سرویس اينترنت ۱۳۹۷/۴/۲۷ - ۱۲ : ۴۲ شماره: 16752
معاون وزير ارتباطات خبر داد؛ تعرفه اينترنت اصلاح مي‌شود/ آزادسازي قيمت‌ها از پايان تابستان
معاون وزير ارتباطات از اصلاح تعرفه اينترنت و آزادسازي اين تعرفه‌ها تا پايان تابستان امسال خبر داد.

وايمکس نيوز- حسين فلاح جوشقاني در گفتگو با خبرنگار مهر هدف از تغيير اصلاح و تغيير تعرفه اينترنت را آزادسازي نرخ‌ها و رقابتي کردن اين بخش عنوان کرد و گفت: در جلساتي که با اپراتورهاي اينترنت داشتيم، از نظرات و پيشنهادات اين بخش براي اجراي اين تصميم استفاده کرديم.

وي با بيان اينکه در نظرسنجي اصلاح تعرفه اينترنت، اپراتورهاي ارتباطي و سازمان نظام صنفي يارانه‌اي شرکت کرده‌اند، افزود: در حوزه اصلاح نرخ اينترنت، بحث ما آزادسازي قيمت‌ها در بخش خرده‌فروشي و ارائه خدمات به مشترکان نهايي است و اميدواريم تا پايان تابستان امسال کميسيون تنظيم مقررات ارتباطات به اين پيشنهاد رأي مثبت دهد و آن را مصوب کند.

رئيس سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديويي ادامه داد: با آزادسازي نرخ‌هاي اينترنت، اپراتورها به سمتي مي‌روند که در يک فضاي رقابتي، خودشان براي مشترکان کم‌مصرف و پرمصرف تعرفه مشخص مي‌کنند.

فلاح جوشقاني افزود: پيش‌نويس اين اصلاحيه روي سايت سازمان تنظيم مقررات قرار داده شده و اپراتورها دو هفته زمان دارند که نسبت به اين پيش‌نويس، نظرات و پيشنهادات خود را به رگولاتوري اعلام کنند؛ البته اين مهلت روزهاي آخر خود را مي‌گذراند.

وي با تأکيد بر اينکه اميد مي‌رود طي دو ماه آينده به يک جمع‌بندي در حوزه تعرفه‌گذاري اينترنت برسيم، گفت: با توجه به رقابتي بودن فضا و نيز حمايت از حقوق مصرف‌کننده، انتظار مي‌رود تا پايان تابستان، اين مصوبه در کميسيون تنظيم مقررات ارتباطات نهايي شود.

معاون وزير ارتباطات تأکيد کرد: آزادسازي تعرفه‌ها به معناي رهاسازي نيست و براي آنکه موضوع دامپينگ به وجود نيايد، بخصوص براي اپراتورهايي که سهم بالايي از بازار دارند، شرايطي تعيين خواهيم کرد و محدوديت‌هايي مي‌گذاريم که مشکلاتي در بازار رقابتي ايجاد نشود.

فلاح جوشقاني خاطرنشان کرد: در بخش هزينه خدمات زيرساخت ارتباطي کشور نيز کاهش تعرفه‌ها را در دست بررسي داريم.

منبع: مهر

انتهاي خبر / وب سايت اطلاع رساني وايمکس نيوز / شماره: 16752
اخبار مرتبط

نظر شما درباره اين خبر
نام و نام خانوادگي

پست الکترونيک

نظر شما
نظرات

عضویت در خبرنامه
نام و نام خانوادگی:
آدرس ایمیل:

چنانچه قبلا در خبرنامه ثبت نام نموده اید ، در صورت عدم تمایل به ارسال خبرنامه اینجا کلیک کنید

آرشيو خبر ها

نظرسنجي