سرویس اينترنت
طرح غزال با هدف فروش اينترنت پر سرعت ( ADSL) با امتياز سرعت و زمان استفاده بيشتر بدون افزايش تعرفه و دريافت يک ماه اينترنت رايگان در مخابرات منطقه تهران آغاز شد
اپراتور ایرانسل، 12 بسته بلندمدت جدید برای اینترنت همراه ارائه کرد.
۱۳۹۶/۶/۴ - ۲۳ : ۵۵
وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات با بيان اينکه از فيلترشکن استفاده نمي کنم، گفت: مسئولان در چارچوب مقررات مي‌توانند درخواست رفع فيلترينگ براي خود از کارگروه تعيين مصاديق فيلترينگ داشته باشند.
۱۳۹۶/۶/۴ - ۱۳ : ۵۴
شیوه غلط اپراتور دوم تلفن همراه در رزرو بسته اینترنت و پیش خور کردن آن مصداق علنی تضییع حقوق مشترکان است که علیرغم طرح عمومی موضوع در سایه سکوت نهاد ناظر رگولاتوری همچنان سرپوشیده مانده است.
۱۳۹۶/۶/۳ - ۱۴ : ۲۳
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: از 950هزار شغلی که در برنامه دولت اشاره شده، 100هزار شغل در حوزه فناوری اطلاعات خواهد بود.
۱۳۹۶/۶/۱ - ۱۷ : ۱۹
وزيرارتباطات با بيان اينکه به دنبال توسعه اقتصاد ديجيتال به عنوان مهمترين اولويت خود هستيم، اظهار کرد: اولين اولويت کاري ما اصلاح نظام تعرفه است که تعرفه‌هاي سرويس‌هاي موبايل و خانگي را متناسب سازي کنيم و گام اول را به سمت اصلاح بازار ببريم.
۱۳۹۶/۵/۳۰ - ۲ : ۴
چين به تازگي اقدام به راه اندازي دادگاه سايبري در شهر هانگژو کرده که قرار است صرفا به پرونده هاي تجارت الکترونيک و مرتبط با اينترنت رسيدگي کند.
۱۳۹۶/۵/۲۸ - ۱۹ : ۳۰
تنها راهکار حل تهديد عليه دامنه‌هاي اينترنتي ايراني، ايجاد يک ثبت‌کننده بين‌المللي دامنه‌هاي GTLD ويژه ايرانيان است.
۱۳۹۶/۵/۲۵ - ۱۸ : ۱۵
اقبال به اینترنت اشیا در میان صاحبان مشاغل روز به روز در حال افزایش است و صرف هزینه توسط شرکت های تجاری در این زمینه تا سال 2021به 5 تریلیون دلار می رسد.
۱۳۹۶/۵/۱۵ - ۲۰ : ۱۳
اکنون کاربر ADSL حدود 100 گيگ ترافيک خارجي را 100 هزار تومان مي‌خرد که با تعرفه‌‌‌هاي جديد اينترنت قرار بود 30 گيگ حجم مشترک داخلي و خارجي را ماهانه 50 هزار تومان بخرد و بيش از 60 درصد بيشتر بپردازد.
۱۳۹۶/۵/۱۴ - ۱۲ : ۴۳
اجرای مصوبه تعرفه‌های جدید اینترنت موسوم به تعرفه‌های اتصال محور که در کمیسیون تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی به تصویب رسیده اما هنوز ابلاغ نشده بود، به دستور وزیر ارتباطات متوقف شد.
۱۳۹۶/۵/۱۲ - ۱ : ۱۵
سامانه مدیریت سرویس اینترنت مخابرات منطقه تهران به روزرسانی می‌شود.
۱۳۹۶/۵/۱۲ - ۱ : ۷
شمازري از سناتورهاي آمريکايي درحال تنظيم لايحه‌اي هستند که بر اساس آن امنيت بيشتري براي اينترنت اشيا در نظر گرفته شود.
۱۳۹۶/۵/۱۱ - ۲۰ : ۱۱
معاون بررسی‌های فنی و صدور پروانه سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی با تاکید بر عرضه اینترنت با سیاست مصرف منصفانه و ارائه سرعت حداقل 512کیلوبیت بر ثانیه گفت: اپراتورها بسته به شرایط و در حوزه رقابتی می‌توانند اینترنت داخلی را تا 10 برابر حدود تعیین‌شده ارائه دهند.
۱۳۹۶/۵/۱۱ - ۱۹ : ۳۰
معاون سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی با اشاره به اینکه برای گذار از سرویس های حجمی به سرویس های اتصال محور دو گام در نظر گرفته است، گفت: در گام دوم که ظرف چند ماه آینده اجرا می شود، عملا محدودیت در استفاده از ترافیک داخلی برداشته می شود.
۱۳۹۶/۵/۱۱ - ۰ : ۹
اقدامات قوه قضاييه در شبکه ملي اطلاعات تسريع رسيدگي به پرونده‌ها با ابلاغ الکترونيکي و پيامک
با پايان کار دولت يازدهم، طرح "شبکه ملي اطلاعات" به عنوان يکي از افتخارات اين دولت در وزارت ارتباطات با سکانداري محمود واعظي هم به پايان کارش نزديک مي‌شود. در راستاي توسعه و تکميل اين طرح عظيم ملي علاوه بر وزارتخانه‌هاي مختلف دولت، نهادهاي حاکميتي همچون قوه قضاييه نيز بايد همکاري کنند.
۱۳۹۶/۵/۱۰ - ۱۵ : ۴۰
با توجه به روش‌های جدید کلاهبرداری، برای جلوگیری از افتادن در دام فیشرها، هنگام خرید بلیت و تورهای مسافرتی، استفاده از صفحه کلید مجازی و خرید بلیت از سایت‌های معتبر که دارای ای‌نماد هستند، از اهمیت زیادی برخوردار است.
۱۳۹۶/۵/۹ - ۱۵ : ۳۵
آرشيو خبر ها

نظرسنجي