سرویس اينترنت ۱۳۹۱/۲/۳۰ - ۱۶ : ۳۴ شماره: 3472
نخستين سرويس ابري افرانت آمد: اولين سرويس فکس اينترنتي کشور با نام FAX.IR رونمايي شد
همزمان با هفته ارتباطات، اولين سرويس فکس اينترنتي در کشور با نام تجاري FAX.IR توسط شرکت افرانت رونمايي شد.
 در اين سرويس که توسط شرکت آتريسا وابسته به افرانت ارائه شده است، کاربران بدون نياز به دستگاه فکس، خط تلفن و نصب نرم افزار مي‌توانند با استفاده از زيرساخت ابري ارسال و دريافت فکس بپردازند.   
در FAX.IR به هر کاربر شماره فکسي اختصاصي داده مي شود و تمامي فکس هاي دريافتيبه اين شماره به طور خودکار و بصورت فايل PDF به ايميل شخصي ايشان ارسال و در صورت تمايل يک نسخه از آن در قسمت بايگاني حساب کاربري در سايت FAX.IR ذخيره مي شود.
اطلاع رساني دريافت فکس جديد نيز از طريق ارسال پيام کوتاه به شماره تلفن همراه کاربر به طور بلادرنگ انجام مي‌گردد.
براساس اين گزارش، کاربران مي‌توانند شماره فکس فعلي خود را نيز شماره اختصاصي FAX.IR خود انتقال دهند و ديگر نيازي به اعلام مجدد شماره جديد ندارند.
جهت ارسال فکس با شماره اختصاص يافته نيز کاربران مي توانند با ورود به حساب کاربري در سايت FAX.IR و انتخاب گزينه ارسال فکس، متن دلخواه خود را نوشته و يا فايل مورد نظر خود را بارگذاري کرده و به شماره فکس يا فکس‌هاي مورد نظر خويش ارسال کنند.
جهت اطلاع رساني از وضعيت ارسال فکس، پيام کوتاه و ايميلي به طور خودکار براي مشترک ارسال و وضعيت ارسال فکس را که شامل "ارسال موفق"، "ارسال ناموفق به علت اشغالي خط" و يا "ارسال ناموفق به علت عدم وجود دستگاه فکس درمقصد" مي باشد اعلام مي شود.
در اين سرويس، به نوعي اين سرويس مانند ايميل gmail و يا yahoo کاربر مي باشد که ورودي از دستگاه فکس و خروجي به دستگاه فکس را دارا مي باشد و به اين ترتيب امکان ارسال و يا دريافت فکس را در هر مکان، در هر زمان و با هر دستگاه متصل به اينترنت (مانند کامپيوتر، موبايل هاي هوشمند و ...) بدون نياز به نصب نرم افزار و سرور، مقدور
مي سازد. کاربر هيچگونه هزينه اي بابت مخابرات، شماره فکس، دستگاه فکس و غيره نداشته و تنها اشتراک ماهيانه پرداخت
مي کند. ثبت نام و پرداخت برخط هزينه اشتراک در FAX.IR به راحتي و از طريق وبسايت www.fax.ir انجام و اختصاص و راه اندازي شماره فکس بلافاصله انجام مي‌شود.

منبع : ictna

انتهاي خبر / وب سايت اطلاع رساني وايمکس نيوز / شماره: 3472
اخبار مرتبط

نظر شما درباره اين خبر
نام و نام خانوادگي

پست الکترونيک

نظر شما
نظرات
مسعود : موافق [۰]  -  مخالف [۰]
خوب بود من استفاده کردم
parvinkavoosi : موافق [۳]  -  مخالف [۱]
باسلام اگربا وايمکس adsl‏ وصل بشه خوبه وقبول دارم

عضویت در خبرنامه
نام و نام خانوادگی:
آدرس ایمیل:

چنانچه قبلا در خبرنامه ثبت نام نموده اید ، در صورت عدم تمایل به ارسال خبرنامه اینجا کلیک کنید

آرشيو خبر ها

نظرسنجي