سرویس شهر هوشمند
اين روزها واژه IOT يا «اينترنت اشيا» را زياد مي شنويم و از اين پس بيشتر نيز خواهيم شنيد، اما شايد خيلي ها معنا و يا کاربردهاي آن را ندانند؛ يقينا اگر کاربردهاي آن بر همگان معلوم شود شايد بيش از پيش به ضرورت شتاب در توسعه و پياده سازي آن پي ببرند.
اين روزها واژه IOT يا «اينترنت اشيا» را زياد مي شنويم و از اين پس بيشتر نيز خواهيم شنيد، اما شايد خيلي ها معنا و يا کاربردهاي آن را ندانند؛ يقينا اگر کاربردهاي آن بر همگان معلوم شود شايد بيش از پيش به ضرورت شتاب در توسعه و پياده سازي آن پي ببرند.
۱۳۹۷/۱۱/۱۰ - ۱۱ : ۶
نتایج گزارش‌ها حاکی از آن است که 300 شهر اروپا تا پایان سال 2019هوشمند می‌شوند.
۱۳۹۷/۱۰/۲۹ - ۱۴ : ۵۷
کارشناسان بر اين باورند که فناوري بلاک‌چين مي‌تواند تا حد زيادي به ارتقاي سطح امنيت سايبري دستگاه‌هاي هوشمند و متصل به اينترنت اشيا کمک کند.
۱۳۹۷/۱۰/۲۷ - ۱۱ : ۳
وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات گفت: در چهلمين سال پيروزي انقلاب پارک توسعه اقتصاد ديجيتال کشور را با مجوز وزارت علوم در شهر مشهد افتتاح خواهيم کرد.
۱۳۹۷/۱۰/۱۵ - ۸ : ۱۹
وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات با بيان اينکه تحول ديجيتال و انقلاب صنعتي چهارم زودتر از آن چيزي که فکر مي کنيم رخ مي دهد، گفت: گزارش ها از وضعيت دستگاه ها و سازمان هاي کشور براي ورود به حوزه تحول ديجيتال حاکيست که 95 درصد آنها آمادگي لازم را ندارند.
۱۳۹۷/۹/۲۷ - ۱۹ : ۳۸
وزير ارتباطات در همايش شهر هوشمند: شهر هوشمند شهروند هوشمند مي خواهد
وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات با اشاره به اينکه اقتصاد هوشمند نبايد رانتي پيش برود، گفت: در شهر هوشمندبا شکل گرفتن مدل اقتصادي هوشمند بخش خصوصي کارها را به پيش مي برد.
۱۳۹۷/۹/۲۰ - ۰ : ۲۹
آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و پیروز حناچی شهردار تهران در همایش «تهران هوشمند» برای توسعه همکاری ها تفاهم نامه امضا کردند.
۱۳۹۷/۹/۲۰ - ۰ : ۲۱
برای حضور در رویداد تهران هوشمند؛ مدیران شهر هوشمند 4 کشور به تهران می آیند
مدیران حوزه شهر هوشمند از کشورهای روسیه، سوئیس، اسپانیا و هلند در رویداد «تهران هوشمند» حضور خواهند داشت.
۱۳۹۷/۹/۱۸ - ۲۲ : ۲۷
از سوي پارک علم و فناوري دانشگاه تهران استارتاپ ويکند اينترنت اشيا (IoT) برگزار مي‌شود.
۱۳۹۷/۹/۷ - ۱۵ : ۴
درحالي که موضوع شهرهاي هوشمند بيش از پيش بر سر زبان‌ها مي‌افتد و ابعاد مختلف آن مورد بررسي قرار مي‌گيرد، اين گزارش به مرور و معرفي مختصري بر مجموعه‌اي از چالش‌هاي شهرهاي هوشمند مي‌پردازد.
۱۳۹۷/۸/۲۲ - ۱۸ : ۱
مديرعامل سازمان فناوري اطلاعات و ارتباطات شهرداري تهران با اشاره يه برنامه هاي در دست اجرا و بررسي اين سازمان گفت:تا پايان امسال به صورت انلاين پرداخت عوارض نوسازي ، ارائه اطلاعات کيفيت هوا، شارژ بليط هاي الکترونيکي آنلاين و سامانه 137 انجام خواهد شد.
۱۳۹۷/۸/۱۳ - ۱۸ : ۵۳
دومين همايش و نمايشگاه بين‌المللي «تهران هوشمند» در روزهاي نوزدهم و بيستم آذرماه ?? در مرکز همايش‌هاي برج ميلاد برگزار خواهد شد.
۱۳۹۷/۷/۲۹ - ۱۵ : ۳۵
اين گزارش به مرور مختصري بر مهم‌ترين آثار مثبتي که شهرهاي هوشمند بر کيفيت زندگي شهروندان و سطح کيفي دولت‌هاي مختلف مي گذارد، خواهد پرداخت.
۱۳۹۷/۷/۲۶ - ۱۶ : ۳۶
مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران از آغاز نصب کیوسک‌های هوشمند در پایتخت خبر داد و گفت: کیوسک‌های هوشمند به عنوان یکی از پروژه‌های برنامه «تهران هوشمند» برای ارائه انواع خدمات دیجیتال شهری از جمله استفاده از اینترنت وای فای رایگان و انجام تراکنش‌های مالی شهری برای نخستین بار مورد بهره برداری قرار می‌گیرند.
۱۳۹۷/۷/۱۵ - ۱۰ : ۴۴
رييس سازمان فضايي با اشاره صدور پروانه اپراتورهاي ماهواره اي خصوصي مخابراتي تا يک ماه آينده گفت: در توسعه فناوري فضايي در رده 9 کشور اول دنيا هستيم و گام بعدي توسعه و تثبيت صنعت فضايي در کشور است.
۱۳۹۷/۷/۹ - ۱۹ : ۲۵
شهر هوشمند به معنای بهره‌گیری از فناوری اطلاعات و ارتباطات در زیرساخت‌های شهری به منظور افزایش بهره‌وری عملیاتی، اشتراک‌گذاری داده به عموم شهروندان و بهبود بخش کیفی خدمات دولت و رشد رفاه اجتماعی است.
۱۳۹۷/۷/۸ - ۲۰ : ۲۰
آرشيو خبر ها

نظرسنجي