سرویس دولت الکترونيک ۱۳۹۷/۴/۵ - ۱۳ : ۳۲ شماره: 16676
آذري جهرمي در دانشگاه شريف: وزارت ارتباطات هزينه مدرسه مجازي کدنويسي براي کودکان را تقبل مي کند
وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات با تاکيد براينکه توسعه تکنولوژي برگشت ناپذير است، گفت: هنوز برخي تصور مي‌کنند با دستور و اقدامات سلبي مي توانند سبک زندگي را تغيير دهند درحاليکه زمانه رفتارهاي سلبي به پايان رسيده است و بدين گونه مسير توسعه و تحول ديجيتال مسدود نمي شود.

وايمکس نيوز- محمدجواد آذري جهرمي وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات با حضور در جمع اساتيد و نخبگان دانشگاه صنعتي شريف با اشاره به ورود موفق اين دانشگاه به بخش خدمات محتوايي و نقش آفريني شرکت هاي دانش بنيان، گفت: نقش آفريني دانشگاه در عرصه ارتباطات و فناوري اطلاعات بايد معماري مشخصي داشته باشد تا قطعات کنار هم قرار گيرد و نقصان ها رفع شود.
وي افزود: به نظرم تيمي از مجموعه شريف بايد مامور شود تا با معاونت فناوري و نوآوري وزارت ارتباطات و فناوري اطلاعات بر اساس پيوست اقتصاد مقاومتي در حوزه ICT نقشه راه را مشخص کنند.
آذري جهرمي با اشاره به وقوع تحول ديجيتال و انقلاب صنعتي چهارم در دنيا اظهار کرد: هنوز برخي تصور دارند که با دستور و اقدامات سلبي مي توانند سبک زندگي را تغيير دهند درحاليکه زمانه رفتارهاي سلبي به پايان رسيده است و بدين گونه مسير توسعه و تحول ديجيتال مسدود نمي شود.
عضو کابينه دولت دوازدهم با بيان اينکه براي تحول ديجيتال در دنيا سه عنصر  اينترنت اشيا، هوش مصنوعي و پردازش هاي ابري وجود دارد، تصريح کرد: تهيه و تدوين نقشه جامع تحول ديجيتال را با دانشگاه تهران آغاز کرديم تا راهبرد و نقشه راه براي همه کشور استخراج شود بر همين اساس از دانشگاه صنعتي شريف نيز انتظار داريم تا در يکي از اين سه عنصر به قطب تبديل شود.
بالاترين مقام مسوول حوزه ICT کشور قطب بودن دانشگاه را کمک به رشد و بالندگي کشور دانست و خاطرنشان کرد: بنابراين انتظار داريم در اين حوزه سند داشته باشيم. مثلا دانشگاه صنعتي شريف در حوزه اينترنت اشيا قرار است به صورت قطب درايد.
وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات با تاکيد بر اينکه در حوزه تحول ديجيتال بايد حضور فعالانه داشته باشيم، گفت: اين حضور فعالانه نياز به  اراده دارد که در جوانان است و علم و آگاهي مي خواهد که در دانشگاه وجود دارد. دانشگاه صنعتي شريف هم از عنصر جواني و اراده و آگاهي و تجربه برخوردار است.
آذري جهرمي با اشاره به فرمايش مقام معظم رهبري با اين عنوان که مديران بايد پشت درهاي دانشگاه باشند، گفت: در حال حاضر ما به پشت درهاي دانشگاه آمديم و براي توسعه اين حوزه به کمک دانشگاه نياز داريم.

وي با بيان اينکه در مسير پيش رو با تحريم هاي بين المللي و خود تحريمي داخلي روبرو هستيم، افزود: يکي از رفتارهايي که امروز با آن روبروهستيم بي انگيزه و دلسرد کردن نيروهاي داخلي است که به عنوان مسوولان وظيفه داريم اميد را به آنها بازگردانيم چراکه توسعه تکنولوژي برگشت ناپذير است.

آذري جهرمي با تاکيد بر اينکه نمي توان با ايدئولوژي به جنگ اقتصاد برويم، اظهار کرد: روايت از معصوم داريم که از هر دري که فقر وارد شود از در ديگر دين خارج مي شود.
عضو دولت تدبير و اميد با بيان اينکه نه ماه پيش تنها اقدامي که در حوزه اکوسيستم کودک انجام شده بود شاهکار ممنوعيت دسترسي افراد زير 18 سال به سيم کارت بود، ادامه داد: البته در حوزه آگاهي و امداد رساني به کودکان اقداماتي انجام شده بود که طرح اکو سازمان فناوري اطلاعات و پليس فتا در اجلاس WSIS برنده جايزه شد.
بالاترين مقام مسوول حوزه ICT در کشور با اشاره به اينکه کودک ايراني نياز به زيست بوم دارد تا نيازهايش تامين شود، خاطرنشان کرد: کار با تنظيم سندي در اين حوزه آغاز شد و مجري براي آن مشخص شد و اعتبار گرفت تا امروز که اکوسيستم هايي براي توليد محتوا براي کودک آغاز شده که بسيار ارزشمند است.
وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات پس از آشنايي با سامانه کدنويسي کودکان به زبان مادري گفت: وزارت ارتباطات آمادگي دارد هزينه هاي مدرسه مجازي کدنويسي براي کودکان را تقبل مي کند.
در پايان اين برنامه و در حضور وزير ارتباطات، تفاهم نامه اي با هدف دستيابي به اهداف توسعه خدمات فضاي مجازي کودک ونوجوان بين همراه اول و دانشگاه صنعتي شريف به امضا رسيد. همچنين آذري جهرمي و هيات همراه از دستاوردهاي جديد دانشگاه صنعتي شريف در حوزه فناوري اطلاعات ديدن کردند.

انتهاي خبر / وب سايت اطلاع رساني وايمکس نيوز / شماره: 16676
اخبار مرتبط

نظر شما درباره اين خبر
نام و نام خانوادگي

پست الکترونيک

نظر شما
نظرات

عضویت در خبرنامه
نام و نام خانوادگی:
آدرس ایمیل:

چنانچه قبلا در خبرنامه ثبت نام نموده اید ، در صورت عدم تمایل به ارسال خبرنامه اینجا کلیک کنید

آرشيو خبر ها

نظرسنجي