سرویس فضاي مجازي
معاون محتوای مرکز ملی فضای مجازی کشور از سقوط 765 پله ای رتبه جهانی پیام رسان تلگرام پس از مسدود سازی در ایران و صعود پرشتاب رتبه جهانی پیام‌رسان‌های بومی خبر داد.
چرا برخى دوستان و اهالى ارتباطات از مسدود شدن تلگرام برآشفته‌اند و اين کار را بى اثر مى‌دانند؟!
۱۳۹۷/۱/۱۹ - ۱۳ : ۵۰
در پی حملات سایبری رخ داده در شب گذشته اعلام شد که هیچ دسترسی غیرمجازی به اطلاعات شهروندان اتفاق نیفتاده و این حملات شامل تجهیزات روتر و سوئیچ متعدد شرکت سیسکو بوده که تنظیمات این تجهیزات مورد حمله قرار گرفته و کلیه پیکربندی‌های این تجهیزات حذف گردیده است.
۱۳۹۷/۱/۱۸ - ۱۶ : ۳۴
دبير شوراي عالي فضاي مجازي با اشاره به اينکه تکنولوژي پردازش پيشرفته در حال جايگزيني تکنولوژي‌هاي جديد است، پيش‌بيني کرده که پول‌هاي مجازي عمر 10 ساله دارند و در اين مدت چيزي حدود 50 ميليارد دلار از کشور خارج مي‌شود.
۱۳۹۷/۱/۱۸ - ۱۶ : ۲۵
اپلیکیشن پیام‌رسان اسنپ چت قابلیت‌های جدیدی از جمله مکالمه تصویری گروهی را به سرویس‌های خود افزوده است.
۱۳۹۷/۱/۱۶ - ۱۷ : ۳۸
رئیس مرکز ملی فضای مجازی با بیان اینکه تلگرام در حال بلعیدن اقتصاد کشور است گفت تصمیم درباره این پیام‌رسان‌ را در زمان مناسب اعلام می‌کنیم.
۱۳۹۷/۱/۱۵ - ۲۱ : ۵۷
در حالیکه روز گذشته یکی از کارشناسان امنیت اطلاعات کشورمان باگ مهمی از پیام‌رسان سروش را کشف کرد که به فاصله چند ساعت از وی قدردانی شد.
۱۳۹۷/۱/۱۵ - ۲۱ : ۴۱
علاءالدين بروجردي رئيس کميسيون امنيت ملي مجلس، زمان خداحافظي با پيام‌رسان تلگرام در ايران را اعلام کرد.
۱۳۹۷/۱/۱۳ - ۰ : ۳
بسياري از پژوهشگران بر اين باورند که استفاده از شبکه‌هاي اجتماعي، کاربران جوان و تنها را منزوي‌تر و افسرده‌تر مي‌کنند.
۱۳۹۶/۱۲/۲۷ - ۱۴ : ۴۹
عضو هیئت عامل سازمان فناوری اطلاعات با اشاره به سازوکارهای عملیاتی اپراتورهای اینترنت کودکان گفت: به دنبال این هستیم تا در فروردین‌ سال آینده 1397 تلگرام کودکان را هم راه‌اندازی کنیم.
۱۳۹۶/۱۲/۲۷ - ۱۴ : ۴۳
دبير کارگروه تعيين مصاديق محتواي مجرمانه اعلام کرد: با تمهيداتي که به عمل آمده و در حال انجام است، ان‌شاء‌الله به‌زودي زود شاهد تحولي عظيم در خصوص نجات فضاي مجازي کشور از سلطه و نفوذ برخي از شبکه‌هاي اجتماعي بيگانه و مهاجرت مردم از شبکه‌هاي خارجي به شبکه‌هاي داخلي خواهيم بود.
۱۳۹۶/۱۲/۲۶ - ۱۰ : ۵۲
فرمانده بسیج وزارت ارتباطات گفت: بیش از 180 هزار خانواده ایرانی از تلگرام کسب درآمد مستقیم با گردش مالی چند ده میلیارد تومانی دارند. باید اپلیکیشین‌های داخلی را برای روزی که مدیریت تلگرام به ایران سرویس نداد، تقویت کنیم.
۱۳۹۶/۱۲/۱۸ - ۲۱ : ۱۶
اینستاگرام بی‌شک محبوب‌ترین شبکه اجتماعی سالهای اخیر است و داشتن فالوئر بالا نیز از دغدغه همیشگی کاربران در اینستاگرام بوده‌است. اما برای داشتن فالوئر بالا و واقعی باید چه کاری انجام داد؟
۱۳۹۶/۱۲/۱۶ - ۱۲ : ۵۸
پیام رسان واتس اپ با ارتقای یک ویژگی به کاربران خود اجازه می دهد تا 68 دقیقه پس از ارسال پیام آن را پاک کنند.
۱۳۹۶/۱۲/۱۳ - ۱۶ : ۵۹
جدا از موضوع امنيت، بي‌اعتمادي يا نقض حريم خصوصي، اين سوال وجود دارد که آيا کيفيت و نوع طراحي اپليکيشن‌هاي ايراني هم باعث دلزدگي مردم از آن‌ها شده است؟
۱۳۹۶/۱۲/۱۲ - ۹ : ۳۶
گزارش‌هاي منتشر شده حاکي از آن است که اينستاگرام احتمالا در آينده‌اي نزديک به تماس‌هاي صوتي و تصويري مجهز خواهد شد.
۱۳۹۶/۱۲/۱۱ - ۱۲ : ۴۷
اينترنت، در کنار همه مزايايي که دارد ممکن است به دليل استفاده نادرست، منشأ مشکلاتي نيز شود که خودافشايي بي‌حدوحصر، جزو آن موارد است. محققان کشورمان در مطالعه‌اي پژوهشي، نقش شناخت عوامل رواني را در پيش‌بيني افرادي که در معرض چنين خطري هستند، بررسي کرده‌اند.
۱۳۹۶/۱۲/۷ - ۱۵ : ۱۱
آرشيو خبر ها

نظرسنجي