تمکین نکند به سرنوشت شبکه‌هایی که هم فیلتر نشدند و هم حذف شدند دچار می‌شود که تاکنون تلگرام تا حدی به خواسته‌های ایران توجه کرده است.
۱۳۹۴/۱۱/۲۷ - ۱۰ : ۴۹
طرح اینترنت محدود و رایگان فیس بوک که در ماه های اخیر به جریان افتاده بود،چند روز پیش توسط رگولاتوری هند متوقف شد تا پایانی برای طرح بلندپروازانه این سلطان مجازی باشد.اما سوال اینجاست که دقیقا چرا این طرح از طرف مردم و دولت هند طرد شد؟
۱۳۹۴/۱۱/۲۵ - ۱۷ : ۱۳
آمار اقتصادی به روایت دبیر شورای عالی فضای مجازی فیروز آبادی: دشمن به دنبال بازار 16 هزار میلیارد تومانی ICT ایران است
دبیر شورای عالی فضای مجازی گفت: زمانی که وایبر فیلتر شد، مردم به به سراغ تلگرام رفتند و اگر تلگرام نیز فیلتر شود، به شبکه دیگری نقل مکان می کنند، بنابراین فیلترینگ شبکه های اجتماعی پاسخگو نیست.
۱۳۹۴/۱۱/۲۵ - ۱۱ : ۳۹
آرشيو خبر ها

نظرسنجي