سرویس ICT داخلي ۱۳۹۷/۵/۹ - ۱۲ : ۱۰ شماره: 16797
الکامپ 24؛ سازمان بورس به دولت الکترونيک متصل مي شود
رييس سازمان فناوري اطلاعات با بيان اينکه بازار سرمايه حدود ?? ميليون مخاطب دارد که در لحظه بازار تعيين کننده است، گفت: ايجاد زيرساخت‌هاي فناوري اطلاعات در حوزه مالي و بهره‌گيري از فناوري‌هاي جديد مثل بلاکچين و خدمات ابري يکي از محورهاي تفاهمنامه امضا شده ميان سازمان فناوري اطلاعات و سازمان بورس اوراق بهادار است.

وايمکس نيوز- در سومين روز از برگزاري نمايشگاه الکامپ، رييس سازمان فناوري اطلاعات و رييس سازمان بورس اوراق بهادار تفاهمنامه اي امضا کردند.
رسول سراييان رييس سازمان فناوري اطلاعات در مورد محتواي اين تفاهمنامه گفت: هدف اين تفاهم‌نامه هم‌افزايي و همسويي در راستاي ارايه خدمات بيشتر به مردم است و اين تفاهم‌نامه در ارتباط تنگاتنگ و نزديک با سازمان بورس انجام شده و اقدامي براي جلب مشارکت حداکثري به بازار سرمايه است.
وي افزود: بازار سرمايه حدود 50 ميليون مخاطب دارد که در لحظه بازار تعيين کننده است بنابراين نخستين محور اين تفاهم‌نامه پيرامون تبادل اطلاعات سازمان بورس و مرکز تبادل داده دولت بدون دخالت انساني و به‌صورت الکترونيکي است که بخشي از توسعه دولت الکترونيکي محسوب مي شود.
معاون وزير ارتباطات محور دوم تفاهمنامه را ايجاد زيرساخت‌هاي فناوري اطلاعات در حوزه مالي و بهره‌گيري از فناوري‌هاي جديد مثل بلاکچين و خدمات ابري دانست و اظهار کرد: محور ديگر کسب و کارهاي نوپا در حوزه مالي يا فين‌تک‌ها هستند چراکه فين‌تک‌ها جزو توسعه‌يافته‌ترين کسب و کارهاي تکنولوژي هستند و موجب اشتغال در کارآفريني مي‌شوند.
سراييان با اشاره به اينکه موضوع ديگر تفاهمنامه امضا شده با سازمان بورس به امنيت داده ها و امن‌سازي زيرساخت‌هاي اطلاعات در بازار سرمايه بر مي گردد، تصريح کرد: بايد در برابر حملات بيروني و دروني از اطلاعات حفاظت شود که با توجه به تجربه سازمان فناوري اطلاعات و همکاري مرکز ماهر در اين خصوص فعاليت خواهيم داشت.
رييس سازمان فناوري اطلاعات با بيان اينکه انتقال دانش سرمايه به عنوان ديگر محور تفاهمنامه براي اين است که مسير توسعه در بازار سرمايه را سريع‌تر طي کنيم، خاطر نشان کرد: اين تفاهم نامه منشا اعتماد و جلب مشارکت حداکثري مردم در بازار سرمايه و بورس شود و ما در اين مسير از تمام ظرفيتهاي سازمان فناوري به ويژه خدمات دولت الکترونيک به منظور ارتقا خدمات فناوري اطلاعات بازار سرمايه استفاده مي کنيم.
وي در پايان تصريح کرد: سازمان فناوري اطلاعات ايران آمادگي دارد تا از زيرساخت هاي فيزيکي، پردازشي، ذخيره سازي و پشتيباني و ظرفيت هاي مراکز داده خود به منظور افزايش ظرفيت و بهبود خدمات فناوري اطلاعات در حوزه بازار سرمايه استفاده کند.

انتهاي خبر / وب سايت اطلاع رساني وايمکس نيوز / شماره: 16797
اخبار مرتبط

نظر شما درباره اين خبر
نام و نام خانوادگي

پست الکترونيک

نظر شما
نظرات

عضویت در خبرنامه
نام و نام خانوادگی:
آدرس ایمیل:

چنانچه قبلا در خبرنامه ثبت نام نموده اید ، در صورت عدم تمایل به ارسال خبرنامه اینجا کلیک کنید

آرشيو خبر ها

نظرسنجي