سرویس اينترنت
پس از طراحي و اجراي موفقيت آميز کمپين «روي نُت نت» و نظر به استقبال مشترکين، کمپين زمستانه آسياتک با نام «هيجان يک انتخاب» از روز شنبه ????/??/?? آغاز و تا پايان فروردين‌ماه سال ???? ادامه خواهد داشت.
وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات معتقد است که وزارتخانه متبوعش مرجع فيلترينگ نيست و شرکت زيرساخت هم خود را تنها مجري فيلترينگ مي‌داند. اين در حالي است که علي‌رغم گزارش مرکز ملي فضاي مجازي از وضعيت نامناسب فيلترينگ، نمايندگان مجلس از وزير ارتباطات درباره تجهيزات مربوط به فيلترينگ سوال کرده‌اند.
۱۳۹۷/۸/۶ - ۱۰ : ۸
گوگل سابقه تمامی جستجوهای کاربران را بر روی سرورهای خود ذخیره می کند و اگر در زمان جستجو وارد حساب کاربری خود در این سایت شده باشید،راهی برای پاک کردن اطلاعات مذکور وجود ندارد.
۱۳۹۷/۸/۳ - ۱۴ : ۴۲
وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات با اشاره به خدمات رساني به زائران اربعين حسيني گفت: بالن اينترنتي در مرز مهران نصب شده که از نسل چهارم است و مي تواند با سرعت 300 مگابيت بر ثانيه تا شعاع پنج کيلومتر را پوشش دهد.
۱۳۹۷/۸/۳ - ۱۳ : ۴۸
پس از گذشت چند روز از مطرح شدن بررسي طرح جدايي گذرگاه بين الملل اينترنت از دولت و تحويل آن به سازمان پدافند غيرعامل در مجلس، معاون وزير ارتباطات نسبت به اين موضوع، واکنش نشان داد.
۱۳۹۷/۸/۲ - ۱۰ : ۳۱
در جلسه شورای عالی فضای مجازی انجام شد تصویب الزامات حاکم بر اینترنت اشیا در شبکه ملی اطلاعات
اعضای شورای عالی فضای مجازی در جلسه امروز ضمن تصویب الزامات حاکم بر اینترنت اشیا در شبکه ملی اطلاعات، وظایف اجرایی شورای منحل شده عالی انفورماتیک را به وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات محول کرد.
۱۳۹۷/۸/۱ - ۱۲ : ۲۴
مديرکل ارتباطات و فناوري اطلاعات استان فارس با اشاره به شناسايي نقاط داراي اختلال واي فاي در تخت جمشيد گفت: اختلالات مشاهده شده در مدت يک هفته رفع مي شود.
۱۳۹۷/۸/۱ - ۱۲ : ۱۳
بعد از استقرار نسل پيشرفته تري از بالن هاي اينترنتي به نام بام 2 در مرز مهران براي ارايه خدمات به زائران حسيني در ايام اربعين، رييس سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديويي از محل استقرار آن در مرز مهران، بازديد کرد.
۱۳۹۷/۷/۲۶ - ۱۴ : ۵۵
دبير سنديکاي صنعت مخابرات با بيان اين که درآمدزايي اپراتورهاي موبايل از بخش صوت موجب شده بسته‌هاي اينترنتي را زيرقيمت عرضه کنند، گفت: مسوولان معتقدند باوجود تورم هم بايد قيمت‌هاي ارتباطي کم شود و براي اين کار بايد در پرداخت‌هاي مردم از جمله قبض موبايل، صورت‌حساب اينترنت و تلفن ثابت، جابه‌جايي صورت گيرد.
۱۳۹۷/۷/۲۳ - ۸ : ۵۹
هزينه مابه‌التفاوت محاسبه‌شده‌ي اينترنت پرسرعت (ADSL) از قبوض تلفن ثابت مخابرات منطقه تهران حذف شد.
۱۳۹۷/۷/۲۱ - ۱۸ : ۲۱
چين تعريف استانداردي براي اعتياد به اينترنت را در آخرين دستورالعمل آموزشي بهداشت نوجوانان اين کشور تعريف کرده است.
۱۳۹۷/۷/۱۶ - ۱۳ : ۳۷
شرکت موزيلا طراح مرورگر فايرفاکس به تازگي خدماتي موسوم به فايرفاکس مانيتور را راه اندازي کرده که خدماتي رايگان براي ارتقاي امنيت کاربران است.
۱۳۹۷/۷/۱۵ - ۲۱ : ۵۸
در نشست توسعه ارتباطات ثابت مطرح شد؛ آخرین وضعیت سرانه مصرف دیتا در کشور
بر اساس آخرین آمارهای ارائه شده سرانه مصرف دیتا در کشور 6 گیگابایت به ازای هر نفر است و این در حالی است که متوسط سرانه مصرف دیتا در دنیا 20گیگابایت اعلام می شود.
۱۳۹۷/۷/۱۴ - ۱۰ : ۲۴
سومين پنل تخصصي نوزدهمين نمايشگاه تلکام درحالي برگزار شد که يکي از روش هاي افزايش درآمد شرکت هاي اينترنتي افزايش مصرف کاربران عنوان شد که با توليد محتواي تصويري محقق مي شود.
۱۳۹۷/۷/۱۳ - ۱۶ : ۳۰
برخي اقتصاددانان مي‌گويند اينترنت در آينده اي نزديک ساختاري کاملا متفاوت از امروز پيدا خواهد کرد و دنياي مجازي جديد بر مبناي فناوري بلاک چين شکل مي گيرد.
۱۳۹۷/۷/۱۰ - ۱۶ : ۳۰
يکي از دغدغه‌هاي هميشگي کاربران بسته‌هاي اينترنتي، احتمال کمتر بودن حجم اينترنت دريافتي نسبت به حجم خريداري شده است. در واقع کم‌فروشي اينترنت يکي از مسائلي است که کاربران شرکت‌هاي اينترنتي همواره گوشه‌ ذهن خود دارند و اگرچه مسوولان معتقدند خبري از کم‌فروشي نيست و دانلود فيلم‌هاي ويديويي با حجم بالا منجر به اتمام زودهنگام اينترنت کاربران مي‌شود، اما کاربران همچنان نارضايتي خود را از اين موضوع اعلام مي‌کنند.
۱۳۹۷/۷/۹ - ۱۰ : ۷
در حالي که بازي‌هاي ويديويي در سه پلت‌فرم موبايل، کنسول و رايانه‌هاي شخصي انجام مي‌شود، موبايل بيش‌ترين استفاده از بازي‌ها را به خود اختصاص داده است و کاربران استان تهران، بيش‌ترين استفاده از بازي‌ها به‌شکل آنلاين را تجربه مي‌کنند.
۱۳۹۷/۷/۸ - ۶ : ۲۱
آرشيو خبر ها

نظرسنجي