سرویس تلفن همراه
محققان امنيت سايبري به‌تازگي دريافته‌اند که برخي از گوشي‌هاي هوشمند با برندهاي مختلف بيشتر مورد هجوم حملات بدافزاري قرار گرفته‌اند و اطلاعات کاربرانشان را به مخاطره انداخته‌اند.
مدیر عامل رایتل از بهره‌­مندی مشترکان تهرانی این اپراتور از خدمات ۴G در سراسر این کلان­شهر خبر داد.
۱۳۹۶/۸/۱۰ - ۱۴ : ۴۴
پیش‌بینی تقاضای بالا برای‌ آیفون X توسط وال‌استریت، منجر به افزایش ارزش سهام اپل در تالارهای بورس شد.
۱۳۹۶/۸/۹ - ۱۵ : ۲
سخنگوی طرح رجیستری با اشاره به اینکه گوشی موبایل «اپل۱۰» قاچاق به حساب می‌آید،گفت: این گوشی طی هفته‌های آینده نمی‌تواند از شبکه اپراتوری سرویس دریافت کند.
۱۳۹۶/۸/۹ - ۱۴ : ۴۱
در شرایطی که آغاز طرح رجیستری تلفن همراه راهی را برای منفعت‌طلبان باز کرد که قیمت گوشی‌ها را با توجیه رجیستر کردن آنها افزایش دهند، فروشگاه‌های اینترنتی که نظارت قانونی روی آنها انجام می‌شود، از افزایش قیمت جلوگیری کرده تا به از بین بردن حباب قیمتی که وزیر ارتباطات هم به آن اشاره کرد، کمک کنند.
۱۳۹۶/۸/۷ - ۱۲ : ۲۲
وزير ارتباطات با بيان اينکه صداوسيما نسبت به پيام رسان‌ها و اپليکيشن‌هاي بومي رفتار عادلانه اي ندارد گفت: صداوسيما در برخي موارد حتي به تبليغ اپليکيشن‌ها و پيام رسان‌هاي خارجي مي‌پردازد اما نام بردن از شرکت‌هاي داخلي اين حوزه را تبليغ مي‌دانند.
۱۳۹۶/۸/۷ - ۱۲ : ۱۴
شرکت اپل ادعای بسیاری از رسانه ها مبنی بر کاهش کیفیت قابلیت تشخیص چهره یا فیس آی دی آیفون ۱۰ به دلیل تسریع در تولید آن را تکذیب کرد.
۱۳۹۶/۸/۶ - ۱۷ : ۲۳
با آغاز طرح رجیستری این سؤال بارها مطرح می‌شود که تکلیف گوشی مسافرانی که قصد اقامت در ایران را دارند در رجیستری چیست؟ بنابر اطلاعات رسمی دو حالت برای گوشی مسافران در این طرح در نظر گرفته شده است.
۱۳۹۶/۸/۴ - ۱۲ : ۱۷
هر کدام از زواياي اجرا شدن يا نشدن رجيستري گوشي‌هاي همراه مشکلاتي را به همراه دارد؛ در حالي که مسوولان از زيان‌هاي واردشده به دولت به دليل حجم اعظم گوشي‌هاي قاچاق مي‌گويند و راه چاره را رجيستري مي‌دانند، اجراي اين طرح که در ابتدا با افزايش قيمت هرچند حبابي گوشي همراه بود، با خريد گوشي‌هاي بازشده و رجيسترشده‌ي با قيمت آک‌بند، تضييع حقوق مصرف‌کننده را نيز به همراه دارد.
۱۳۹۶/۸/۳ - ۲۰ : ۲۰
مشترکان ایرانسل می‌توانند در سفر به 42 کشور جهان از سرویس رومینگ نسل چهار (LTE) استفاده کنند.
۱۳۹۶/۸/۳ - ۲۰ : ۸
در حاليکه از چند روز گذشته طرح رجيستري تلفن همراه آغاز شده است، برخي شرايط و راه‌هايي براي سودجويان از اين طرح فراهم شده که دودش به چشم خريداران مي‌رود، چراکه در اين ميان فروشندگان براي جلوگيري از ضرر گوشي‌هاي موجود در انبارها، گوشي‌هاي نو را از بسته‌بندي آن خارج و با انداختن سيم‌کارت، گوشي را فعال مي‌کنند که اين امر خود نه تنها دست بردن در کالاي نو است، بلکه زمينه برخي سودجويي‌ها همچون جابجايي گوشي‌هاي نو با کارکرده، تغيير لوازم جانبي آن با نمونه‌هاي فرعي و حتي دست دوم را فراهم کرده که حق مصرف‌کننده را ضايع مي‌کند.
۱۳۹۶/۸/۲ - ۲۱ : ۴۵
با آغاز طرح رجيستري اين سؤال بارها مطرح مي‌شود که تکليف گوشي‌هايي که فعال نشده چيست؟ بنابر اعلام کميته رجيستري، فعلاً تا زماني که مدل‌هاي منتخب براي آغاز اعمال محدوديت‌ها اعلام نشده‌اند تمامي گوشي‌هاي جديد مانند سابق فعال مي‌شوند.
۱۳۹۶/۸/۲ - ۱۷ : ۱
مسئولان متروي شهر نيويورک به منظور مدرن سازي خطوط مترو به دنبال حذف کارت هاي اعتباري براي پرداخت هزينه استفاده از آن هستند.
۱۳۹۶/۸/۲ - ۱۶ : ۵۵
پس از اجرایی شدن طرح رجیستری تلفن همراه ابهاماتی درباره چگونگی تشخیص قاچاق بودن یا نبودن آنها به وجود آمد که نایب رئیس اتاق اصناف ایران اعلام کرد: با ارسال کد 15 رقمی IMEI به سامانه پیامکی مشخص شده، می‌توان از این موضوع اطمینان حاصل کرد. البته گوشی‌های فعال شده تا 28 مهرماه امسال (حتی اگر به صورت قاچاق وارد شده باشند) مشکلی برای مصرف‌کننده‌ نخواهند داشت.
۱۳۹۶/۸/۱ - ۲۰ : ۲۴
در حالي که طرح رجيستري گوشي‌هاي همراه براي صيانت از حقوق مصرف کننده و جلوگيري از قاچاق در حال اجراي نهايي است و به طور طبيعي بايد با کمترين هزينه براي مصرف کننده انجام شود، در اولين گام پس از اجرا، قيمت‌ها از حدود متعارف گذشتند و در مواردي نيز عرضه کنندگان گوشي‌هاي قاچاق، راه‌هايي براي دور زدن طرح رجيستري براي کالاهاي قاچاق موجودشان پيدا کردند.
۱۳۹۶/۸/۱ - ۱۶ : ۱۲
وزیر ارتباطات گفت: افزایش قیمت‌ها در بازار گوشی موبایل با آغاز رجیستری حباب است و بهترین پاسخ به این موضوع، عدم خرید گوشی برای تنظیم بازار است.
۱۳۹۶/۷/۳۰ - ۱۲ : ۴۶
وزیر ارتباطات از رفع اشکال سامانه ۱۹۵ برای ارسال شکایت پیامکی از سیم کارت مزاحم شخصی خبر داد و افزود: به دلیل پیکره بندی اشتباه در این سامانه از مردم هزینه کسر می‌شد که به آنان بازگردانده خواهد.
۱۳۹۶/۷/۲۹ - ۲۳ : ۸
آرشيو خبر ها

نظرسنجي