سرویس اينترنت
رييس سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديويي از لغو خريد همه مشترکاني خبر داد که در پي پيام جعلي اختصاص حجم رايگان اينترنت صورت گرفته و اعلام کرد: اپراتورها ملزم شده‌اند در فرايند جديد براي همه سرويسها، تاييد مشترک به صورت جداگانه پيش‌بيني شود.
در گفت‌وگو با رییس هیأت‌مدیره شرکت مخابرات ایران مطرح شد از حذف کاغذ و پرینتر تا اینترنت ۱۰۰ مگابیتی برای خانواده‌ها
رییس هیأت‌مدیره شرکت مخابرات ایران با تاکید بر لزوم حرکت شرکت‌های اینترنتی (FCP) به سمت شبکه IP و فیبرنوری، گفت: همه شرکت‌ها می‌توانند وارد حوزه فیبرنوری شوند و قرار نیست مخابرات انحصاری ایجاد کند.
۱۳۹۶/۵/۹ - ۱۳ : ۱۸
معاون رگولاتوری گفت: به زودی اینترنت اتصال محور با سرعت‌های تا 2 مگ، 2 تا 6 مگ، 6 تا 16 مگ (تا 20 مگ) با 10 گیگ حجم خارجی و 20 گیگ حجم داخلی با قیمت‌ 20، 35 و 50 هزار تومان و یک رنج ویژه کم‌مصرف‌ها ارائه می‌شود.
۱۳۹۶/۵/۹ - ۱۲ : ۵۲
معاون وزير ارتباطات گفت: فروش اينترنت نامحدود به جاي حجمي، اين هفته به ارائه‌دهندگان اينترنت ابلاغ مي‌شود و به آنها حدود يک هفته مهلت براي اجرا داده خواهد شد.
۱۳۹۶/۵/۶ - ۱۱ : ۵۰
معاون وزير ارتباطات با بيان اينکه اکنون خدمات پايه مخابراتي حداقل داشتن يک ارتباط ثابت و يک ارتباط اينترنت معني مي‌شود، گفت: اپراتورها بايد مجموعه‌اي از خدمات را تعريف کنند و حاکميت نيز از باندلينگ خدمات استقبال مي‌کند.
۱۳۹۶/۵/۴ - ۲۲ : ۲۷
وزير ارتباطات خبر داد: ارائه اينترنت نامحدود تصويب شد
وزير ارتباطات تاکيد کرد مصوبه ارائه‌ي اينترنت نامحدود ثابت و تغيير مدل فروش اينترنت از حجمي به نامحدود امروز در کميسيون تنظيم مقررات ارتباطات به تصويب رسيده و تا يک ماه آينده اجرايي خواهد شد.
۱۳۹۶/۵/۱ - ۱۴ : ۲۲
امکان تماشاي روزانه 5 ساعت ويديو براي کاربران تغيير پرداخت هزينه اينترنت از ميزان مصرف به سرعت
مديرعامل شرکت ارتباطات زيرساخت با اشاره به لزوم تغيير در تعرفه‌ شرکت‌هاي ارائه‌دهنده اينترنت براي مهاجرت به سمت اينترنت نامحدود در راستاي پرداخت هزينه بر اساس سرعت و نه ميزان مصرف، گفت: در حال حاضر مبناي محاسبه ما اين است که کاربر مي‌تواند تا پنج ساعت روزانه تماشاي ويديو داشته باشد و تنها براي مصرف بيشتر بايد هزينه اضافي بپردازد.
۱۳۹۶/۴/۳۰ - ۱۲ : ۳۶
بسته‌هاي اينترنتي از دو تا ?? مگ مدل تعرفه‌گذاري اينترنت ثابت نامحدود نهايي شد
مديرعامل شرکت ارتباطات زيرساخت از نهايي شدن مدل تعرفه‌گذاري نامحدود اتصال داده در بخش ثابت و تعيين کف و سقف سرعت در بسته‌ها خبر داد و اظهار کرد: تاکنون سه بسته پيشنهاد شده که بر اساس سرعت تا دو مگابيت در ثانيه، تا شش مگابيت در ثانيه، ?? مگابيت در ثانيه را در بر مي‌گيرد.
