سرویس اينترنت
دبير سنديکاي صنعت مخابرات با بيان اين که درآمدزايي اپراتورهاي موبايل از بخش صوت موجب شده بسته‌هاي اينترنتي را زيرقيمت عرضه کنند، گفت: مسوولان معتقدند باوجود تورم هم بايد قيمت‌هاي ارتباطي کم شود و براي اين کار بايد در پرداخت‌هاي مردم از جمله قبض موبايل، صورت‌حساب اينترنت و تلفن ثابت، جابه‌جايي صورت گيرد.
سوءاستفاده از شبکه‌هاي واي فاي خانگي توسط برخي از همسايگان، اتفاقي است که با استفاده از ناآگاهي برخي شهروندان شيوع پيدا کرده است؛ موضوعي که با رعايت يکسري اصول ساده مي‌توان از آن جلوگيري کرد.
۱۳۹۷/۱/۳۱ - ۱۳ : ۵
نخستين کلينيک سلامت ذهن فضاي مجازي با محوريت ترک اعتياد به فضاي مجازي در تهران راه اندازي شد.
۱۳۹۷/۱/۲۸ - ۱۱ : ۳۷
فناوري رايانش ابري با DNAها و CDNهاي قدرتمند توانسته حجم عظيم اطلاعات را در يک فضاي ابري يا اينترنتي ذخيره‌سازي و در مواقع درخواست کاربران آن‌ها را پردازش کنند. در غير اين صورت سايت‌هاي ارائه ويدئو آنلاين بايد فضايي به اندازه يک شهر را به هاردها و سخت‌افزارهاي بزرگ ذخيره اطلاعات اختصاص دهند.
۱۳۹۷/۱/۲۶ - ۸ : ۲۱
رئيس مرکز تشخيص و پيشگيري پليس فتاي ناجا اعلام کرد که اختلال در سرويس اينترنت کشور صرفاً قطعي و کندي ارتباطات را در پي داشته و هيچگونه دسترسي غيرمجاز يا نشت اطلاعاتي درپي آن رخ نداده است.
۱۳۹۷/۱/۱۸ - ۱۶ : ۲۰
از ميان 400 طرح و موضوع طرح کودک و اينترنت (کوا) ايران، جايزه ITU سال 2018 را به خود اختصاص داد.
۱۳۹۷/۱/۱۶ - ۱۷ : ۹
توسعه ظرفیت شبکه انتقال و ایجاد شبکه وای‌فای در سطح استان‌ها را می‌توان از مهم‌ترین برنامه‌های شرکت مخابرات ایران اعلام کرد که بهره‌برداری از ۱۰۰ سایت شبکه وای‌فای از آن جمله است.
۱۳۹۷/۱/۱۵ - ۲۱ : ۴۰
به نظر می‌رسد حرکت به سمت سرعت‌های بسیار بالاتر اینترنت همچون 20 مگابیت بر ثانیه پیش از هر چیز دیگری مستلزم ایجاد زیرساخت‌های مرتبط با فناوری ADSL به جای VDSL و FTTH است.
۱۳۹۶/۱۲/۲۵ - ۲۳ : ۸
رشد جهشي کاربران اينترنت در ايران طي پنج ساله گذشته غيرقابل انکار است. در کنار اين مساله اما بايد ديد سرانه دسترسي به اينترنت و همينطور سرانه حجم اختصاص يافته به هر ايراني براي اينترنت داخلي و بين‌المللي در چه وضعيتي است.
۱۳۹۶/۱۲/۲۰ - ۱۸ : ۲۴
آذری جهرمی در حاشیه جلسه هیأت دولت: اینترنت در سال 97 گران نمی‌شود
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تأکید کرد: اینترنت در سال 97 گران نمی‌شود، چرا که در دنیا قیمت‌های پهنای باند در حال ارزان شدن است.
۱۳۹۶/۱۲/۱۶ - ۱۲ : ۵۳
در تمامي موزه‌ها و اماکن تاريخي و فرهنگي کشور اينترنت رايگان عرضه مي شود.
۱۳۹۶/۱۲/۱۳ - ۱۶ : ۵۱
وزیر ارتباطات گفت: ٣٠ درصد خطوط تلفن ثابت ظرفیت ارائه اینترنت با سرعت بیش از ٢ مگابیت را ندارند.
۱۳۹۶/۱۲/۱۲ - ۱۰ : ۸
مديرعامل شرکت مخابرات ايران گفت: در بخش مکالمه و اينترنت تلفن ثابت جاي کار وجود دارد و بايد يک بار ديگر به کمک رگولاتوري با توجه به هزينه‌ها تعرفه‌ها را بررسي کنيم که اگر در بخشي نياز به تعديل يا افزايش است، انجام شود.
۱۳۹۶/۱۲/۹ - ۱۷ : ۱۲
شاتل‌موبایل از اعطای حجم ADSL، مکالمه و پیامک نامحدود، یک ماه اشتراک سرویس سینمایی نماوا، دسترسی رایگان به کتاب‌های صوتی اپلیکیشن نوار و تا 103گیگابایت حجم اینترنت همراه به مشترکان خدمات اینترنت ثابت شاتل در قالب سه بسته آغازین سیم‌کارت‌های این اپراتور تلفن همراه کشور خبر داد.
۱۳۹۶/۱۲/۷ - ۱۵ : ۱۵
جداي از اينترنت ديتاي گوشي‌ها، اينترنت واي‌فاي عمومي که مثل هوا جريان داشته و خصوصا اگر رايگان باشد، بسيار وسوسه‌برانگيز و مورد استفاده کاربران است. اين در حالي است که هکرها هم دقيقا در همان مکان‌هاي رايگان و در دسترس کمين کرده‌اند و به‌دنبال راهي براي نفوذ به اطلاعات شما هستند.
۱۳۹۶/۱۲/۵ - ۱۳ : ۳۲
مراسم بزرگداشت روز جهانی اینترنت امن‌تر یا اینترنت پاک امروز ۲۸ بهمن ماه ۱۳۹۶ برای نخستین بار در ایران در یکی از مدارس تهران برگزار شد.
۱۳۹۶/۱۱/۳۰ - ۱۴ : ۳۶
بر اساس تحقیقات، بیش از 160 هزار کاربر استرالیایی در سال گذشته 2017 میلادی که از اینترنت وای فای عمومی استفاده کرده‌اند، در معرض سوءاستفاده هکرها و سرقت اطلاعاتشان قرار گرفته‌اند.
۱۳۹۶/۱۱/۲۹ - ۱۳ : ۳۵
آرشيو خبر ها

نظرسنجي