سرویس تلفن همراه ۱۳۹۷/۳/۲۰ - ۱۲ : ۳۹ شماره: 16636
ارسال پيامکهاي تبليغاتي مزاحم کاهش يافت
معاون سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديويي از ادامه اجراي طرح مسدودسازي شماره هاي موبايل ارسال کننده پيامکهاي انبوه به مشترکان در راستاي حل معضل پيامکهاي مزاحم خبر داد.

وايمکس نيوز- مجيد حقي با بيان اينکه شواهد نشان مي دهد که طي 4 ماه اخير ميزان ارسال پيامکهاي تبليغاتي و ارزش افزوده ناخواسته، کاهش يافته است، اظهار داشت: مطابق با مکانيزم هاي نظارتي سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديويي با پيامکهاي تبليغاتي مزاحم که از سوي مشترکان به سامانه هاي 195 و 800 گزارش داده مي شوند، برخورد مي کنيم.

وي گفت: هم اکنون مشکل عمده به پيامکهاي تبليغاتي مربوط مي شود که از سرشماره هاي شخصي موبايل به صورت انبوه به کاربران ارسال مي شود. اين شماره ها پس از شناسايي مسدود خواهند شد.

معاون رگولاتوري با تاکيد براينکه مسدودسازي شماره هاي شخصي که مبادرت به ارسال پيام انبوه مي کنند همچنان ادامه دارد و براي مقابله با اين کاربران راهکارهايي جديد نظارتي درنظر گرفته ايم، افزود: متاسفانه در طول زمان، اين کاربران خطوط خود را تغيير داده و يا رفتار تجاري خود را تغيير مي دهند، اما با اين وجود ما نيز رفتار نظارتي خود را با آنها مطابقت داده و در کمترين زمان ممکن، اين شماره ها را شناسايي کرده و با آنها برخورد مي کنيم.

وي با اشاره به اينکه با مکانيزم هاي نظارتي در نظر گرفته شده شاهد کاهش ميزان ارسال پيامکهاي تبليغاتي مزاحم هستيم، ادامه داد: بنا است به زودي اپراتورهاي تلفن همراه، پنل کاربري ويژه هر مشترک تلفن همراه را راه اندازي کنند که مديريت دريافت پيامک در اختيار مشترک باشد.

حقي خاطرنشان کرد: با وجود اين پنل کاربري که مطابق با مصوبه کميسيون تنظيم مقررات به اپراتورها دستور داده شده است، مشترک مي تواند ارسال و يا عدم ارسال انواع مختلف پيامک را انتخاب و تنظيم کرده و مطابق با آن ليست، اپراتور امکان ارسال پيامک را براي مشترک فراهم مي کند.

به گفته وي، اين پنل کاربري از نوع اپليکيشن و يا وب بيس خواهد بود که به مشترک اختصاص مي يابد تا بتواند مسير ورود پيامک هاي لازم را باز و پيامک هاي مزاحم را مسدود کند؛ با اين وجود انتظار مي رود با اجراي اين دستورالعمل که در راستاي حفظ حريم شخصي و شهروندي شهروندان انجام مي شود، شماره هاي مزاحم تبليغاتي در کمترين بازه زماني، حذف شوند.

منبع: مهر

 

انتهاي خبر / وب سايت اطلاع رساني وايمکس نيوز / شماره: 16636
اخبار مرتبط

نظر شما درباره اين خبر
نام و نام خانوادگي

پست الکترونيک

نظر شما
نظرات

عضویت در خبرنامه
نام و نام خانوادگی:
آدرس ایمیل:

چنانچه قبلا در خبرنامه ثبت نام نموده اید ، در صورت عدم تمایل به ارسال خبرنامه اینجا کلیک کنید

آرشيو خبر ها

نظرسنجي