سرویس فضاي مجازي
معاون محتوای مرکز ملی فضای مجازی کشور از سقوط 765 پله ای رتبه جهانی پیام رسان تلگرام پس از مسدود سازی در ایران و صعود پرشتاب رتبه جهانی پیام‌رسان‌های بومی خبر داد.
مديرعامل شرکت مخابرات ايران با اشاره به اهميت استفاده و حمايت از کالاهاي ايراني خاطرنشان کرد: آماده هرگونه همکاري و انعقاد قرارداد با شرکت‌هاي پيام‌رسان داخلي به‌منظور ارائه سرويس‌ها و خدمات مخابراتي هستيم.
۱۳۹۷/۲/۱۱ - ۱۴ : ۳۵
در پی ابلاغ دستور قضایی مبنی بر مسدودسازی پیام رسان تلگرام، از ساعاتی پیش این پیام رسان از دسترس کاربران خارج شد.
۱۳۹۷/۲/۱۱ - ۱۴ : ۷
مايکروسافت به تازگي اپليکيشن پيام‌رسان تصويري اسکايپ را به منظور بهبود استفاده کاربران اندرويدي به‌روزرساني کرده است.
۱۳۹۷/۲/۹ - ۱۵ : ۱۱
ابتکار بزرگي است وقتي کسب و کارها براي افزايش کمک‌هاي خيريه و آگاهي مردم از يک مراسم خيريه و يا بلاي طبيعي استفاده مي‌کنند، اما گاهي سوءاستفاده کردن از اين حوادث باعث بدنامي و کاهش اعتماد مشتريان مي‌شود.
۱۳۹۷/۲/۹ - ۱۵ : ۴
اينستاگرام در حال توسعه قابليت‌هاي جديدي براي اين شبکه اجتماعي است که به کاربران اجازه مي‌دهد پست‌هاي مزاحم برخي از مخاطبان خود را نبينند.
۱۳۹۷/۲/۸ - ۱۳ : ۵۳
آذري جهرمي در حاشيه مراسم روز جهاني دختران در ICT : تبيين مفهوم صوت و تصوير فراگير بايد در شوراي عالي فضاي مجازي انجام شود
وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات درباره موضوع صوت و تصوير فراگير گفت : موضوع مهم در اين حوزه تعريف صوت و تصوير فراگير است که مرجع تعيين اين تعريف شوراي عالي فضاي مجازي است.
۱۳۹۷/۲/۵ - ۱۴ : ۲۵
مدير پيام رسان ايتا گفت: براي مهاجرت از تلگرام به ساده‌ترين شکل ممکن، به عمد پيام رساني کاملا شبيه تلگرام بدون حتي يک ويرگول کدنويسي تکراري طراحي کرده‌ايم که حتي تغييري در شرايط تبليغ در کانال‌ ها ايجاد نشده و براي کاربراني که اينترنت را با تلگرام تجربه کرده‌اند نيز آسان است.
۱۳۹۷/۲/۳ - ۱۴ : ۵۹
وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات در واکنش به طرح پيشنهادي کميسيون فرهنگي مجلس در انحصار صدور مجوز و مقررات صوت و تصوير در فضاي مجازي براي صداوسيما تصريح کرد، يکي از پيامدهاي اين انحصار توقف رشد توليد محتوا در شبکه ملي اطلاعات است.
۱۳۹۷/۲/۳ - ۱۴ : ۳۷
مديرعامل شرکت ارتباطات زيرساخت با اشاره به اينکه يک دهم از خط انتقال و ديتاي کشور متکي به استان خراسان رضوي است، گفت: استراتژي شرکت ارتباطات زيرساخت اين است که فعاليت‌هاي ارتباطي را انحصاري نکند تا خدمات با کيفيت و قيمت ارزان ارايه شود.
۱۳۹۷/۲/۱ - ۱۱ : ۲۹
معاون دادستان کل در امور فضاي مجازي مطرح کرد شروط ادامه فعاليت پيام‌ رسان‌هاي خارجي در ايران
دبير کارگروه تعيين مصاديق محتواي مجرمانه گفت: اگر پيام رسان خارجي فعال در ايران دستور مقام قضايي را در خصوص حذف محتواي مجرمانه در کانال‌ها و صفحه‌هاي عمومي اجرا نکند، مسئول است.
۱۳۹۷/۱/۲۹ - ۱۱ : ۵۱
رئیس مرکز سواد فضای مجازی سازمان سراج گفت: افرادی که بیش از ۸ ساعت از فضای مجازی استفاده می‌کنند دچار اعتیاد هستند؛ اعتیادی که در افراد بزرگسال بیشتر دیده می‌شود.
۱۳۹۷/۱/۲۸ - ۱۵ : ۳۱
مرکز ملي فضاي مجازي در اطلاعيه اي درباره سخنان دبير شوراي عالي فضاي مجازي توضيحاتي ارائه داد.
۱۳۹۷/۱/۲۷ - ۲۰ : ۲
مدیر پیام‌رسان سروش با اشاره به 5 میلیونی شدن اعضای این پیام رسان از به روزرسانی زیرساخت‌های آن برای ارائه خدمات باکیفیت‌تر خبر داد.
۱۳۹۷/۱/۲۶ - ۸ : ۵۳
آغاز اعتماد به فناوری داخلی 5 پیام رسان بومی نمره قبولی گرفتند
5 پپام رسان بومی بعد از یک سال ارزیابی مستمر مرکز ملی فضای مجازی، نمره قبولی کسب کردند تا جایگزین مناسبی برای پیام رسان های خارجی و سرویس دهی به میلیون ها ایرانی باشند.
۱۳۹۷/۱/۲۲ - ۷ : ۲۷
معاون فناوری رئیس جمهور با بیان اینکه 6 پیامرسان داخلی که فعال شده اند، استارتاپ هستند، گفت: ارائه خدمات تماس صوتی و بانکی مزیت این پیام رسانها نسبت به نمونه خارجی است.
۱۳۹۷/۱/۲۲ - ۷ : ۲۱
پيام‌ رسان تلگرام گزينه حذف حساب کاربري به صورت پيش‌فرض ندارد و براي حذف حساب خود بايد ابتدا وارد سايت تلگرام شده و از طريق وب‌سايت اقدام به حذف حساب کاربري (اکانت) تلگرام خود کنيد.
۱۳۹۷/۱/۱۹ - ۱۶ : ۹
آرشيو خبر ها

نظرسنجي