سرویس ICT داخلي ۱۳۹۷/۴/۱۹ - ۱۲ : ۴۹ شماره: 16724
رئيس سازمان فضايي ايران: ايده‌هاي جذاب براي شکل‌گيري کسب وکار فضاپايه معرفي مي‌شوند
رئيس سازمان فضايي ايران از معرفي ايده‌هاي جذاب براي شکل‌گيري کسب وکارهاي فضاپايه در کشور در راستاي تحقق اهداف سال «حمايت از کالاي ايراني» خبر داد.

وايمکس نيوز- مرتضي براري در صفحه شخصي خود در شبکه اجتماعي اينستاگرام نوشت: در سالي که از سوي مقام معظم رهبري (مدظله العالي)، سال «حمايت از کالاي ايراني» نام گرفته و مطابق با محور هاي اعلام شده از سوي رئيس جمهور، مبني بر اينکه بايد در اين مقطع حساس حداقل در 4 بخش اشتغال، مبارزه با فقر، تنظيم بازار و توليد، برنامه‌هاي ويژه‌اي تدوين و ارائه شود، سازمان فضايي ايران نيز از ابتداي سال جاري برنامه ريزي براي توسعه کسب وکارهاي فضاپايه را در 5 محور اساسي و براساس نياز هاي کشور در دستور کار خود قرار داد.

رئيس سازمان فضايي ايران افزود: فناوري فضايي به عنوان يک اقتصاد نوظهور، بستري بسيار گسترده و مناسب براي ايجاد کسب وکار و اشتغال است که در کشورهاي پيشرفته به آن توجه دو چندان شده است؛ به عنوان مثال سازمان فضايي اروپا براي استفاده از حجم بالاي داده هاي ماهواره اي اقدام به برنامه ريزي براي جذب ايده هاي خلاقانه کسب وکارهاي فضاپايه کرده است.

وي ادامه داد: در اين برنامه بخش قابل توجهي از حوزه خصوصي و دانشگاهي اقدام به مشارکت و سرمايه گذاري در اين زمينه کرده اند که هم اکنون بيش از 500 شرکت خصوصي، دانشگاه و نهاد دولتي در قالب پروژه کوپرنيک با سازمان فضايي اروپا همکاري مي کنند.

معاون وزير ارتباطات گفت: با توجه به وجود زيرساخت هاي فضايي اوليه و مناسب در کشور و لزوم توسعه کسب و کار و اشتغال که از دغدغه هاي اصلي مقام معظم رهبري و رياست جمهوري است، سازمان فضايي ايران با برنامه ريزي در جهت توسعه زيرساخت ها، جذب مشارکت بخش خصوصي و ايجاد تعامل با ساير دستگاه ها، در تلاش است تا بستر مناسب براي ايجاد و توسعه کسب و کارهاي فضا پايه را در کشور فراهم کند تا علاوه بر برداشتن گامي در جهت افزايش اشتغالزايي و ايجاد کسب وکار، به رفع نيازهاي اساسي کشور و ارائه خدمات کاربردي به جامعه بپردازد.

وي گفت: به زودي با معرفي کاربردهاي وسيع داده هاي ماهواره اي در حوزه هاي مختلف، ايده هاي جذاب براي شکل گيري يک کسب وکار فضاپايه مطرح خواهد شد تا نقطه آغازي براي خلق ايده فناورانه و شکل گيري کسب وکارهاي نوين در کشور باشد.

منبع: مهر

انتهاي خبر / وب سايت اطلاع رساني وايمکس نيوز / شماره: 16724
اخبار مرتبط

نظر شما درباره اين خبر
نام و نام خانوادگي

پست الکترونيک

نظر شما
نظرات

عضویت در خبرنامه
نام و نام خانوادگی:
آدرس ایمیل:

چنانچه قبلا در خبرنامه ثبت نام نموده اید ، در صورت عدم تمایل به ارسال خبرنامه اینجا کلیک کنید

آرشيو خبر ها

نظرسنجي