سرویس فضاي مجازي
معاون محتوای مرکز ملی فضای مجازی کشور از سقوط 765 پله ای رتبه جهانی پیام رسان تلگرام پس از مسدود سازی در ایران و صعود پرشتاب رتبه جهانی پیام‌رسان‌های بومی خبر داد.
توييتر در حال آزمايش نسخه‌اي از برنامه موبايلي خود براي استفاده کاربراني است که به اينترنت پرسرعت دسترسي ندارند.
۱۳۹۶/۷/۳ - ۵ : ۱۱
بر اساس گزارش‌هاي منتشر شده، عربستان سعودي بدنبال ملغي کردن ممنوعيت استفاده و برقراري تماس از طريق اپليکيشن‌هايي نظير اسکايپ، فيس بوک مسنجر، واتس اپ و وايبر است.
۱۳۹۶/۷/۱ - ۱۴ : ۱۰
مارک زاکربرگ مدیرعامل فیس‌بوک می‌گوید این شرکت دیگر آگهی‌های سیاسی غیرشفاف را منتشر نمی‌کند و تلاش می‌کند تمام این تبلیغات قابل ردگیری باشند.
۱۳۹۶/۷/۱ - ۱۴ : ۷
وزير ارتباطات عنوان کرد : حاکميت در فضاي مجازي نسبت به گذشته تغيير کرده است و امروزه در اين فضا با ارايه خدمت مي توان مديريت کرد.
۱۳۹۶/۶/۳۱ - ۲۰ : ۵۶
گزارش های جدید نشان می دهد توییتر در کمتر از دو سال گذشته حدود یک میلیون حساب کاربری را حذف کرده است.
۱۳۹۶/۶/۳۰ - ۱۵ : ۳۹
شبکه‌هاي اجتماعي نظير گوگل، فيس بوک و توييتر به گفته نخست وزير انگلستان، موظف خواهند بود از پخش محتواي تروريستي جلوگيري بعمل بياورند در غير اينصورت بايد منتظر جريمه‌هاي سنگيني باشند.
۱۳۹۶/۶/۳۰ - ۱۴ : ۵۱
وزير ارتباطات با تاکيد بر اينکه بيش از 17 درصد فارغ‌التحصيلان دانشگاهي به صورت مستقيم و غير مستقيم در فضاي مجازي مشغول کار هستند، گفت: ظرفيت‌هاي خوبي براي اشتغال فارغ التحصيلان در عرصه ارتباطات و فناوري اطلاعات وجود دارد.
۱۳۹۶/۶/۲۹ - ۱۳ : ۰
جیمیل سرانجام قابلیت تبدیل شماره‌های همراه و آدرس‌ها به لینک را به خدمات پست الکترونیک مذکور افزود.
۱۳۹۶/۶/۲۸ - ۱۲ : ۵۲
اپلیکیشن واتس اپ در نسخه به‌روزرسانی شده خود قابلیت جدیدی را اضافه کرده است که به کاربران اجازه می‌دهد پیام‌ها و محتوای ناخواسته را از حافظه گوشی خود حذف کنند.
۱۳۹۶/۶/۲۸ - ۱۲ : ۵۰
رييس مرکز افکارسنجي دانشجويان ايران خبر داد تلگرام، محبوب‌ترين پيام‌رسان ايراني‌ها
رييس مرکز افکارسنجي دانشجويان ايران(ايسپا) گفت: پيامرسان تلگرام با 58 درصد محبوبيت در ايران بر سکوي نخست ايستاده است.
۱۳۹۶/۶/۲۵ - ۲۲ : ۴۲
وزير ارتباطات درباره اختلال سرويس لايو پخش زنده اينستاگرام گفت: مخالفتي با اين سرويس در کشور وجود ندارد و به هيچ عنوان در اين سرويس اختلال ايجاد نکرده‌ايم.
۱۳۹۶/۶/۲۳ - ۲۳ : ۷
برايان اکتون يکي از موسسان شرکت واتس اپ که سرانجام توسط فيس بوک خريداري شد، اين مجموعه را ترک مي کند تا يک بنياد جديد تاسيس کند.
۱۳۹۶/۶/۲۳ - ۲۲ : ۵۵
وزیر جوان ارتباطات و فناوری اطلاعات کشورمان اخیرا تصمیم به فعالیت در شبکه‌های اجتماعی بومی و حمایت از آنها گرفته که همین منجر به دعوت از وی برای عضویت در شبکه‌ای با 600 هزار عضو شد و وی هم پذیرفت.
۱۳۹۶/۶/۲۳ - ۲۲ : ۵۰
وزير ارتباطات با هدف حمايت از شبکه هاي اجتماعي داخلي ، صفحات شخصي خود را در اين شبکه ها، راه اندازي کرد.
۱۳۹۶/۶/۲۲ - ۲۲ : ۵۹
يک کارشناس به نقش مهم سيستم‌هاي رايانش ابري در ارائه اطلاعات امن و قابل بازيابي به مشترکان اشاره کرد و گفت که نرم‌افزارهاي اينستاگرام و تلگرام نيز از همين سيستم استفاده مي‌کنند.
۱۳۹۶/۶/۲۲ - ۱۰ : ۳۶
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: در حال پیگیری رفع فیلتر توییتر هستیم و این موضوع در سراسر کشور در حال بررسی است.
۱۳۹۶/۶/۲۰ - ۲۲ : ۴۹
آرشيو خبر ها

نظرسنجي