سرویس اينترنت
دبير سنديکاي صنعت مخابرات با بيان اين که درآمدزايي اپراتورهاي موبايل از بخش صوت موجب شده بسته‌هاي اينترنتي را زيرقيمت عرضه کنند، گفت: مسوولان معتقدند باوجود تورم هم بايد قيمت‌هاي ارتباطي کم شود و براي اين کار بايد در پرداخت‌هاي مردم از جمله قبض موبايل، صورت‌حساب اينترنت و تلفن ثابت، جابه‌جايي صورت گيرد.
شاید شما نیز جزو آن دسته از کاربرانی هستید که از سرعت پایین اینترنت خود اظهار ناخشنودی می‌کنند و درصدد یافتن علت و حل این مشکل هستند.
۱۳۹۶/۸/۱۲ - ۲۱ : ۵۹
رشد جهشی کاربران اینترنت در ایران طی چند سال گذشته برای همه ملموس بوده است. در کنار این مساله اما باید دید سرانه دسترسی به اینترنت و همینطور سرانه حجم اختصاص یافته به هر فرد برای اینترنت داخلی و بین‌المللی در چه وضعیتی است.
۱۳۹۶/۸/۱۲ - ۱۶ : ۲۹
همراه اول از ايجاد کانال‌هاي ارتباطي گسترده جهت بهبود ارتباط موبايلي زائرين اربعين خبر داد.
۱۳۹۶/۸/۸ - ۱۷ : ۷
بخشی از گزارش سال 95 یک صنعت اینترنتی در کشور نشان می‌دهد که بیشترین دسترسی ایرانی‌ها به اینترنت از طریق شبکه وای‌فای است و بیشترین میزان دانلود نیز روی وای فای و سپس نسل 3 موبایل انجام شده است.
۱۳۹۶/۸/۶ - ۱۶ : ۹
معاون شرکت مخابرات ايران با اشاره به طرح غيرحجمي کردن اينترنت گفت که چون پهناي باند و سياست‌گذاري در اختيار دولت است، به نظر مي‌رسد اين طرح شدني باشد.
۱۳۹۶/۸/۳ - ۲۰ : ۱۳
دومين همايش جويشگر بومي با هدف تجاري سازي و با حضور کارشناسان و فعالان اين حوزه در پژوهشگاه ارتباطات و فناوري اطلاعات آغاز شد.
۱۳۹۶/۸/۲ - ۲۱ : ۳۵
تعدادی از شرکت‌های بزرگ فناوری مانند گوگل و ARM از یک استاندارد جدید امنیتی برای ایمن سازی اینترنت اشیا پشتیبانی می‌کنند.
۱۳۹۶/۸/۲ - ۱۶ : ۴۶
مرکز ماهر از آسیب‌پذیری بحرانی در پروتکل WPA2خبر داده که ترافیک اینترنت وای فای ( WI-FI ) را در معرض سوءاستفاده قرار می دهد و راههای جلوگیری از این آسیب پذیری را اعلام کرد.
۱۳۹۶/۷/۲۹ - ۱۷ : ۴۱
تصور کنيد دسترسي به جست‌وجوگرهايي مثل گوگل يا ياهو براي مدتي در کشور قطع شود. اين اتفاق مي‌تواند براي حوزه‌هاي مختلف مثل سيستم آموزشي تاثيرگذار باشد و در اين راستا طرح و تقويت يک جست‌وجوگر بومي از همين دريچه توجيه‌پذير و ضروري به نظر مي‌رسد.
۱۳۹۶/۷/۲۷ - ۱۵ : ۳۸
شرکت هاي فناوري تعهد کرده اند نرم افزارهايي را آپديت کنند که به ايجاد حفره امنيتي در شبکه هاي واي فاي خانگي شده اند.
۱۳۹۶/۷/۲۶ - ۱۵ : ۴۶
ممکن است بسياري از شهرونداني که از بسته‌هاي اينترنت خانگي با سرعت بالا استفاده مي‌کنند، گاهي نگران کم‌فروشي در حجم يا سرعت کمتر از سرعت اسمي خريداري شده باشند. براي حل اين مشکل امکان سنجش سرعت و کيفيت اينترنت خانگي و همچنين پيگيري قانوني شکايات فراهم شده است.
۱۳۹۶/۷/۲۶ - ۹ : ۱۸
فروش قطره‌اي اينترنت آن هم به شيوه‌اي که اکنون در ايران اجرا مي‌شود تقريبا در هيچ کجاي دنيا مرسوم نيست. اين نحوه فروش اينترنت در علاوه بر تحميل هزينه‌هاي غيرعادلانه بر مشترکان در نهايت از ايجاد فضايي مطمئن براي توليد محتواي ملي نيز جلوگيري مي‌کند.
۱۳۹۶/۷/۲۵ - ۱۵ : ۱۲
امکان انتقال بخشي از باقي مانده بسته‌هاي اينترنت همراه به دوره بعد براي مشترکين سيم کارت‌هاي شاتل موبايل امکان پذير شد.
۱۳۹۶/۷/۲۳ - ۱۳ : ۵۶
معاون شرکت مخابرات ایران با بیان اینکه علی‌رغم هزینه خرید و نصب آنتن و اجرای شبکه برای ارائه وای‌فای در مکان‌های عمومی، اپراتورها به دلیل مزیتی که این موضوع دارد این کار را انجام می‌دهند، از طرح توسعه وای‌فای توسط این شرکت طی یک سال و نیم پیش خبر داد که اکنون در بسیاری از استان‌ها در مکان‌های عمومی مورد بهره‌برداری قرار گرفته است.
۱۳۹۶/۷/۲۱ - ۱۳ : ۴۴
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه بیشترین موارد شکایات کم‌فروشی اینترنت مربوط به عدم رعایت امنیت مودم وای‌فای یا به‌روزرسانی اتوماتیک نرم‌افزارها بوده است، گفت: برخی شرکت‌ها مشترک را بین دو تا پنج درصد بیشتر از چیزی که به صورت واقعی دانلود می‌کند، شارژ می‌کنند. البته آنها استدلال‌های مختلفی داشتند که درباره این موضوع پس از گزارش سازمان تنظیم مقررات تصمیم‌گیری می‌شود.
۱۳۹۶/۷/۱۸ - ۱۷ : ۱۶
شرکت مايکروسافت نسخه جديدي از مرورگر اينترنتي اج را که با گوشي‌هاي اندرويدي و همين طور سيستم عامل iOS سازگاري دارد، عرضه کرده است.
۱۳۹۶/۷/۱۶ - ۱۳ : ۵۰
آرشيو خبر ها

نظرسنجي