سرویس دولت الکترونيک
در شرايطي که کشورمان نيازمند برون‌رفت از فشار اقتصادي و افزايش بهره‌وري است، ادامه شيوه‌هاي سنتي مديريت، شکاف بزرگي در نحوه اداره کشور نسبت به کشورهاي ديگر ايجاد مي‌کند؛ در حالي‌که دولت الکترونيکي مي‌تواند علاوه‌بر صرفه‌جويي در زمان و هزينه، تسهيل شدن خدمات را در پي داشته باشد.
در شرايطي که کشورمان نيازمند برون‌رفت از فشار اقتصادي و افزايش بهره‌وري است، ادامه شيوه‌هاي سنتي مديريت، شکاف بزرگي در نحوه اداره کشور نسبت به کشورهاي ديگر ايجاد مي‌کند؛ در حالي‌که دولت الکترونيکي مي‌تواند علاوه‌بر صرفه‌جويي در زمان و هزينه، تسهيل شدن خدمات را در پي داشته باشد.
۱۳۹۷/۱۱/۸ - ۱۱ : ۴۸
مدیرکل جغرافیایی و اطلاعات مکانی کشور شرکت ملی پست ایران گفت : می خواهیم آدرس قانونی را راه اندازی کنیم تا محل سکونت همه مشخص باشد
۱۳۹۷/۱۰/۲۹ - ۱۴ : ۴۸
به گفته معاون وزیر ارتباطات، جهت گسترش خدمات پیام‌رسان‌ها به امور شهروندی، خدمات دولت الکترونیکی طی دو هفته آینده از طریق پیام‌رسان‌ها قابل دسترس خواهد بود.
۱۳۹۷/۱۰/۱۶ - ۲۳ : ۵۰
اين روزها، اتصال دستگاه‌ها و عدم تبادل اطلاعات، حلقه مفقوده توسعه دولت الکترونيکي در ايران به شمار مي‌رود؛ موضوعي که بارها ازسوي مسوولان مربوطه در وزارت ارتباطات و سازمان فناوري اطلاعات بر آن تاکيد مي‌شود اما...
۱۳۹۷/۱۰/۷ - ۱۴ : ۵
مدیرکل جغرافیایی و اطلاعات مکانی کشور شرکت ملی پست با تاکید بر اینکه نقشه پارسل جز اساسی پروژه GNAF و پاشنه آشیل آن است، گفت: مشکل بزرگ دیگری که ما برای پیشبرد این طرح داریم تکمیل نبودن نام معابر و پلاک ساختمانی در کشور است به صورتی که مرکز استانی در کشور داریم که نام معبر و پلاک ندارد.
۱۳۹۷/۱۰/۳ - ۱۹ : ۱۹
برخي کارشناسان، با اشاره به ضرورت برون‌سپاري خدمات دستگاه‌ها معتقدند که دستگاه‌هاي اجرايي بايد از موازي‌کاري در اجراي برون‌سپاري خدمات خودداري کنند.
۱۳۹۷/۹/۲۸ - ۱۹ : ۵۸
کارگروه ارتباطات مجلس شوراي اسلامي موضوع حذف کپي مدارک کاغذي را به دليل اجراي دولت الکترونيک، مورد بررسي قرار مي دهد.
۱۳۹۷/۹/۲۴ - ۲۳ : ۴۵
رييس سازمان فناوري اطلاعات با اعلام رشد 22 درصدي دستگاه هاي دولتي در پيوستن به دولت الکترونيکي در آخرين دور از ارزيابي خدمات الکترونيکي دستگاه‌هاي اجرايي گفت: تعداد تراکنش دستگاه هاي دولتي با مرکز تبادل داده در آبان ماه به 44 ميليون رسيد که پيش بيني مي شود اين رقم در پايان آذرماه به 60 ميليون تراکنش برسد.
۱۳۹۷/۹/۲۰ - ۲۳ : ۱۴
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در سخنرانی به مناسبت «هفته ایران دیجیتال» با اشاره به دولت الکترونیکی از صرفه جویی 1440 میلیارد تومانی در صورت حذف قبوض کاغذی آب، برق، گاز و تلفن خبر داد و گفت: با این صرفه جویی می توان کارهای بزرگی به نفع مردم انجام داد و ذهن مردم را بایدنسبت به هدر رفت این منابع حساس کرد.
۱۳۹۷/۹/۱۷ - ۱۹ : ۵۹
رييس پژوهشکده فناوري اطلاعات پژوهشگاه ارتباطات و فناوري اطلاعات با اشاره به اهميت کلان داده ها در کشور، از تجهيز آزمايشگاه کلان داده ها و تدوين پيش نويس لايحه حکمراني داده ها و کلان داده ها خبر داد
۱۳۹۷/۹/۱۶ - ۱۹ : ۴
رييس سازمان فناوري اطلاعات ايران استفاده هر خانوار مستقر در ايران را از حداقل يک خدمت دولت الکترونيک در سال را از اهداف سال 1400 اين سازمان برشمرد.
۱۳۹۷/۹/۱۱ - ۲۲ : ۳۰
وزير ارتباطات از انتخاب کد دستوري #?* براي دريافت خدمات دولت همراه و دولت الکترونيک خبر داد.
۱۳۹۷/۹/۷ - ۲۲ : ۳۲
زيرساختهاي دولت الکترونيک امروز با حضور وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات و رئيس مجلس شوراي اسلامي صبح امروز در سازمان فناوري اطلاعات تشريح شد.
۱۳۹۷/۹/۵ - ۱۳ : ۲۷
درکنگره متخصصان علوم اطلاعات؛ نشست دسترسی آزاد به اطلاعات برگزار می شود
نشست «مدیریت اطلاعات پژوهشی؛ دسترسی آزاد به اطلاعات» همزمان با کنگره متخصصان علوم اطلاعات برگزار می‌شود.
۱۳۹۷/۸/۲۵ - ۱۲ : ۱۰
در افتتاحیه نمایشگاه تراکنش تاکید شد حرکت از سوی بانکداری الکترونیک به دیجیتال
امروز در افتتاحیه نمایشگاه تراکنش تاکید شد که با ورود بازیگران جدید به این حوزه، بازیگران سنتی باید آن‌ها را بپذیرند و در این زمینه باید تمرکز بر بخش خصوصی باشد و در نهایت از بانکداری الکترونیک به بانکداری دیجیتال برسیم.
۱۳۹۷/۸/۲۲ - ۱۷ : ۵۸
سامانه های برخط باید گسترده تر و هماهنگی بهتر با نیروی انسانی سازمانها تلفیق شوند تا دولت الکترونیک معنای حقیقی به خود بگیرد و کاربران هم بدانند درخواست خود را باید حضوری پیگیری کنند یا غیر حضوری.
۱۳۹۷/۷/۳۰ - ۸ : ۲۵
آرشيو خبر ها

نظرسنجي