پایگاه اطلاع رسانی وایمکس نیوز


کد مطلب: 16726  |  تاريخ: ۱۳۹۷/۴/۱۹  |  ساعت: ۱۵ : ۵

همزمان با دهمین سالگرد تولد

برخی اپلیکیشن‌های پولی اپ استور رایگان شد

امروز مصادف با تاریخ 10 ژوئیه سال 2018میلادی، دهمین سالگرد تولد فروشگاه آنلاین و اینترنتی اپ استور اپل است.

وایمکس نیوز- 10سال پیش در تاریخ 10 ژوئیه سال 2008 میلادی بود که اپل تصمیم گرفت با توسعه و عرضه 500 اپلیکیشن اختصاصی برای سیستم عامل iOS گوشی‌های آیفون و تبلت‌های آی‌پد آغاز بکار کرد و از آن زمان تاکنون نیز بعنوان یکی از بزرگ‌ترین پلت‌فرم‌های توسعه و عرضه برنامه و اپلیکیشن‌های مختلف مخصوص محصولات اپل در جهان به شمار می‌رود.

فروشگاه اپ استور همواره یکی از بزرگترین منابع درآمدهای میلیون دلاری توسعه دهندگان اپلیکیشن محسوب می‌شود و حالا اپل می‌خواهد دهمین سالگرد آغاز بکار و تولد این فروشگاه موفق و محبوب را در کنار توسعه‌دهندگان جشن بگیرد.

هم اکنون این فروشگاه میزبان بیش از 2 میلیون اپلیکیشن و بازی است، این در حالیست که فروشگاه گوگل پلی استور میزبانی بالغ بر 3.8 میلیون اپلیکیشن و بازی را بر عهده دارد.

تعداد اپلیکیشن‌های فروشگاه اپ استور دقیقا یک سال پس از رونمایی و آغاز بکارش، از 500 به 50 هزار رسید که در نوع خود رشد خیره کننده و قابل ملاحظه‌ای بود. 

تعداد اپلیکیشن‌های پولی برای خرید و استفاده برنامه‌ها در مقایسه با کاربران اندرویدی بیشتر است و طبق آمار منتشره، اپ استور موفق شده است درآمدی 11.5 میلیارد دلاری در سه ماهه چهارم سال گذشته 2017 میلادی  را به خود اختصاص دهد و این بدان معناست که درآمد این فروشگاه اینترنتی تقریبا دو برابر مشابه اندرویدی خود یعنی گوگل پلی استور است.

بر اساس این خبر گفته می‌شود اپل به مناسبت دهمین سالگرد تاسیس فروشگاه آنلاین و اینترنتی اپ استور برخی از اپلیکیشن‌های پولی را به طور رایگان در اختیار کاربران قرار داده است.

منبع: ایسنا

انتهای خبر / پایگاه اطلاع رسانی وایمکس نیوز

لینک مطلب: http://www.wimaxnews.ir/NSite/FullStory/?Id=16726