سرویس تلفن همراه ۱۳۹۷/۳/۲۱ - ۱۵ : ۹ شماره: 16639
سيم‌کارت‌ سوخته را چطور بازيابي کنيم؟
اگر سيم‌کارت شما به دليل وارد کردن اشتباه پين‌کد و PUK سوخته باشد؛ در چنين شرايطي براي دريافت مجدد سيم‌کارت بايد به دفاتر خدمات ارتباطي اپراتورها مراجعه کنيد.

وايمکس نيوز- در صورتي که گوشيتان خاموش شود و پين‌کد سيم‌کارتتان هم فعال باشد، هنگامي که بخواهيد آن را روشن کنيد، از شما تقاضاي پين‌کد مي‌کند. پين‌کد، غير از روش‌هاي معمول استفاده از رمزگذاري براي گوشي‌هاي موبايل است و درواقع به جاي اينکه به گوشي مربوط باشد، به سيم‌کارت شما برمي‌گردد. درواقع حتي پيش از اينکه گوشي‌هاي هوشمند مانند امروز همه‌گير شوند هم، پين‌کد يکي از راه‌هاي امن کردن سيم‌کارت بود.

در صورتي که مشترک بر اثر فراموشي، پين‌کد خود را سه بار اشتباه وارد کند، سيم‌کارت قفل مي‌شود. براي فعال‌سازي مجدد نيز به وارد کردن کد هشت رقمي PUK يا (Personal Unblocking Key) نياز است. پس از آن اگر کد PUK  هم چندين مرتبه اشتباه وارد شود، سيم‌کارت سوخته و غيرقابل‌ استفاده خواهد شد. بنابراين توصيه مي‌شود از وارد کردن شانسي اين کدهاي امنيتي خودداري شود.

شماره PUK درج‌شده روي بدنه‌ي سيم‌کارت، کد محرمانه‌ي سيم‌کارت بوده و قابل تغيير نيست و درصورت مفقود شدن تنها به مالک سيم‌کارت قابل ارائه است. بنابراين در صورتي که با وارد کردن PUK اشتباه، سيم‌کارت از دسترس خارج شده و يا اصطلاحا بسوزد، مشترکين سيم‌کارت مي‌توانند با در دست داشتن مدارک شناسايي مورد نياز به يکي از دفاتر خدمات ارتباطي اپراتور مورد نظر خود مراجعه کرده و درصورت عدم منع قانوني، نسبت به نقل و انتقال اقدام کنند.

مشترکين درصورت معيوب شدن سيم‌کارت و عدم امکان استفاده از آن و مشاهده پيغام Insert Simcard يا Card rejected، مي‌توانند با مراجعه به دفاتر خدمات ارتباطي، تعويض سيم‌کارت را تقاضا کرده و سيم‌کارت جديد دريافت کنند.

همچنين کساني که سيم‌کارت آن‌ها قديمي است مي‌توانند جهت انجام تعويض سيم‌کارت بدون هزينه به يکي از دفاتر خدمات ارتباطي و يا مراکز تلفن ثابت (در تهران) و ادارات مشترکين (ساير استان‌ها) مراجعه کنند. استفاده‌کنندگان سيم‌کارت‌هاي اعتباري با ارائه اصل و تصوير کارت ملي و برگه مشخصات سيم‌کارت، مي‌توانند نسبت به تعويض سيم‌کارت سوخته در يکي از دفاتر خدمات ارتباطي اقدام کنند.

شرايط دريافت خدمت و مدارک مورد نياز تعويض سيم کارت «حضور مالک تلفن همراه يا وکيل قانوني او، تکميل و امضاي فرم درخواست، ارائه اصل و تصوير کارت ملي، ارائه اصل وکالت‌نامه و تصوير آن در صورت مراجعه وکيل قانوني و ارائه اصل قبض پرداختي دوره آخر شرايط دريافت خدمت و مدارک مورد نياز» است.

منبع: ايسنا

انتهاي خبر / وب سايت اطلاع رساني وايمکس نيوز / شماره: 16639
اخبار مرتبط

نظر شما درباره اين خبر
نام و نام خانوادگي

پست الکترونيک

نظر شما
نظرات

عضویت در خبرنامه
نام و نام خانوادگی:
آدرس ایمیل:

چنانچه قبلا در خبرنامه ثبت نام نموده اید ، در صورت عدم تمایل به ارسال خبرنامه اینجا کلیک کنید

آرشيو خبر ها

نظرسنجي