سرویس فضاي مجازي
معاون محتوای مرکز ملی فضای مجازی کشور از سقوط 765 پله ای رتبه جهانی پیام رسان تلگرام پس از مسدود سازی در ایران و صعود پرشتاب رتبه جهانی پیام‌رسان‌های بومی خبر داد.
شبکه خصوصی مجازی که به آن VPN می‌گویند درواقع پیاده‌سازی شبکه خصوصی یک شرکت یا یک سازمان روی شبکه‌ای عمومی مانند اینترنت است.
۱۳۹۰/۱۰/۲۶ - ۱۰ : ۴۱
چند سال پیش، وعده تغییر شرایط دسترسی به اینترنت از طریق شبکه بی‌سیم و خدمات باند پهن کارامد و سریع در فواصل بی‌سابقه و قابل گسترش ارائه شد.
۱۳۹۰/۱۰/۱۸ - ۱۳ : ۳۶
یکی از جنبه هایی که سبب جذابیت وایمکس شده است، توانمندی آن در دستیابی بی سیم باند وسیع به تمامی بخش‌ها در یک شهر بزرگ و همچنین نواحی کوچک و یا دور از دسترس در تمامی دنیا است.
۱۳۹۰/۱۰/۱۷ - ۱۳ : ۳۳
در دهه‎های اخیر شاهد نقش به سزای توسعه فناوری و زیرساخت‎های ارتباطی در مسیر جهان به سوی مفاهیم و آرمان‎های اصیل دهکده جهانی بوده‎ایم.
۱۳۹۰/۱۰/۱۷ - ۱۳ : ۲۴
شبکه خصوصی مجازی که به آن VPN می‌گویند درواقع پیاده‌سازی شبکه خصوصی یک شرکت یا یک سازمان روی شبکه‌ای عمومی مانند اینترنت است.
۱۳۹۰/۱۰/۱۳ - ۱۲ : ۵۹
۱۳۹۰/۱۰/۱۱ - ۱۸ : ۳۵
شبکه‌های وایمکس هم اکنون 150 کشور جهان و نزدیک به یک میلیارد نفر را پوشش می‌دهند.
۱۳۹۰/۶/۲۲ - ۹ : ۳۳
در دنیای کنونی در بسیاری از موارد تجارت به سبک سنتی جای خود را به تجارت به سبک الکترونیکی داده و درآمد کلانی را نصیب کشورهای پیشرو در این نوع تجارت کرده است. لذا ضروری است تا به جهت سهیم شدن مردم کشورمان از این درآمدهای سرشار توجه بیشتری به توسعه تجارت الکترونیک در کشور به عمل آید.
۱۳۹۰/۶/۲۲ - ۹ : ۳۱
اگر چه به دلیل گسترش وسیع فناوری‌های DSL و کابل، آینده وایمکس ثابت تا حدی تحت‌الشعاع قرار گرفته است اما باید توجه داشت که حتی اگر وایمکس ثابت سهم بازار قابل توجهی را در مناطق مسکونی و شهری به دست نیاورد، صِرف حضور وایمکس به عنوان یک رقیب در بازار، می‌تواند باعث کاهش قیمت‌های اینترنت و دسترسی سلولار شود.
۱۳۹۰/۶/۲۲ - ۹ : ۳۰
بازار جهانی تجهیزات وایمکس به مرز 6.9 میلیارد دلار تا سال 2014 صعود خواهد کرد. بر اساس گزارش گروه اینفینیتی ریسرچ، سرمایه‌گذاری در طیف فاقد مجوز وایمکس یکی از عوامل کلیدی موثر در این میزان رشد بازار است.
۱۳۹۰/۶/۲۱ - ۱۳ : ۵
هر سال همزمان با فرا رسیدن 'روز خبرنگار'، رسانه ها مورد توجه مسوولان دولتی و مدیران بخش خصوصی قرار می گیرند و مراسم های مختلفی به همین مناسبت برپا می شود.
۱۳۹۰/۵/۱۷ - ۱۳ : ۲۰
سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی به واسطه وظیفه مهم و سرنوشت‌ساز تنظیم بازار خدمات ارتباطات و فناوری اطلاعات باید از جهات متعددی پاسخگوی مسایل طیف گسترده ای، از دولتی ها گرفته تا خصوصی ها باشد. به دلیل همین وظایف نیز این سازمان با فشارهای بیرونی مواجه بوده و هست، اما موضوع این نوشتار به مشکلی درون سازمانی و بدون دخالت عناصر بیرون از رگولاتوری باز می‌گردد.
۱۳۹۰/۴/۴ - ۱۲ : ۵۲
کندی سرعت اینترنت در کشور به خصوص در روزهای تعطیل در چند سال گذشته کاملا مشهود و غیر قابل انکار است. یکی از دلایلی که در این رابطه همیشه از سوی دولتمردان مطرح شده، بحث کم فروشی اینترنت از ناحیه بخش خصوصی فعال در این حوزه است و در مقابل فعالان این بخش نیز به دلیل برخی مصلحت اندیشی‌ها جسارت طرح واقعیت‌ها را ندارند.
۱۳۹۰/۳/۲۹ - ۹ : ۵۸
سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در هر کشوری به واسطه جایگاه قانونی اش عنوان فصل الخطاب در حوزه ارتباطات تلقی شده و مصوبات، ابلاغ ها و تذکرات آن لازم الاجراست.
۱۳۸۹/۱۱/۲۳ - ۱۰ : ۴۷
آرشيو خبر ها

نظرسنجي