پایگاه اطلاع رسانی وایمکس نیوز


کد مطلب: 16300  |  تاريخ: ۱۳۹۶/۱۱/۷  |  ساعت: ۱۳ : ۳۱

وزير ارتباطات:

فعاليت ايرانيان در توئيتر ممنوع نيست

وزير ارتباطات با بيان اينکه فعاليت توئيتر در ايران ممنوع شده است، گفت: فعاليت ايرانيان در توئيتر ممنوع نيست.

وايمکس نيوز- محمدجواد آذري جهرمي در اختتاميه مجمع ملي سازمانهاي مردم نهاد با تاکيد بر لزوم استفاده از جوانان در مسئوليتهاي اجرايي، افزود: با وجود دستور رييس جمهور مبني بر اينکه حداقل 2 معاون جوان در وزارتخانه ها انتخاب شوند، هنوز اين اتفاق رخ نداده است. رييس جمهور از خودش شروع کرد و من را به عنوان  وزير انتخاب کرد.

وي ادامه داد: اينگونه نباشد که وقتي در شرايط نياز هستيم جوانان را فرا بخوانيم و بعد از آن فراموششان کنيم.

وزير ارتباطات گفت: در راستاي جوان سازي در طول برنامه ششم توسعه، در وزارت ارتباطات 50 درصد پرسنل بازنشسته مي شوند. طبق دستورالعمل به ازاي هر سه نفر بازنشسته، يک نفر مي تواند وارد شود.

جهرمي تاکيد کرد: روند اقتصاد دنيا به سمت نقش آفريني جوانان مي‌رود و در ميان 10 شرکت برتر دنيا به لحاظ گردش مالي 9 مورد در حوزه ارتباطات هستند. اقتصاد ديجيتال اقتصاد دنيا خواهد بود. اين جريان خلاقيت مي خواهد  و خلاقيت و نو آوري دست جوانان است. ما مجبوريم به جوانان اعتماد کنيم.

وي ادامه داد: اگر مي خواهيم پيشرفت کنيم بايد به سمت جوانان برويم. پدران ما با يک طرح جديدي تغييراتي را در اين کشور  ايجاد کردند و با يک اعتقاداتي، جوانان ديروز از زير بار حرف استکبار جهاني بيرون آمدند. امروز نيز جوانان بايد هوشيار باشند و آن نيز بايد همراه با اميد باشد اگر اميد نباشد با مشکل مواجه خواهيم شد. هوشياري اين است که شفافيت ايجاد کنيم، جوانان امروز بايد خودساخته باشند و کساني که دنبال نا اميدي هستند را بشناسند و به آنها متکي نباشند. جوانان نيز بايد مطالبه گر باشند، اميد اگر از بين رفت ديگر به راه درست بازگشتن سخت است.

وزير ارتباطات گفت: هزينه دولت براي ورود به عرصه ديجيتال برنامه ريزي کرده و اقدام خواهد کرد که با وجود ظرفيتي که دارد به جايگاه اصلي خود در منطقه از نظر اقتصاد ديجيتال برسيم.

وي در خصوص عضويت خود در شبکه توئيتر افزود: بنابر قانون فعاليت توئيتر در ايران ممنوع شده است اما فعاليت ايرانيان در توئيتر ممنوع نيست. هيچ قاضي اي نمي تواند حکم عمومي براي ممنوعيت شبکه هاي اجتماعي بدهد و اين مساله نيازمند تصويب در مجلس است.

جهرمي در مورد استفاده از فيلترشکن تاکيد کرد: از فيلترشکن استفاده نمي‌کنم اما برخي افراد با توجه به مسئوليتي که دارند مي توانند از اينترنت بدون فيلتر استفاده کنند.

منبع: مهر

انتهای خبر / پایگاه اطلاع رسانی وایمکس نیوز

لینک مطلب: http://www.wimaxnews.ir/NSite/FullStory/?Id=16300