سرویس تلفن همراه
در شرایطی که قیمت گوشی تلفن همراه پس از روند افزایشی ماه‌های گذشته، در هفته گذشته با کاهش روبرو بود رئیس اتحادیه فروشندگان تلفن همراه اعلام کرد که اگر 600هزار دستگاه گوشی توقیف شده توسط سازمان حمایت قیمت‌گذاری شود و از سوی دیگر ارز نیمایی برای واردات این محصول تامین شود، قیمت موبایل تا 40 درصد کاهش خواهد یافت.
رئیس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای با اشاره به جبران حاشیه سود اپراتورهای موبایل در بخش صوت به‌جای اینترنت، تاکید کرد: اگر تعرفه‌ صوت موبایل واقعی شود و کاهش پیدا کند، تعرفه اینترنت هم واقعی خواهد شد.
۱۳۹۷/۵/۳ - ۱۰ : ۱۹
ایرانسل برای حجاج سال 97 اینترنت رایگان و 4 بسته اینترنت با قیمت‌های مقرون به صرفه ارائه کرده و هزینه مکالمه و پیام کوتاه را نیز کاهش داده است.
۱۳۹۷/۵/۳ - ۱۰ : ۱۰
با آغاز مراسم حج تمتع و به منظور ارائه خدمات مناسب به حجاج همراه اولی، از روز سه‌شنبه ۲ مرداد در تمامی اپراتورهای کشور عربستان، تعرفه مکالمه ۲۰ درصد و تعرفه پیامک و اینترنت همراه ۸۰ درصد کاهش یافت.
۱۳۹۷/۵/۳ - ۱۰ : ۲
پس از واردات تعدادی گوشی با ارز دولتی 4200 تومانی، اکنون اعلام شده گوشی‌هایی که قیمتی بالاتر از 300دلار داشته باشند، در گروه سوم کالاهای وارداتی جای می‌گیرند که ارز اختصاصی به آن‌ها 7500تومان است.
۱۳۹۷/۴/۳۱ - ۲۲ : ۳
رئیس سازمان تنظیم مقررات خبر داد؛ مسدود شدن 30هزار سیم‌کارت به دلیل مزاحمت پیامکی
رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی از مسدودسازی 30هزار سیم‌کارت به دلیل مزاحمت پیامکی خبر داد و گفت: طی سه ماه گذشته با 30هزار سیم‌کارت شخصی ارسال‌کننده پیامک تبلیغاتی برخورد شد.
۱۳۹۷/۴/۳۰ - ۱۹ : ۴۸
در پی دستور اعلام سامانه رجیستری مبنی بر آغاز قطع گوشی های مسافری فاقد شرایط از روز گذشته، وزیر ارتباطات، دستور وصل مجدد گوشی‌های مسافری را تا پایان امروز صادر کرد.
۱۳۹۷/۴/۲۷ - ۱۳ : ۲
در حالي که پس از افشاگري فارس از وقوع تخلف اساسي در سامانه ثبت گوشي مسافري، سرانجام گمرک در صدد برخورد با تخلف و قطع گوشي‌هاي متخلف برآمد اما وزير ارتباطات با امتيازي دوباره به متخلفان، گوشي هاي قطع شده را وصل کرد.
۱۳۹۷/۴/۲۷ - ۱۲ : ۵۶
وزیر ارتباطات در حاشیه جلسه دولت خبر داد آخرین تصمیمات از نحوه تخصیص ارز برای بازار تلفن همراه
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به اقدامات این وزارتخانه برای تثبیت قیمت در بازار تلفن همراه، اظهار کرد: بر اساس اعلام تصمیم نهایی از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت مبنی بر تامین ارز گوشی‌های تلفن همراه با قیمت زیر 300دلار از گروه دو، مقداری تکلیف بازار تلفن همراه روشن خواهد شد.
۱۳۹۷/۴/۲۷ - ۱۲ : ۵۱
رييس سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديويي: قاچاق گوشي نزديک به صفر شد/ گوشي‌هاي وارداتي رهگيري مي‌شوند
رييس سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديويي درباره راهکارهاي جلوگيري از احتمال احتکار گوشي‌هايي که با ارز دولتي وارد شده‌اند، از رهگيري گوشي در فرآيند واردات از گمرک تا عرضه خبر داد.
۱۳۹۷/۴/۲۶ - ۱۳ : ۱۳
اگر مي‌خواهيد بدانيد چه تعداد سيم‌کارت به نام شماست يا از ساير سرويس‌هاي مخابراتي که با کد ملي شما ثبت شده مطلع شويد، مي‌توانيد با استفاده از سامانه‌اي که رگولاتوري راه‌اندازي کرده به اين کار اقدام کنيد، تا از سوءاستفاده‌هاي احتمالي جلوگيري شود.
۱۳۹۷/۴/۲۵ - ۱۵ : ۲۸
قرار بود سامانه اظهارنامه گمرکي گوشي مسافري تنها براي مسافران باشد و هر مسافر بتواند در سال يک دستگاه با معافيت 80 دلاري وارد کند اما اکنون محموله‌هاي بزرگ از اين راه وارد و به نام گوشي با گارانتي‌ اينترنشنال عرضه شده اند.
۱۳۹۷/۴/۲۲ - ۱۸ : ۲۴
وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات در شيراز گفت: براي تعديل بهاي گوشي تلفن همراه بايد گوشي هاي توفيق شده وارد بازار مي شود تا قيمت به وضعيت رضايتبخش نزديک شود.
۱۳۹۷/۴/۲۱ - ۱۱ : ۵۷
پرداخت WAP، يک روش پرداخت موبايل است که هزينه‌ها را به صورت مستقيم به قبض تلفن همراه کاربر منتقل مي‌کند به نحوي که کاربر نيازي به ثبت کارت بانکي يا تعيين اطلاعات ورود به حساب کاربري ندارد؛ تروجان‌ها با سوءاستفاده از اين قابليت مي‌توانند مبالغي را از کاربران به سرقت ببرند.
۱۳۹۷/۴/۱۹ - ۱۵ : ۱۴
معاون نظارت و اعمال مقررات سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديويي، گفت: اپراتورهاي تلفن همراه موظف هستند درباره ماهيت پيامک هاي جعلي مربوط به خدمات ارزش افزوده به همه مشترکان اطلاع رساني کنند.
۱۳۹۷/۴/۱۷ - ۱۸ : ۴۶
با اعلام وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات مبني بر جبران زيان افرادي که با گران‌فروشي مواجه شده‌اند، فروشندگان و خريداران از اين پس بايد نسبت به فاکتورهاي رسمي حساس باشند تا بتوانند با استناد به اين فاکتورها مشکلات مربوطه را پيگيري کنند.
۱۳۹۷/۴/۱۶ - ۱۶ : ۴۶
هرج و مرج در بازار موبايل استنکاف از فروش به بهانه هاي واهي
با آشکار شدن قيمت‌هاي واقعي گوشي تلفن همراه پس از انتشار فهرست واردکنندگان با ارز دولتي، برخي فروشندگان به اميد گران‌تر شدن گوشي از فروش آن خودداري مي‌کنند.
۱۳۹۷/۴/۱۵ - ۱۳ : ۲۶
آرشيو خبر ها

نظرسنجي