سرویس فناوري‌هاي نوين
اپليکيشن پرطرفدار پخش محتواي VLC در آينده اي نزديک به قابليت جديد ايرپلي اپل مجهز مي‌شود که به کاربران اجازه مي‌دهد آيفون خود را به تلويزيون‌هاي هوشمند اپل متصل کنند.
در حالي که ابزار مبتني بر فناوري واقعيت مجازي تنها حس حضور در يک دنياي سه بعدي را به مخاطب القا مي کند، يک شرکت نوپا بر روي جنبه هاي حسي اين فناوري متمرکز شده است.
۱۳۹۶/۴/۱۲ - ۱۳ : ۵۲
اينستاگرام قابليت جديد« فقط دوستان» را اضافه کرده است. به اين ترتيب فقط فالوورهايي که کاربر تعيين مي کند مي توانند پست ها و استوري هاي او را تماشا کنند.
۱۳۹۶/۴/۶ - ۱۴ : ۲۶
تجربه نخستين استفاده از فناوري تلويزيون در صفحه‌نمايش موبايل و نخستين گوشي مجهز به جديدترين پردازنده اسنپ دراگون دو محصول نوآورانه‌اي است که در بازار گوشي موبايل عرضه شده است.
۱۳۹۶/۴/۴ - ۰ : ۸
رئیس جمهور از بزرگترین «سامانه تلویزیون تعاملی» و «سامانه آموزش الکترونیکی» اصناف کشور که با همکاری همراه اول راه اندازی شده است، رونمایی کرد.
۱۳۹۶/۴/۳ - ۱۳ : ۱۲
از سوي پژوهشگران دانشگاه صنعتي شريف نرم‌افزار تايپ گفتاري زبان فارسي بر اساس فناوري تشخيص گفتار از گوينده فارسي عرضه ‌شد که قادر به تشخيص لهجه و لحن و ايجاد پروفايل شخصي براي تمامي کاربران نرم‌افزار است.
۱۳۹۶/۳/۱۷ - ۸ : ۵۹
محققان امکان عجيبي را فراهم کرده اند که طي آن مي توان با استفاده از امواج واي فاي اقدام به تصويربرداري از افراد آن سوي ديوار کرد.
۱۳۹۶/۳/۳ - ۱۶ : ۴۱
استفاده از هوش مصنوعي براي طراحي نرم افزارها و برنامه‌هاي مختلف روز به روز در حال افزايش است و رنگي کردن عکس‌هاي سياه و سفيد نيز به همين شيوه قابل انجام است.
۱۳۹۶/۲/۳۱ - ۱۵ : ۵۴
بدافزار باجگير که به سيستم هاي کشورهاي همجوار حملات گسترده اي انجام داده است، توسط ضدباجگير بومي پادويش شناسايي شد و به سيستم‌هايي که از اين آنتي ويروس استفاده مي‌کنند آسيبي نرسيد.
۱۳۹۶/۲/۲۷ - ۱۴ : ۵۳
امروزه با پيشرفت فناوري براي پي بردن به اينکه چه کسي پشت درب منزل ايستاده، نيازي به حضور در خانه نداريد و مي توانيد اين کار را از هر نقطه از جهان انجام دهيد.
۱۳۹۶/۲/۲۰ - ۱۴ : ۱۲
اطلاعيه مايکروسافت به کاربران غيرمتخصص: ويندوز 10 به روزشده را نصب نکنيد
مايکروسافت نسخه به روزشده تازه اي از ويندوز 10 موسوم به Windows 10 Creators Update را عرضه کرده، اما از برخي کاربران خواسته آن را بارگذاري و نصب نکنند.
۱۳۹۶/۲/۱۰ - ۱۴ : ۳
کاربران گوشی اندرویدی از این پس به راحتی می‌توانند با دوربین ارزان قیمت و به اندازه توپ گلف عکس‌های 360 درجه تهیه کنند.
۱۳۹۶/۲/۹ - ۰ : ۱۷
امروزه محبوبيت تلويزيون هاي HDR روز به روز در حال افزايش است، اما دو شرکت سامسونگ و آمازون با همکاري يکديگر اين استاندارد را ارتقا بخشيده اند.
۱۳۹۶/۲/۳ - ۱۵ : ۲۷
سامسونگ ابزاري به نام DeX طراحي کرده که با استفاده از آن مي توان گوشي هاي گلکسي اس 8 و اس 8 پلاس را به رايانه هاي روميزي براي انجام امور شخصي و اداري مبدل کرد.
۱۳۹۶/۱/۳۰ - ۲۱ : ۱۷
به زودي افراد مي توانند با استفاده از چراغ هاي محل اطرافشان به اينترنت دسترسي يابند. اين فناوري که «لاي فاي» ناميده مي شود اينترنت را به وسيله فرکانس نور منتقل مي کند.
۱۳۹۶/۱/۲۱ - ۱۱ : ۲۱
يک شرکت حوزه فناوري به وسيله هوش مصنوعي و ماشين يادگيري به کاربران کمک مي کند عکس پرتره اي ايده آل از خود بگيرند.
۱۳۹۶/۱/۱۹ - ۱۲ : ۵۱
اگر چه تا به حال براي کنترل تلفن همراه خود به حداقل يکي از دستهايتان نياز داشته ايد، اما به زودي با استفاده از هدفون و تغيير حالت چهره مي توانيد اين کار را انجام دهيد.
۱۳۹۶/۱/۱۹ - ۱۲ : ۴۶
آرشيو خبر ها

نظرسنجي