۱۳۹۶/۴/۲۸ - ۲۰ : ۱۶
وزير ارتباطات تشريح کرد: نحوه محاسبه اينترنت نامحدود
وزير ارتباطات، برنامه مدنظر براي تدوين نحوه محاسبه اينترنت نامحدود و توقف اينترنت حجمي را براي کاربران تشريح کرد.
۱۳۹۶/۴/۲۷ - ۱۵ : ۱۶
معاون وزیر ارتباطات گفت: سرانه دسترسی کاربران ایرانی به اینترنت با رشد 35برابری به 35کیلوبیت برثانیه طی 4سال اخیر رسیده است.
۱۳۹۶/۴/۲۲ - ۲۱ : ۰
معاون شرکت مخابرات ایران با بیان اینکه هر مصوبه‌ای توسط کمیسیون تنظیم مقررات تصویب شود، منافع شرکت‌های FCP و منافع مشترک را در نظر می‌گیرد، گفت: اگر سازمان تنظیم مقررات مصوبه‌ای برای ارائه‌ی سرویس نامحدود ارئه دهد، ساختار دریافت اینترنت از زیرساخت و واگذاری به مشترکان تغییر خواهد کرد و مخابرات نیز تابع تصمیمات جدید خواهد بود.
۱۳۹۶/۴/۲۱ - ۱۴ : ۱۶
وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات،‌ در اينستاگرام خود گفت: حذف فروش اينترنت حجمي،در حوزه اينترنت ثابت، در دستور کار وزارت ارتباطات و فناوري اطلاعات، قرار دارد
۱۳۹۶/۴/۲۰ - ۱۴ : ۸
معاون وزير ارتباطات با بيان اينکه هدف تعرفه ترجيحي اينترنت، حمايت از سرويس و محتواي داخلي است، درباره لزوم تغيير روش اعمال تخفيف براي ترافيک داخلي اينترنت نسبت به بين‌الملل و افزايش سايت‌هايي با تعرفه ترجيحي توضيح داد.
۱۳۹۶/۴/۱۹ - ۱۴ : ۵۹
برخي کارشناسان بر اين باورند که افزايش پهناي باند اينترنت که سبب شده امروز تصاوير و ويديوها بعضا بدون دغدغه‌ي سرعت قابل تماشا شوند، مرهون اقدامات وزارت ارتباطات و فناوري اطلاعات و سازمان‌هاي متبوع آن است اما با وجود اين برخي هم معتقدند اين افزايش پهناي باند تنها دغدغه اين وزارتخانه بوده و به نوعي اين اقدام را زير سوال مي‌برند.
۱۳۹۶/۴/۱۸ - ۱۹ : ۳۷
دوره آموزشي بين المللي و کارگاه تخصصي اينترنت اشياء به ميزباني دانشکده پست و مخابرات و تحت نظارت اتحاديه جهاني مخابرات و با حضور مدرسان بين المللي و رييس گروه مطالعاتي اينترنت اشياء و شهرهاي هوشمند ITU، به مدت سه روز از 17 تا 19 تيرماه سال جاري در تهران برگزار مي‌شود.
۱۳۹۶/۴/۱۶ - ۱۶ : ۴۲
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از کاهش 50 درصدی تعرفه اینترنت تمامی سایت‌هایی که سرور داخلی دارند تا دو هفته آینده خبر داد.
۱۳۹۶/۴/۱۶ - ۱۶ : ۳۱
رئيس سازمان فناوري اطلاعات از اعمال نظام تعرفه‌گذاري ترجيحي اينترنت براي نظام آموزش عالي علاوه بر نظام تعرفه تخفيف‌دار که در سطح ملي براي محتواي داخلي در سطح کشور فراهم شده خبر داد.
۱۳۹۶/۴/۱۱ - ۱۶ : ۴۴
آرشيو خبر ها

نظرسنجي