سرویس فضاي مجازي ۱۳۹۷/۱۰/۱۸ - ۱۵ : ۷ شماره: 17350
دبير جشنواره کودکآنلاين: بيش از 1100 ايده به «کودکآنلاين» رسيده است
دبير جشنواره کودکآنلاين با اشاره به پايان مهلت ارسال آثار به دبيرخانه جشنواره گفت: با پايان مهلت ارسال آثار تاکنون 1120 ايده وب سري و فيلم براي شرکت در جشنواره ثبت نام کرده اند.

وايمکس نيوز- سيد جمال هاديان رييس مرکز روابط عمومي و اطلاع رساني وزارت ارتباطات و دبير جشنواره کودکآنلاين گفت: از 1120 اثر ارسالي  638 ايده وب سري  و 482 فيلم بوده است و از فردا هيات انتخاب کار بررسي فيلم و ايده ها را آغاز مي کند.

وي با بيان اينکه براي برگزاري جشنواره از بودجه و امکانات دولتي استفاده نشده است، افزود: انرژي خود را با مشارکت بخش خصوصي براي کودکان اين سرزمين گذاشتيم و تعداد آثار رسيده به دبيرخانه چند برابر برخي از جشنواره‌هاي بزرگ است.

هاديان با تاکيد بر حمايت اين رويداد از ايده هاي ناب، فارغ از اينکه چه کسي و از کجا آنرا ارايه کرده، اظهار کرد: جشنواره تنها به عنوان تسهيل گر عمل مي کند تا صاحبان ايده، سرمايه گذاران و توليد کنندگان در يک زنجيره به هم متصل شوند.

دبير جشنواره کودکآنلاين افزود: در پايان داوري ها، به 20 ايده برتر وب سري جدا از جايزه جشنواره 30ميليون تومان براي ساخت اهدا مي شود و در صورت نياز براي آنها امکاناتي مانند تجهيزات، محل کار، کارگردان، انيماتور نيز فراهم مي شود.

رييس مرکز روابط عمومي و اطلاع رساني وزارت ارتباطات با اشاره به کثرت اسپانسرها براي حمايت از اين جشنواره گفت: ناشران، VOD ها، برخي مراکز دولتي توليدکننده محتوا و حاميان بخش خصوصي در اين زمينه اعلام آمادگي کرده اند تا اگر بتوانيم بيش از 20 ايده را مورد حمايت قرار دهيم که در حال مذاکره جهت توافق نهايي با آنها هستيم.

دبير جشنواره کودکآنلاين با بيان اينکه داوران جشنواره وب سري از ميان متخصصان حوزه انتخاب شده اند، گفت: اميرحسين اکرمي، بنفشه بديعي، حامد تاملي، مهدي حجواني، بزرگمهر حسين‌پور، علي درخشي و حديث لزرغلامي به عنوان اعضاي هيات انتخاب بخش وب‌سري جشنواره معرفي شدند.

وي افزود: مجيد برزگر، آرش رصافي، مجيد شيخ‌انصاري، جعفر صانعي مقدم، بهتاش صناعي‌ها، بيژن ميرباقري و محمد نجاريان، به عنوان اعضاي هيات انتخاب بخش فيلم کوتاه جشنواره کودکآنلاين منصوب شدند و به بررسي آثار رسيده در اين بخش مي پردازند.

هاديان با تاکيد بر پايان داوري مرحله اول جشنواره تا اول بهمن ماه افزود: پس از اين مرحله، ايده هاي ساخته شده تا 20 اسفند تحويل دبيرخانه  شده تا در مرحله دوم داوري در اردبيهشت ماه نفرات نهايي معرفي شوند.

دبير جشنواره کودکآنلاين با بيان اينکه پنج ايده که در مرحله دوم داوري بيشترين امتياز را کسب کنند براي تجاري سازي حمايت مي شود، گفت: در کنار اين تجاري سازي چند صد نفر متخصص تربيت مي شوند تا در زمينه توليد محتواي کودک فعاليت کنند.

رييس مرکز روابط عمومي و اطلاع رساني وزارت ارتباطات با اشاره به استقبال زياد از جشنواره، گفت: با وجود درخواست هاي زياد هنوز نتوانستيم بازي هاي رايانه اي را در جشنواره‌ امسال داشته باشيم.

هاديان طيف سني ارائه دهنده گان ايده به جشنواره کودکآنلاين را جالب توجه دانست و تصريح کرد: برخي از صاحبان ايده نوجوانان 11 سال به بالا هستند و از تمام نقاط کشور در کودکآنلاين شرکت کرده اند.

وي تاکيد کرد: براي حفظ حقوق معنوي صاحبان ايده، آثار رسيده به جشنواره کودکآنلاين در خانه سينما ثبت مي شود.

انتهاي خبر / وب سايت اطلاع رساني وايمکس نيوز / شماره: 17350
اخبار مرتبط

نظر شما درباره اين خبر
نام و نام خانوادگي

پست الکترونيک

نظر شما
نظرات

عضویت در خبرنامه
نام و نام خانوادگی:
آدرس ایمیل:

چنانچه قبلا در خبرنامه ثبت نام نموده اید ، در صورت عدم تمایل به ارسال خبرنامه اینجا کلیک کنید

آرشيو خبر ها

نظرسنجي