پایگاه اطلاع رسانی وایمکس نیوز


کد مطلب: 17182  |  تاريخ: ۱۳۹۷/۸/۱۵  |  ساعت: ۲۲ : ۴۱

تجربه‌اي عجيب و متفاوت با واقعيت مجازي!

سازمان "بنياد مرز الکترونيکي" (Electronic Frontier Foundation) يا (FFF) آمريکا مي‌خواهد تجربه واقعيت مجازي جديد و فوق‌العاده‌اي را در اختيار افراد قرار دهد.

وايمکس نيوز- اخيرا سازمان "بنياد مرز الکترونيکي"  قصد دارد تا با کمک واقعيت مجازي، افراد را قادر به نظارت محيط اطراف همانند دوربين‌هاي مداربسته کند. هدف بنياد مرز الکترونيکي از اين کار، اين است که مردم قابليت‌هاي خاص اين دستگاه‌ها را درک کنند.

بنياد مرز الکترونيکي يا بنياد پيشگام الکترونيک يک سازمان غيرانتفاعي بين‌المللي، بنيانگذاري‌شده در آمريکا است. اين بنياد فعاليت‌هاي خود را از راه‌هاي گوناگوني انجام مي‌دهد، از جمله فراهم‌آوردن بودجه براي دفاع حقوقي در دادگاه‌ها، فراهم‌آوردن اطلاعات براي دادگاه‌ها، دفاع از افراد و فناوري‌هاي نو در برابر تهديدهاي قانوني‌اي که بي‌پايه يا گمراه‌کننده تلقي مي‌شوند، تلاش براي افشاي اعمال خلاف قانون دولت و راهنمايي دولت و دادگاه‌ها است.

کاربران با زدن هدست‌هاي واقعيت مجازي در يک مکان مجازي به عنوان يک ساکن جوان هدايت مي‌شوند و در مواجهه با پليس قرار مي‌گيرند و اين قابليت کاربران را به چالش مي‌کشد تا همه فناوري‌هاي نظارتي مختلفي را که اطراف آنها است، شناسايي کنند.

اين برنامه شامل دستگاه‌هايي مانند دوربين‌هاي بدن، خوانندگان خودکار پلاک‌هاي اتومبيل، هواپيماهاي بدون سرنشين و دستگاه‌هاي بيومتريک است.

"ديو ماس" (Dave Maass) پژوهشگر ارشد "بنياد مرز الکترونيکي" طي بياينه‌اي گفت: ما در عصر نظارت زندگي مي‌کنيم و در اين عصر دوربين‌هاي نظارتي دقيق چهره‌ها و پلاک‌هاي ماشين ما را ثبت و ضبط مي‌کنند. هواپيماهاي بدون سرنشين از آسمان بر خيابان‌هاي ما و پليس‌ها نيز بوسيله دستگاه‌هاي بيومتريک ، اثر انگشتان افراد را اسکن مي‌کنند. اکنون ما با ابزار" Spot the Surveillance VR " که توسعه داده‌ايم، به افراد کمک مي‌کنيم تا اين فناوري‌هاي جاسوسي اطراف خودشان را تشخيص دهند و توانايي‌هاي آن دستگاه‌ها را نيز درک کنند.  کاربران مي‌توانند اين بازي را هم با گذاشتن هدست و هم از طريق يک مرورگر انجام دهند.

منبع: ايسنا

انتهای خبر / پایگاه اطلاع رسانی وایمکس نیوز

لینک مطلب: http://www.wimaxnews.ir/NSite/FullStory/?Id=17182